Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałoby się mniej "płasko"... Tu wygląda jakby szkło było płaskie i osadzone bezpośrednio w płaskiej kopercie. Gdzieś zniknęły wszelkie szczegóły dotyczące brzegów.

 

post-75641-0-63986000-1424082175_thumb.jpg

 

Kolejna edycja :)

 

Zapisałem się już na jedną sztukę we właściwym wątku choć moje zdziwienie budzi jednak fakt, że pomimo wyników ankiety, gdzie 156 głosów padło na dekiel przeszklony a 112 na grawerowany, w wątku zapisowym pokazane są dekle grawerowane... Coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zniknął tylko zostały urealnione ( oczywiście trochę brakuje efektu połysku no ale przy renderach 3D powinno się to pojawić ). Po to właśnie chciałem abyście poczekali na nowe grafiki ! , luneta będzie płaska a nie zaokrąglona. Zaokrąglona przy tej grubości werku i koperty powodowała niepotrzebne opuchnięcie zegarka. To są niuanse o których lepiej nie pisać bo i tak mam serdecznie dość tego projektu, a przecież jeszcze nic nie wyprodukowaliśmy :-) , po prostu musicie zaakceptować to, że przy mechanizmie na jaki zdecydowaliśmy nie da się zrobić kopii Nomosa Oriona, trzeba iść na kompromisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie edytowałem swój wpis - możesz też odnieść się do kwestii dekla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zapisowy : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116819-zapisy-na-zegarek-forumowy-formmeister-bauhaus-automatyczny/

 

Wszystko tam opisałem, proszę aby każdy przeczytał pierwszą stronę tematu zapisowego aby potem nie było pytań na które odpowiedź już została udzielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam, ze pozwalasz na zbyt dużo melepecenia. Wiadomo, ze zawsze komuś coś nie będzie odpowiadać, ale uwierz mi: znajdzie sie 150 osób albo i więcej zainteresowanych zakupem. Powinieneś powiedzieć ze jest tak o basta:-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam, ze pozwalasz na zbyt dużo melepecenia. [...]

Wybacz, jeśli moje "melepecenie" jakoś Cię uraziło, ale jesteśmy w wątku poświęconym dyskusji o wyglądzie tego zegarka więc jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce do uściślania wszelkich wątpliwości.

 

A co do chętnych - bez urazy, ale zauważ, że w odróżnieniu od niektórych osób mających coś do powiedzenia o prawie innych do zadawania pytań ja już złożyłem deklarację zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "uściślanie" trwa już rok i za każdym razem jest coś nowego. Ogólnie pisałem do QV a nie do Ciebie. To jest moje zdanie, nie muszę tego wszystkiego czytać, ale jak po raz setny słyszę o przeszklonym deklu no to wiesz...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapisałem się już na jedną sztukę we właściwym wątku choć moje zdziwienie budzi jednak fakt, że pomimo wyników ankiety, gdzie 156 głosów padło na dekiel przeszklony a 112 na grawerowany, w wątku zapisowym pokazane są dekle grawerowane... Coś przeoczyłem?

 

Tak przeoczyłeś :P, projekty dekli były robione już hoho dawno temu, jest z resztą temat odnośnie wyboru graweru na pełnym deklu ( ten temat już był załoozny po decyzji że będzie pełny). Uznałem, że do bauhausowej koncepcji zdecydowanie bardziej pasuje pełny dekiel - jest miejsce na grafikę/napisy także utrzymaną w tej stylistyce. Przy przeszklonym deklu kombinowaliśmy z dekorowaniem rotorka ( gdzieś tam te nasze kombinacje są, poszperaj :-) ) ale jego kształt powodował, że wszystko wyglądało słabo i tak " na siłę", Mechanizm jest dobrze wykonany ale nie jest jakiś piękny, więc sens jego ukazywania także był dyskusyjny. Klamka zapadła juz dawno dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - dzięki za rozjaśnienie sytuacji :) Właśnie w wątku o zdobieniu rotora zafiksowałem się na taki a nie inny dekiel... Ale oczywiście niezależnie od zmian wprowadzonych w trakcie trwania projektu i tak jestem za i chętny na zegarek :) Dobrze, że wątek zapisowy ujmuje wszystkie elementy porozrzucane w kilku innych wątkach, dzięki temu nie zdziwię się odbierając gotowego Formmeistera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy o tym była mowa, ale zaryzykuję i zapytam - czy numery przypisane do danego zegarka będą zgodne z kolejnością zgłoszeń, czy wybieramy/rezerwujemy je jak w żółtych chrono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy o tym była mowa, ale zaryzykuję i zapytam - czy numery przypisane do danego zegarka będą zgodne z kolejnością zgłoszeń, czy wybieramy/rezerwujemy je jak w żółtych chrono?

 

Kolego z tego co QV napisał w temacie zapisowym wynika, że nie będzie numeracji:

 

"Uwaga! Zegarki nie będą numerowane ale oczywiście jak zwykle w naszych projektach będą limitowane bo wszystkich wersji kolorystycznych powstanie maksymalnie 500sztuk a być może 300sztuk ( na deklach będzie informacja mówiąca ile sztuk danego egzemplarza powstało czyli np. LIMITOWANY DO 100 , LIMITED TO 100 ). "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale

 

Kolego z tego co QV napisał w temacie zapisowym wynika, że nie będzie numeracji:

"Uwaga! Zegarki nie będą numerowane ale oczywiście jak zwykle w naszych projektach będą limitowane bo wszystkich wersji kolorystycznych powstanie maksymalnie 500sztuk a być może 300sztuk ( na deklach będzie informacja mówiąca ile sztuk danego egzemplarza powstało czyli np. LIMITOWANY DO 100 , LIMITED TO 100 ). "

 

OK, ale na deklu widnieje symboliczne miejsce 001/150, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to powód mojego pytania - pole limitacji jest takie, a nie inne.

dekle.png

 

Mnie taka forma bardzo odpowiada - zwłaszcza ta po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś podac przykłady innych zegarków z tarczami o kolorach grafitowym i szafirowym dokładnie w takim odcieniu jak w tym projekcie, bo trudny wybór z tym kolorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale

 

 

OK, ale na deklu widnieje symboliczne miejsce 001/150, prawda?

Wiesz ja sobie założyłem, że miejsce limitacji zamiast nr kolejnego zegarka będzie zastąpione napisem "LIMITED TO 100". To jest takie moje gdybanie na podstawie tego co QV napisał w temacie zapisowym. Ale dobrze by było, żeby to potwierdził. Ewentualnie podmienić wzory dekli na takie docelowymi napisami, bo to może być mylące. Ale pewnie to znowu będzie wymagało czasu, bo ktoś to jednak musi narysować, a "naciski" na zapisy są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisane jest wyraźnie że dekielki idą do małych poprawek. Zmienią się szczególnie niektóre napisy na nich. Były robione na szybko z dobry rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania o odcień grafitu, choćby orientacyjny 

 

będą warianty paska do wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania o odcień grafitu, choćby orientacyjny 

 

będą warianty paska do wyboru?

 

Odcienie wybierzemy jak wyprodukujemy sample tarcz, ale raczej ciemniejszy tak aby ładnie prezentowały się srebrne elementy.

Tak będą do wyboru paski czarne oraz brązowo/wiśniowe, cordovan lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przedstawia się długość pasków? Łapę mam dość dużą(19,5-20cm) i odwieczny z tym problem :) 

Odchudzać się nie mam zamiaru :D 


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sobie założyłem, że miejsce limitacji zamiast nr kolejnego zegarka będzie zastąpione napisem "LIMITED TO 100". To jest takie moje gdybanie na podstawie tego co QV napisał w temacie zapisowym. Ale dobrze by było, żeby to potwierdził. Ewentualnie podmienić wzory dekli na takie docelowymi napisami, bo to może być mylące. Ale pewnie to znowu będzie wymagało czasu, bo ktoś to jednak musi narysować, a "naciski" na zapisy są :)

 

QV potwierdził, sprawa jasna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przedstawia się długość pasków? Łapę mam dość dużą(19,5-20cm) i odwieczny z tym problem :) 

Odchudzać się nie mam zamiaru :D 

 

To nie jest jeszcze ponad normatywny nadgarstek, mamy na forum lepszych przedstawicieli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tak będą do wyboru paski czarne oraz brązowo/wiśniowe, cordovan lub coś podobnego.

Ja jestem również za opcją zakupu zegarka bez paska (oczywiście bez kosztów tegoż). Po prostu nie mam jeszcze gwarancji, czy paski będą mi się podobały, a nie uśmiecha mi się płacić za coś, co później będzie mi leżało w szufladzie. No i nadal jestem za opcją pogrubienia wskazówek i indeksów (skoro będą nakładane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeszcze ponad normatywny nadgarstek, mamy na forum lepszych przedstawicieli :-)

Dzięki za odpowiedź. Czuję się uradowany, iż jak się okazuje nie do końca jestem zmutowany :D


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, kiedy planujesz zamknąć listę zapisów? Zastanawiam się, czy uda mi się jeszcze kogoś nakręcić na któryś z modeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.