Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Osobiście chętnie wpłacę zaliczkę, jeśli to zwiększy szansę na realizację jeszcze w tym roku. Jednak blokowanie gotówki powyżej 6 miesięcy...

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciw zaliczce, ale chciałbym :

- znać koñcowy efekt kilkunastomiesięcznej demokratycznej wymiany poglądów

- jakiś przybliżony i realny termin finału

- jak wpłacamy, kiedy i jakie kwoty

- czy cena finalna jest już znana i czy czas realizacji będzie miał na nią wpływ...

Takie drobiazgi myślę wielu zaciekawią :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze zaliczki mozna wplacac, jak juz bedzie konkretny termin realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem termin, że ok Listopada 2015. Cena 1100zl z wysyłką nie więcej. Zegarek taki jak na renderach z 1-wszej strony tematu zapisów. oczywiście mogą finalnie być niewielkie różnice względem renderów, np indeksy kreseczkowe mogą wyjść nieco szersze bo może się nie dać zrobić tak wąskich w metalu aby były wysokie. No ale zrobimy najcieńsze jakie się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaliczkujmy :)

 

wymęczone z fona....

Edit :)

a paseczki jakie ?


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie gotowy.

Ale ciągle ciekawi mnie jak wyglądać ma limitacja, bo sam napis "limited edition" na deklu kojarzy mi się jedynie z zagrywkami marketingowców od FMCG.

Nie powiem - świadomość posiadania rzeczy unikalnej ma dla mnie znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Nie powiem - świadomość posiadania rzeczy unikalnej ma dla mnie znaczenie...

 

To po co Ci napis? Przecież każdy tutaj jest świadomy, że to limitka. Jesteś w tym projekcie, więc jesteś świadomy. Jak jesz burgera i nie ma na nim znaczka BURGER KING to nie jesteś świadomy że to burger???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Mnie osobiście nawet to LE nie jest potrzebne, ale, zgodzicie się,  projekt jest kompletny i nie dotykajmy już ani dekla, ani koperty ani żadnej rzeczy, która jego jest B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałbym jedynie prośbę, że gdyby tylko się udało, to żeby w miarę możliwości zgrać zaliczki za foremkę z finałem za żółtka chrono, a najlepiej jeszcze opłatą za koziki. Muszę przejechać 35 km w jedną stronę, żeby bezpiecznie zalogować się na moim koncie. ;)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków miało pierwotnie być 150; nigdy nie doszło do ustalenia w jaki sposób ta limitacja ma zostać podzielona pomiędzy trzy wersje kolorystyczne, choć propozycji było kilka (teraz za to ciągle wisi jakaś dziwna ankieta nie mająca nic wspólnego z ustaleniami co do cech zegara). Na obecna chwilę zapisanych jest 160 osób (abstrahuję od możliwości, że ktoś się wykruszy w trakcie wpłat) - skoro limitacja, to zapisy po 150 zegarku powinny zostać zamknięte i co najwyżej mogłaby wydłużać się lista rezerwowa.

To samo dotyczy VIS-a: miało pierwotnie być 150, teraz rendery jasno wskazują, że jednak 300, ale dowiedzieć się czy po 300 w sześciu wersjach, czy łącznie, czy może będzie jeszcze jakaś liczba poza limitacją znów się nie da (pytałem dwa razy).

O to właśnie mi chodzi, że chcę mieć ŚWIADOMOŚĆ unikalności mojego zegara.

Zdajmy sobie sprawę z faktu, że to nie jest projekt jedynie hobbystyczny - 150 zegarów po 1.100 zł każdy daje deala za 165 tys. zł. i nie chodzi mi absolutnie o to, żeby QV z Siriusem i resztą ferajny nie wyjęli uczciwej marzy, ale żebym mógł uczestniczyć w fajnym projekcie bez ostatecznego poczucia, że nie na to się z początku pisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

To musisz podjąć męską decyzję. Jeżeli ja zobaczę na tym zegarku dodatkowy napis to się zwijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków miało pierwotnie być 150; nigdy nie doszło do ustalenia w jaki sposób ta limitacja ma zostać podzielona pomiędzy trzy wersje kolorystyczne, choć propozycji było kilka (teraz za to ciągle wisi jakaś dziwna ankieta nie mająca nic wspólnego z ustaleniami co do cech zegara). Na obecna chwilę zapisanych jest 160 osób (abstrahuję od możliwości, że ktoś się wykruszy w trakcie wpłat) - skoro limitacja, to zapisy po 150 zegarku powinny zostać zamknięte i co najwyżej mogłaby wydłużać się lista rezerwowa.

To samo dotyczy VIS-a: miało pierwotnie być 150, teraz rendery jasno wskazują, że jednak 300, ale dowiedzieć się czy po 300 w sześciu wersjach, czy łącznie, czy może będzie jeszcze jakaś liczba poza limitacją znów się nie da (pytałem dwa razy).

O to właśnie mi chodzi, że chcę mieć ŚWIADOMOŚĆ unikalności mojego zegara.

Zdajmy sobie sprawę z faktu, że to nie jest projekt jedynie hobbystyczny - 150 zegarów po 1.100 zł każdy daje deala za 165 tys. zł. i nie chodzi mi absolutnie o to, żeby QV z Siriusem i resztą ferajny nie wyjęli uczciwej marzy, ale żebym mógł uczestniczyć w fajnym projekcie bez ostatecznego poczucia, że nie na to się z początku pisałem...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116819-zapisy-na-zegarek-forumowy-formmeister-bauhaus-automatyczny/

W pierwszym poście zapisowym (link powyżej) jest wszystko wyjaśnione. A te 150 szt to warunek minimum, żeby projekt ruszył (gdzieś to zostało napisane, ale teraz nie mogę odszukać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz podjąć męską decyzję. Jeżeli ja zobaczę na tym zegarku dodatkowy napis to się zwijam.

Nie potrzebuję napisów do posiadania świadomości istnienia jakichś faktów, podobnie jak umiem czytać nie poruszając ustami. Projekt jest kompletny i przepiękny, nie zamierzam zgłaszać do niego żadnych uwag - ale nie chcę sytuacji jak z pierwszego chrono, gdzie krążą zegarki z przedziwnym atrybutem "nielimitki" - co to w ogóle jest?! Co wtedy oznacza "limitka"?

Chcę np. móc dać ten zegar wnukowi po jego maturze mówiąc: "Niewielu takich jak Ty - a taki zegar posiada co najwyżej 149 osób na świecie".

Jeszcze nie mam wnuków, nie szykują się w najbliższej przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O magicznej liczbie 150 jako absolutnym minimum do nadania fizycznych kształtów projektowi było nadmieniane wielokrotnie. Poniżej tylko dwa posty z wielu innych w tej kwestii.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-budżetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/?p=1134807

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-budżetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/?p=1166990

 

Zatem nie ma się co obruszać, a nawet jeśli powstanie 300 to nadal niewielka limitacja. I nie potrzeba by ktoś mianował się Starszym nad Liniałem do odkreślania komu się da, a komu się nie da B) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków miało pierwotnie być 150; nigdy nie doszło do ustalenia w jaki sposób ta limitacja ma zostać podzielona pomiędzy trzy wersje kolorystyczne, choć propozycji było kilka (teraz za to ciągle wisi jakaś dziwna ankieta nie mająca nic wspólnego z ustaleniami co do cech zegara). Na obecna chwilę zapisanych jest 160 osób (abstrahuję od możliwości, że ktoś się wykruszy w trakcie wpłat) - skoro limitacja, to zapisy po 150 zegarku powinny zostać zamknięte i co najwyżej mogłaby wydłużać się lista rezerwowa.

To samo dotyczy VIS-a: miało pierwotnie być 150, teraz rendery jasno wskazują, że jednak 300, ale dowiedzieć się czy po 300 w sześciu wersjach, czy łącznie, czy może będzie jeszcze jakaś liczba poza limitacją znów się nie da (pytałem dwa razy).

O to właśnie mi chodzi, że chcę mieć ŚWIADOMOŚĆ unikalności mojego zegara.

Zdajmy sobie sprawę z faktu, że to nie jest projekt jedynie hobbystyczny - 150 zegarów po 1.100 zł każdy daje deala za 165 tys. zł. i nie chodzi mi absolutnie o to, żeby QV z Siriusem i resztą ferajny nie wyjęli uczciwej marzy, ale żebym mógł uczestniczyć w fajnym projekcie bez ostatecznego poczucia, że nie na to się z początku pisałem...

Próżność to Babilon, więc odrzuć ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej limitowane będą 2 wersje kolorystyczne po 150 sztuk. Grafitowa i Niebieska, wszystkie numerowane.

Numerowanie zbędne (a wręcz szkodliwe), natomiast decyzja jak rzecz ostatecznie będzie wyglądać konieczna.

 

Zatem nie ma się co obruszać, a nawet jeśli powstanie 300 to nadal niewielka limitacja. I nie potrzeba by ktoś mianował się Starszym nad Liniałem do odkreślania komu się da, a komu się nie da B) .

300 to dobra limitacja. I nie potrzeba.

 

Próżność to Babilon, więc odrzuć ją.

A urawniłowka to komunizm, odrzuć go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa .... informacja o numerowaniu jest przeterminowana (pochodzi z lutego 2014). Natomiast w pierwszym poście w temacie zapisowym z 16.02.2015 jest jasno określone, że zegarki nie będą numerowane a ostatnio QV nadmienił o informacjach z pierwszego postu w temacie zapisowym jako o obowiązujących. Nie rozumiem co jest jeszcze niejasne  :wacko: .

Część tu mówi o sobie "kolekcjonerzy", inni "miłośnicy pięknych czasomierzy", ale wszyscy to "gadżeciarze" (jak każdy chłop :lol:) i każdy pragnie błysnąć na święta sąsiadowi w oko tym cacuszkiem, aby mu się tik nerwowy odnowił. Daj nam szansę na tę chwilę radości. Projekt jest kompletny a zamęt niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden inny projekt nie budził takich emocji ;)

To musi będzie hicior ;)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa .... informacja o numerowaniu jest przeterminowana (pochodzi z lutego 2014). Natomiast w pierwszym poście w temacie zapisowym z 16.02.2015 jest jasno określone, że zegarki nie będą numerowane a ostatnio QV nadmienił o informacjach z pierwszego postu w temacie zapisowym jako o obowiązujących. Nie rozumiem co jest jeszcze niejasne  :wacko: .

Część tu mówi o sobie "kolekcjonerzy", inni "miłośnicy pięknych czasomierzy", ale wszyscy to "gadżeciarze" (jak każdy chłop :lol:) i każdy pragnie błysnąć na święta sąsiadowi w oko tym cacuszkiem, aby mu się tik nerwowy odnowił. Daj nam szansę na tę chwilę radości. Projekt jest kompletny a zamęt niepotrzebny.

He, he - sam skierowałeś mnie do tego posta...

 

Panowie, zrozumcie - projekt jest kompletny... prawie. Tak samo jak przepięknie zaprojektowane/wynegocjowane werk, koperta, dekiel, szkło, tarcza, wskazówki i pasek istotny jest niematerialny atrybut pod tytułem "JEST NAS TYLKO TRZYSTU". W sumie, sądząc po niektórych (faktycznie) limitowanych modelach wielkich marek ten atrybut jest wręcz najważniejszy.

Sąsiadowi błysnę tylko wtedy, jeżeli będę w stanie powiedzieć mu, że "ten zegar ma ścisłą limitację". Inaczej nie będę miał jak zagaić, a że ślepak z niego, to nawet nie zauważy nowego, pięknego czasomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiadowi niech wystarczy to że nie będzie mógł go już kupić :-) , zegarków będzie po 100 z każdego koloru prawdopodobnie.

Oczywiście 200 kopert nam zostanie ale na ich bazie planowana jest zupełnie inna wersja co do której nie warto sobie zaprzątac na razie głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - sam skierowałeś mnie do tego posta...

 

 

 

Tak, chcąc zwrócić uwagę na założone minimum, niestety, założyłem również, że informacje po aktualizacji z tematu zapisowego są Ci jednak znane.

 

 

Chyba żaden inny projekt nie budził takich emocji ;)

To musi będzie hicior ;)

 

wymęczone z fona....

 

I nie ma zmiłuj, bo jak nie to QV groził, że będzie jeździł po Polsce i gwoździami do łap przybijał  :D  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarków będzie po 100 z każdego koloru prawdopodobnie.

 

O tym właśnie mówię - poważnie traktowana limitacja jest tak samo ważna dla modelu i marki jak kształt uszów (uszu, uszy?) i szlif tarczy. Dlatego zerwijmy z "prawdopodobnie" skoro inne cechy są w kategorii "pewne".

I niech zostanie to powiedziane twardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda, ale dla pewności wnoszę o dokument certyfikujący każdy egzemplarz, a potwierdzony Marcinową krwią tętniczą :D  :D. Wszystko ustalone i szczęśliwie obyło się bez żłobienia kopert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.