Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest jeszcze ponad normatywny nadgarstek, mamy na forum lepszych przedstawicieli :-)

 

Przyłączę się do apelu o możliwość wyboru pasków o odpowiedniej długości. Mam minimum 21cm. Niektóre XXL-ki na moją łapkę zapinają się tylko na ostatnią dziurkę i wolałbym mieć pewność, że pasek będzie wystarczający...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosił na 84 cm...tyle mam w pasie :)

I to wszystko w ładnym pudełeczku z serduszkiem i jakiś gustowny misio do tego  :rolleyes:


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem chętny na dodatkowy pasek jeżeli będzie taka opcja. Z tego co pamiętam cena oscylowała w okolicach 100 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem chętny na dodatkowy pasek jeżeli będzie taka opcja. Z tego co pamiętam cena oscylowała w okolicach 100 zł?

 

Już dobrze nie pamiętam, ale mam kontakt do dobrego producenta cordovanów. Jak będzie wola tłumu to wyprodukujemy. Na razie skupmy się na zapisach na same zegarki, paski to już smaczek na potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1/1000 - hm.. limited edition ;) , a nasz będzie ładniejszy ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No!!! w tym Orisie sa dość długie uszy bez duzej szpary między paskiem a kopertą. Wygląda to bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koronkę mają całkiem całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowane indeksy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowane propozycje dekla. Moim zdaniem trójkąt jako podstawowa figura w Bauhausie powinien odnaleźć się na deklu.

 

 

Screen_Shot_2015_02_18_at_01_14_27.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Popieram QV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w tym Orisie mają piękny minimalistyczny pasek. Takie paski powinny być w naszym projekcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowane propozycje dekla. Moim zdaniem trójkąt jako podstawowa figura w Bauhausie powinien odnaleźć się na deklu.

 

 

Screen_Shot_2015_02_18_at_01_14_27.png

 

Trochę przegapiłem temat dekla i  niestety jest to jedyna rzecz, która mi się w tym zegarku nie podoba, nie podoba i to bardzo.. a już wersja z trójkątem jest fatalna, trzy mocne akcenty "O" "M" i "limited.." to zdecydowanie za dużo szczęścia jak na jeden logotyp - bo tak trzeba to traktować, jak tylko wrócę z urlopu postaram się coś przygotować, żeby zilustrować o co mi chodzi, przepraszam, że tak ostro krytykuję ale zależy mi na tym projekcie bardzo i chcę by wyszedł jak najlepiej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też przychylam się do zdania nekja o dużym ciężarze loga. Trójkąt ważny ale mi nie pasuje w tym miejscu. Może bez wypełnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też przychylam się do zdania nekja o dużym ciężarze loga. Trójkąt ważny ale mi nie pasuje w tym miejscu. Może bez wypełnienia?

 

Też o tym myślałem.

Pamiętajcie jednak że w realu to nie będą tak kontrastujące kolory jak na tych rysunkach, to co jest ciemne będzie w rzeczywistości po prostu zagłębieniem w deklu. Wszystko będzie stalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Napis "limited edition" na łuk po prawej stronie? A napis "FORMMEISTER" na środek?

Warto przy tym zachować trójkąt, koło i kwadrat - bo to są istotne figury geometryczne dla bauhausu. Brak trójkąta w "FORMMEISTER" i pozostawienie tylko okręgu i kwadratu sprawia, że inspiracja bauhausem jest jakaś taka wybrakowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, coś nie gra w tych modyfikacjach. Bez urazy, ale słabo to wygląda, jakby ktoś się przy tym męczył (pewnie dlatego, że nie robił tego od zera).

Może lepiej jak byś je wklejał w skali 1:1? Wtedy lepiej wyglądają. Trzeba sobie uświadomić, że to w rzeczywistości jest niewielka grafika.

No i to co napisałeś - nie będzie to tak kontrastowy "wydruk", tylko grawer.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102965-ankieta-wyb%C3%B3r-graweru-na-deklu-zegarka-forumowego-formmeister/

Zerknijcie jeszcze raz na te projekty. Wprawdzie wygrał nr 04, ale wydaje mi się, że 05 lub 08 są najlepsze, dostały też zresztą sporo głosów.

 

Z drugiej strony jak już wyraźnie wygrała wersja nr 04, to może po prostu ją róbmy. Bo zawsze się znajdzie ktoś, komu się nie podoba. Co widać zresztą po wynikach ankiety, głosy mocno się podzieliły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może tak ? Są wszystkie figury geometryczne :)
 

 

post-73461-0-79868300-1424275534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się znowu przekopywać przez cały temat, ale wydaje mi się, że było napisane, że po zmianie kształtu koperty szkło ma być płaskie a nie wypukłe. Uważam, że płaskie szkło lepiej by pasowało do tej koperty, poza tym wypukłe szkło jeszcze zwiększy grubość zegarka, który i tak raczej cienki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

No to może tak ? Są wszystkie figury geometryczne :)

 

 

attachicon.gifdekielek.jpg

O, to wersja, na którą głosowałem. :) Dzięki za przypomnienie. Wciąż mi się podoba. 

Nie róbmy wersji nr 4 dekla, która choć wygrała, to jednak głosowało na nią tylko 35 osób. To nie jest wg mnie próbka reprezentatywna. :)

Nie chce mi się znowu przekopywać przez cały temat, ale wydaje mi się, że było napisane, że po zmianie kształtu koperty szkło ma być płaskie a nie wypukłe. Uważam, że płaskie szkło lepiej by pasowało do tej koperty, poza tym wypukłe szkło jeszcze zwiększy grubość zegarka, który i tak raczej cienki nie będzie.

Wypukłe szkło, jeśli dobrze pamiętam, miało mieć kształt bardzo płaskiego stożka, a nie kształt szkła stosowanego w wintydżach. Optycznie to chyba nie pogrubia, za to może dać bardzo ciekawy efekt :).

hmoser_venturer_tourbillon_dtime_re7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.