Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mkuka

1. Kolego QV przecież napisałem, że kupię ten zegarek. Czy zapowiedziany  zwrot wpłaty ( i chyba wykreślenie z listy) ma być karą za wyrażenie swego zdania ?.

2. Kolego rradek, nie dla każdego 300zł to drobiazg. Za to można kupić np. Seiko 5. A zobacz ile jest postów z prośbą o poradę w zakupie, przy budżecie do np. 400zł.

3. Czekam cierpliwie na zegarek, ale zdania nie zmieniam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę pisał rozprawek - zdecydowanie mam całkowite zaufanie do Marcina i zespołu - grunt,żeby projekt szczęśliwie się zakończył  :) 

Dla mnie wystarczy 1 dobra atmosfera zamiast 5 czy 10-ciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, że sprzedałem temat żonie jako prezent dla mnie pod choinkę - nie wnikam jak to będzie załatwione i ilu chińczyków ucierpi po drodze ;) ale zegarek musi być na gwiazdkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, że sprzedałem temat żonie jako prezent dla mnie pod choinkę - nie wnikam jak to będzie załatwione i ilu chińczyków ucierpi po drodze ;) ale zegarek musi być na gwiazdkę :D

 

O nie nie nie...na pewno tym razem nie będę się stresował aby dostarczyc duzym dzieciom prezenty na gwiazdkę. Już raz ten horror przezywałem wystarczy. Jak bedą gotowe zegarki do 15 grudnia to roześlę jak nie to po 1-wszym stycznia. Kurierzy w okresie swiatecznym działają jak w amoku po dopalaczach, nie odbierają paczek...gubią je, wszystko na wariackich papierach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To mój pierwszy post na tym forum. Jestem pod dużym wrażeniem tego, że w ogóle istnieją takie inicjatywy zegarkowe. Niedawno skończyłem 40 lat i z tego własnie powodu postanowiłem sobie kupić jakiś porządny zegarek. Ponieważ na zegarkach nie znam sie nic a nic, to jeszcze kilka miesięcy temu miałem sobie kupić Atlantic-a lub Grovanę za około 500 zł - bo wtedy był to dla mnie ,,porządny" zegarek (szafirowe szkło, cienka koperta,  no i oczywiście quartz ;) ). Dopiero mój kolega Norbie wytłumaczył mi co to znaczy porządny zegarek ;)

 

Ad rem - ja również zdecydowałem się na Formmeister-a (zaliczkował za mnie Norbie) i prawdę pisząc to czy będę czekał jeszcze na ten zegarek 3 czy 4 miesiące, niewiele chyba zmieni w moim życiu. Mnie osobiście bardziej zależy na tym, żeby ten zegarek był jak najbardziej podobny do tego przedstawionego w ostatnich grafikach (redendery ?). Dla mnie priorytetem jest jednak to, aby był on jak ,,najcieńszy" - wg. mnie wygląda wtedy najbardziej elegancko ;)

 

Dla takiego zegarkowego żółtodzioba jak ja - Formmeister (ten z grafiki) wygląda bardzo dobrze, a nie wiem czy nie powinienem napisać, że wręcz REWELACYJNIE ! (i nie ,,kadzę" tu nikomu). Nawet jeśli będą w nim jeszcze jakieś drobne zmiany - to i tak się na niego decyduję. Jestem pewnien, że na ręku statecznego 40 - latka będzie wyjątkowo elegancki ;)

 

Pozdrawiam

furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że o Formmeisterze trudno powiedzieć, że będzie cienki (planowane było 13 mm).

Nie ten mechanizm i za dużo kompilacji.

Jeśli chcesz naleśnika, to zostaje coś z etą 289x i to najlepiej bez daty, rezerw chodu itp  B)

 

Chociaż nigdzie drugiego takiego, jak ten Formmester, to nie kupisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że o Formmeisterze trudno powiedzieć, że będzie cienki (planowane było 13 mm).

Nie ten mechanizm i za dużo kompilacji.

Jeśli chcesz naleśnika, to zostaje coś z etą 289x i to najlepiej bez daty, rezerw chodu itp  B)

 

Chociaż nigdzie drugiego takiego, jak ten Formmester, to nie kupisz :)

Nie wiem dlaczego uparłeś się wprowadzać w błąd forumowiczów?!

 

Najpierw piszesz o zegarkach z wodoszczelnością poniżej 10ATM, że brudzą się od środka co jest bzdurą totalną -  zegarki które nie są wodoszczelne też się nie brudzą chyba że są niewłaściwie użytkowane.

Teraz piszesz o mechanizmie ETA serii 289X najlepiej bez żadnej komplikacji  ;) Nie ma takiej ETY! Nawet najprostrza z tej serii ma datę.

 

A co do wysokości to Marcin 3 strony wcześniej napisał:

 

 

QuadrifoglioVerde, dnia 11 Sie 2015 - 02:31, napisał:

Grubość zegarka nie przekracza 12mm.

 

Więc planowane było 12 a nie 13 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najprostsza eta 2892 ma datę, co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś szuka cienkiego mechanika, to nie powinien takiego oczekiwać po Formmeisterze.

 

Co do brudu, to zgodzę się, że zegarki od 5 atm są dobrze zabezpieczone.

Natomiast widziałem takie z wciskanymi deklami, o WR 3 atm czy nawet bez (nie pamiętam dokładnie), które były w środku po prostu brudne. I nie unoś się tak, bo nie piszę bzdur.

I nie chodzi o niewłaściwe użytkowanie, bo kurzu, czy wciskającego się z potem brudu, to raczej się nie uniknie.

A nie każdy zadowoli się zegarkiem bez wr z wciskanym deklem, bo będzie go zakładał tylko w klimatyzowanym biurze a rąsi będzie używał tylko do wachlowania dokumentami.

 

Tak jak ja rozumiem twój brak wymagań do wr, tak zrozum mój, że chciałbym mieć przynajmniej 5 atm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie unosze tylko proszę abyś swoimi wypowiedziami nie wprowadzał innych w błąd.

Co do wodoszczelnosci - nie mam nic przeciwko tylko podobnie jak inni twierdzę że 3 lub 5 ATM wystarczy ale jak będzie 10 to spoko.

 

Część z nas zbiera zegarki vintage które w większości nie były wodoszczelne a część nie była nawet pyloszczelna. Te zegarki jak były prawidłowo eksploatowane nie są brudne i chód,a do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część z nas zbiera zegarki vintage które w większości nie były wodoszczelne a część nie była nawet pyloszczelna. Te zegarki jak były prawidłowo eksploatowane nie są brudne i chód,a do dziś.

 

Bądźmy szczerzy, jeśli zegarek vitage, zwłaszcza taki bez zabezpieczeń, ma czysty mechanizm, czyste okolice wałka koronki, dobry chód, to on nie był prawidłowo eksploatowany. On był po prostu nieużywany, albo bardzo mało używany oraz dodatkowo regularnie czyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki zabrudzone w środku mogą tylko być w przypadku nieprofesjonalnej ingerencji w jego trzewia albo po prostu wynika to z uszkodzenia zegarka, rozszczelnienia po dramatycznie długim okresie intensywnego noszenia. To przypadki tak incydentalne, że nie warto o tym wspominać w ramach współczesnego zegarmistrzostwa, gdzie cykl życia zegarka na nadgarstku jest znacznie krótszy. Jesteśmy w innym momencie dziejowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rradek Ty zawsze tak oprymistycznie do wszystkiego podchodzisz ? Jeśli tak, to współczuję...

Ustalmy jedno - celem Marcina i tego projektu nie jest wypuszczenie bubla mającego zapewnić pomysłodawcom dostatnie życie w ciepłych krajach, a potencjalnym nabywcom cierpień i udręki :)

Powstrzymaj się od swoich czarnych wizji lub zrezygnuj z projektu i ciesz się spokojem i błogością.

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, bo z drobiazgu robicie problem :)

 

Powiedziałem na początku, chciałbym WR 100, ale projekt tak mi się podoba, że osobiście nie upieram się przy tym.

Jeśli zejście do WR 50 ma znacząco podwyższyć prawdopodobieństwo powstania zegarka, to już kilka postów temu pisałem, że mi pasuje. Zwłaszcza, że QuadrifoglioVerde upewnił mnie, że clock będzie dobrze zabezpieczony.

 

Więc litości, nie wywlekajcie już tego, nie róbcie dziecinnych wycieczek ad personam w moją stronę, przestańcie mi współczuć, bo naprawdę szkoda śmiecić wątek  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to zachowanie WR100 i zakręcanego dekla nie jest priorytetem. Ważne jest aby zegarek był jak najcieńszy i nasmuklejszy.

Przecież nikt nie będzie w tym pływał czy chodził na plażę. Ten zegarek mogę założyć do pracy w biurze, do koszuli czy nawet jakiegoś stroju casualowego.  Ale do t-shirtu i spodenek z krótką nogawką pasuje raczej średnio.

Tak jak pisał MikeS86 - zegarek ma być chroniony przed deszczem, zachlapaniem podczas mycia rąk i tyle.

 

 

Zgadzam się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Formmeisterem jakieś fatum wisi. Pewnie dlatego, że z Bauhausem ma tyle wspólnego co... (chwilowo zabrakło mi odpowiednio wyrafinowanego porównania :-( ) By los odmienić - może pora zacząć knuć nad konceptem "Bruno Taut Heritage"? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piękne, rodzi się w bólu :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, mamy środę - czy znane są jakieś szczegóły?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam Henryk poprawił ale Michał nie miał czasu do tego zajrzeć.

Spoko, poczekamy sobie - sytuacji kiedy nie ma szans na consensus jest naprawdę niewiele...Osobiście zawsze wolę jakiś kompromis. Mam duży sentyment do tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ... Wykazaliśmy już duuużo cierpliwości :-) a jest ona przecież wieeelką cnotą :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Michał znalazł już czas i spojrzał w poprawki Heńka?

Cierpliwość, cierpliwością ale od wtorku minęło parę dni a ponad 150 osób czeka na wyjaśnienie sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Michał znalazł już czas i spojrzał w poprawki Heńka?

Cierpliwość, cierpliwością ale od wtorku minęło parę dni a ponad 150 osób czeka na wyjaśnienie sytuacji.

SVP wypowiadać się wyłącznie we własnym imieniu o ile się nie posiada stosownego upoważnienia   :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przejrzał, odesłaliśmy do Państwa Środka do kolejnych poprawek. W Poniedziałek dostaniemy odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.