Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A to, to już zupełnie do mnie nie przemawia. Mógłby ktoś podać modele zegarków, które mają to coś, żeby chociaż na zdjęciach zobaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

To coś ma np. Moser widoczny na zdjęciu powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem.

Pamiętajcie jednak że w realu to nie będą tak kontrastujące kolory jak na tych rysunkach, to co jest ciemne będzie w rzeczywistości po prostu zagłębieniem w deklu. Wszystko będzie stalowe.

To do mnie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne obawy że ten projekt staje się niemożliwym do realizacji. Szkoda. PRojekt powstał wcześniej niż VIS  ale .....  priorytety są inne.


No cóż. Troszkę dostaję w d*pę  bo wydawało mi się że "foremka"  to będzie  cos niebanalnego, wychodzącego naprzeciw maxbilom, anteom itp. 


Wzrost ceny do 1100zł  juz jest utrudnieniem a dodatkowo czas realizacji niewiele odbiegający od VISa  w moim odczuciu przekreśla  ten projekt.


 


No nic wylałem moją czarę goryczy ale może nie mam racji. Oby tak było.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak będzie :-( , głową muru się nie przebije. Ja włożyłem w ten projekt dużo energii...można było go zrobić na mechanizmie bez rezerwy chodu i już byśmy finalizowali go. Wybraliśmy jednak najdroższy werk z oferty Miyoty jeszcze w dodatku dość gruby a ta grubość bardzo przeszkadzała w zaprojektowaniu zegarka w stylistyce Buahaus ( cały czas było kombinowanie jak uciec optycznie z grubości i jak zrobić jednocześnie wygodną kopertę ). Jak chce się mieć coś wyjątkowego to niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze :-) trzeba być optymistą

Patrząc na to, że zegarek możemy porównywać do Junkersa za ponad 2k to te dwie stówki to raczej nie aż taka tragedia.


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie BARDZO, ale to naprawdę bardzo zależy, by ten projekt został sfinalizowany. Zróbmy wszystko, nawet przełóżmy go w czasie by osoby zaangażowane też w projekt VIS, mogły "unieść finansowo" obydwa zegarki.

 

Pozdrawiam!


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy werk najciekawszy :) To że przy okazji najdroższy i najgrubszy to było mniej istotne. Miało być ciekawie, niebanalnie i bauhausowo i ja wierzę że będzie. 

Miałem wątpliwości czy znajda się chętni jeżeli zaliczkowanie będzie zbieżne z VISem. Ale z drugiej strony ten zegarek powinien 

sam się sprzedać :)

Można liczyć na wizualizację fotorealistyczną?

Jest ktos kto nam to zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Moim skromnym zdaniem warto by było w pierwszym poście tego wątku umieścić aktualne informacje (nie usuwając starych oczywiście) o obecnie przewidywanej cenie minimalnej i wyglądzie zegarka. Gdyby nie przypadkowe uwagi na temat ceny nie zaglądałbym już do wątku zapisowego po zadeklarowaniu zakupu i nie wiedziałbym o zmianie. Podobnie było wcześniej ze sprawą koperty. Zdaję sobie sprawę, że to trochę dodatkowej roboty, ale jednoznaczna i pełna informacja w jednym miejscu bardzo by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie BARDZO, ale to naprawdę bardzo zależy, by ten projekt został sfinalizowany. Zróbmy wszystko, nawet przełóżmy go w czasie by osoby zaangażowane też w projekt VIS, mogły "unieść finansowo" obydwa zegarki.

 

Pozdrawiam!

 Podzielam również tę opinię  jak wszystko ruszy jednocześnie będzie ciasno.. bardzo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja wszystko rozumiem, Weźcie pod uwagę , że zaliczki będą  ok 300 max 400zł na każdy zegarek a potem ok 6 miesięcy czasu na uzbieranie reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Marcin, ale miałem wrażenie że cena pierwotna przy zapisach była 900...a się zmieniła.

Z czego to wynika ? Z ciekawości pytam, nie dla awantury :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 12:02

Niestety Panowie dostałem godzinę temu wycenę kompleksową i o 900zł za ten zegar możemy zapomnieć :-( . Więc jeśli ktoś się zapisał w oparciu o starą cenę to może się wypisać. Zegarek ma być produkowany w całości przez innego dostawcę niż Heritage Chrono, ma być produkowany przez uznanego producenta z HK który produkuje zegarki dla kilkunastu znanych marek. Celem była jeszcze wyższa jakość. Ale ta wycena którą dostałem jest wyższa niż się spodziewałem.

Zawiera natomiast 3 gotowe sample przed finalną produkcją. Proszę aby kolejni wpisujący się liczyli się z ceną min 1100zl. Najdroższe jest w tym przypadku podwójnie wypukłe szafirowe szkło oraz mechanizm. Postaram się coś po-negocjować, oraz poszukać tańszego dostawcy ale w tej chwili mam związane ręce bo Chiny świętują aż do 5tego Marca

w temacie o zapisach

 

Wg mnie płaskie szkło by pasowało w tym projekcie, a obniżyłoby cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudzież szkło wypukłe jednostronnie, jak to było omawiane we wcześniejszej fazie projektu. Oczywiście jeżeli oszczędność z tego tytułu będzie zauważalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bauhaus - prostota, płaskie szkiełko - proste, płaskie i bez fajerwerków. Wg mnie wpisuje sie w stylistykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bauhaus - prostota, płaskie szkiełko - proste, płaskie i bez fajerwerków. Wg mnie wpisuje sie w stylistykę

Też jestem za tym. Tamta "bańka" zupełnie mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak będzie :-( , głową muru się nie przebije. Ja włożyłem w ten projekt dużo energii...można było go zrobić na mechanizmie bez rezerwy chodu i już byśmy finalizowali go. Wybraliśmy jednak najdroższy werk z oferty Miyoty jeszcze w dodatku dość gruby a ta grubość bardzo przeszkadzała w zaprojektowaniu zegarka w stylistyce Buahaus ( cały czas było kombinowanie jak uciec optycznie z grubości i jak zrobić jednocześnie wygodną kopertę ). Jak chce się mieć coś wyjątkowego to niestety...

 

ma być coś wyjątkowego inaczej się wycofuję ;P Jak na razie idzie wszystko świetnie (nakładane indeksy jakoś przełknę) Jak wpłacimy 400zł zaliczki to potem polecam założyć skarbonkę i codziennie wrzucać tam 4.5zł ;) Dziennie coś sobie można odmówić co ma wartość 4,5 ;) a pół roku później mieć na finalizację super projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niet liczyłem, że zaproponujesz malowane indeksy w ramach zbijania kosztów :D

Moim zdaniem warto dołożyć 200-300zł do ceny tego zegarka a nie zbijać koszty. Jeżeli jednak trzeba będzie, to imo na deklu. Żadna z propozycji do mnie nie trafia, szczególnie użycie angielskiego wydaje mi się pretensjonalne i nie bauhausowe (regionalizm).

Rozumiem jednak, że zegarek ma docelowo trafić również do zagranicznego odbiorcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostawic dekiel bez zadnych napisow, czysty. Jak ktos chce to sobie pierdyknie grawer we wlasnym zakresie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co??? jakieś zmiany się jeszcze zapowiadają czy "wersja optyczna" jest ostateczna?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, apeluję!, nie szukajmy oszczędności kosztem jakości, czy wyglądu. To 200 zł to jednorazowy dodatkowy wydatek, a zegarka już nie ulepszymy, jak pójdzie produkcja po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwotnych założeniach szkło było właśnie wypukłe. Gdzieś przy okazji przemodelowania lunety z obłej na ściętą stwierdziliśmy, że płaskie nie robi lipy, ale jak cofnę się do wydruku 3D modelu z wypukłym szkłem, to wydaje mi się, że daje więcej frajdy niż obecne wydruki ze szkłem płaskim. Pięknie komponuje się z opadającymi uszami.

 

DSC00142.jpg

DSC01323.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej Bańki nie będzie ! ktoś wrzucił jakieś zdjęcie jakiegoś zegarka z bańką i teraz powstał tzw fakt medialny :D że jakaś bańka będzie w naszym zegarku.

Szkło będzie wypukłe ale bardzo delikatnie.

 

Tak jak poniżej, z tymże koronka mniej trapezowata będzie i uszka delikatnie zmienią się ( nie będą się tak zwężały ku końcowi )

 

rzut008.jpg
image sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niet liczyłem, że zaproponujesz malowane indeksy w ramach zbijania kosztów :D

Moim zdaniem warto dołożyć 200-300zł do ceny tego zegarka a nie zbijać koszty. Jeżeli jednak trzeba będzie, to imo na deklu. Żadna z propozycji do mnie nie trafia, szczególnie użycie angielskiego wydaje mi się pretensjonalne i nie bauhausowe (regionalizm).

Rozumiem jednak, że zegarek ma docelowo trafić również do zagranicznego odbiorcy?

 

no skoro tak już zwróciłeś na to uwagę... to czemu nie :D ciekawe jaka jest różnica w cenie :P no i byłoby rzecz jasna ładniej;) 

 

dobra to takie żarty, już QV ustalił że będą nakładane, nie ma co tworzyć kolejnego zamieszania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.