Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

no tak bardzo na szybko wręcz po chamsku to zrobiłem bom niecierpliwy i powiem wam, że nie wiem jak z moimi cygańskimi korzeniami ale myślę że mogło by być bosko.. :)

post-65021-0-13864900-1435651965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek. Ale, jak dla mnie, z Bauhausem i wzornictwem wiele wspólnego ten projekt nie ma :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie?

Bo dla mnie, uwzględniając wymiary mechanizmu, jest bardzo ok i stylistyka mocno nawiązuje do klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, Może byś się zastanowił nad podziałem grafitowych na po 50sztuk, jak coś znam dobry zakład obok Wrocławia, który by to pozłocił w niskiej cenie (myślę że około 10/20zł za wskazówki i indeksy do jednego zegarka warstwą 1 mikron).

Ale to planujesz aż 50 sztuk wziąć ? Grubo....

No dobra pewnie ze dwóch Cyganów się jeszcze znajdzie...ale to i tak spora ilość :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki nie są składane w Chinach? Czy planowany będzie transport "gołych" wskazówek i indeksów do PL i odesłanie do Chin złoconych? Wtedy te 10-20 zł to razem z transportem w te i wewte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki nie są składane w Chinach? Czy planowany będzie transport "gołych" wskazówek i indeksów do PL i odesłanie do Chin złoconych? Wtedy te 10-20 zł to razem z transportem w te i wewte?

 

Tarcze robione są w Europie z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to planujesz aż 50 sztuk wziąć ? Grubo....

No dobra pewnie ze dwóch Cyganów się jeszcze znajdzie...ale to i tak spora ilość :)

 

wymęczone z fona....

Oj tak jakby szanowny kolega nigdy BB ze złotymi wskazówkami nie nosił..  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ale już nie mam :)

Poza tym to dwa zupełnie odmienne zegarki ....

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę mieszać, ale jakby wersję grafitową zrobić z pozłacanymi indeksami i wskazówkami?

 

cierpliwości! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny chyba też mają złotników?

Pewnie tak, ale nie we Wrocławiu ;-)

 

A konkretnie?

Bo dla mnie, uwzględniając wymiary mechanizmu, jest bardzo ok i stylistyka mocno nawiązuje do klimatu.

Charakterystyczny dla Bauhausu styl w designie tak naprawdę wiązać należy z okresem Dessau. Czyli - z grubsza rzecz biorąc - druga połowa lat 20-tych ubiegłego wieku. I na przykład: szlif satynowy do tego wzornictwa nie pasuje. Ikonom designu w stylu Bauhausu jest lampa Wilhelma Wangenfelda. No i tam nie ma takich udziwnień, jak satynowe wykończenie.

 

Inna kwestia to pytanie, czy wskaźnik rezerwy chodu konweniuje z ideami Bauhausu. Choć tu pewnie znalazły by się argumenty zarówno "za", jak i "przeciw".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję każdy indeks inny, wtedy przynajmniej wersja zegarka będzie jedna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomyślałem, że skoro koperta na tak długo wyhamowała projekt to czy jest sens ponownie otwierać tematy dawno zamknięte? Z drugiej strony jeśli wytwórca zgodziłby się (bo z uwagi na ewentualne kwestie gwarancyjne to raczej inaczej nie będzie to chyba możliwe) na takie zróżnicowanie to oczywiście dla nas jako odbiorców większy wybór tylko powiększyłby liczbę chętnych (ale czy przy stosunkowo niewielkiej limitacji będzie to możliwe?). Jednak jeśli albo/albo to musiałbym się długo zastanowić nad złotymi indeksami. Ale dyskusja ta chwilowo jest bezproduktywna, bo guru musi orzec możliwości i ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze złotymi, srebrnymi czy tęczowymi indeksami :D ?

 

Tylko srebro. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę ikony, historii bauhaus czy innych górnolotnych pitu pitu - mnie się podoba to to na renderze :)

A jak mają być złote indeksy, to tylko jeśli na tarczy będzie Myszka Miki i złotymi łapkami będzie godzinę wskazywała...

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę ikony, historii bauhaus czy innych górnolotnych pitu pitu - mnie się podoba to to na renderze :)

 

 

 

plus tryliard pierdyliardów!!! ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to na co czekamy? Nie ma szans żebyśmy zegarek założyli na Wigilię A.D. 2015 ale może chociaż na Wielkanocne śniadanie A.D. 2016? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze render "białego" i chyba kilka osób zapisze się na zakupy :)

Myślę, że projekt po wielu zawirowaniach wyszedł na piękną długą prostą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki złote, czy srebrne - wezmę oba! :) Ja chcę na wigilię 2015!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale nie we Wrocławiu ;-)

 

Charakterystyczny dla Bauhausu styl w designie tak naprawdę wiązać należy z okresem Dessau. Czyli - z grubsza rzecz biorąc - druga połowa lat 20-tych ubiegłego wieku. I na przykład: szlif satynowy do tego wzornictwa nie pasuje. Ikonom designu w stylu Bauhausu jest lampa Wilhelma Wangenfelda. No i tam nie ma takich udziwnień, jak satynowe wykończenie.

 

Inna kwestia to pytanie, czy wskaźnik rezerwy chodu konweniuje z ideami Bauhausu. Choć tu pewnie znalazły by się argumenty zarówno "za", jak i "przeciw".

 

Kolega ma rację, szlif słoneczkowy czy wypukłe szkło to zaprzeczenie Bauhausu i ja o tym wiem ale ugiąłem się pod głosami większości. Z resztą dla konserwatystów będzie wersja z białą tarczą bez szlifu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.