Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, też że zapisy ruszyły. To teraz kiedy początek przedpłat i ile trzeba przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie z Niemiec odnośnie pasków, że zrobią :lol:  za tą jałmużnę którą im proponuję, ale jutro mają dać znać jak z terminem wykonania bo to też ważna kwestia. Także jeszcze chwilka cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszycia zdecydowanie powinny być w kolorze paska ;) Jak słyszę o kontrastowych elementach to odrazu widzę te marynarki z kolorowymi butonierkami, albo kolorowymi guzikami, zgroza! 

 

Mam małe pytanie, czy można zmienić kolor zegarka na który jest się zapisanym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wiadomość jest taka, że paski nie będą powtarzalne, jeśli nie chcemy przeszyć po obwodzie. Będą robione z różnych fragmentów/wycinka skóry. Grubość ich będzie się więc wahała w zależności jaki fragment płachty skóry się komu trafi od 1,6mm do 2,2mm.

Sama natura panowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje tak w ogóle z niebieskim bo chyba przeoczyłem ta info a zdjeć tej wersji cały czas nie ma?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wiadomość jest taka, że paski nie będą powtarzalne, jeśli nie chcemy przeszyć po obwodzie. Będą robione z różnych fragmentów/wycinka skóry. Grubość ich będzie się więc wahała w zależności jaki fragment płachty skóry się komu trafi od 1,6mm do 2,2mm.

Sama natura panowie :D

Nie ma tego złego, niektórzy będą mieć prawie dwa w cenie jednego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt może i da się ładnie połączyć takie kontrastowe przeszycia, aczkolwiek uważam iż zegarek z przeszyciami w kolorze paska będzie mimo to ładniejszy i bardziej uniwersalny. Moja subiektywna opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wiadomość jest taka, że paski nie będą powtarzalne, jeśli nie chcemy przeszyć po obwodzie. Będą robione z różnych fragmentów/wycinka skóry. Grubość ich będzie się więc wahała w zależności jaki fragment płachty skóry się komu trafi od 1,6mm do 2,2mm.

Sama natura panowie :D

 

Dlaczego właśnie tak? Jeśli dobrze zrozumiałem to gdyby szycie było po obwodzie to byłyby identyczne, ale jeśli szycie nie jest po obwodzie to grubość będzie różna? Co ma szycie do jednakowej grubości skóry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właśnie tak? Jeśli dobrze zrozumiałem to gdyby szycie było po obwodzie to byłyby identyczne, ale jeśli szycie nie jest po obwodzie to grubość będzie różna? Co ma szycie do jednakowej grubości skóry?

 

Bo jak chce się jednakowej grubości to trzeba zrobić pasek z klejonej skóry i zabezpieczyć przeszyciami aby się nie rozkleił. Przy jednolitym kawałku skóry nie trzeba jej szyć po obwodzie = będzie to pasek nie klejony, a więc trwalszy.

 

Paski się robi z kawałków skóry zdjętych ze zwierzątka i garbowanych, a zwierzątko nie ma tej samej grubości skóry na całym ciele :-), tak jak i człowiek ma różną grubość skóry w zależności od fragmentu ciała.

 

Jak chce się mieć paski tylko z konkretnego fragmentu ciała, w dodatku konia które jest rzadkim zwierzęciem to trzeba by zapłacić ze 2000zl za pasek. Jasne!?

 

horween_chicago_17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być złośliwym ;) Nadal jednak nie kumam. Jeśli mamy jeden kawałek skóry to grubość wynosi 1,6-2,2 mm. Jeśli byłby klejony i zszywany to mielibyśmy 3,2-4,4 mm. Jasne jest, że skóra w różnych miejscach ma różną grubość. Tylko sam proces zszycia dwóch kawałków skóry nie sprawia że paski są jednolite, bo można zszyc dwa kawałki skóry o grubości 1,6 mm i wtedy pasek ma 3,2 mm, a można zszyć dwa kawałki skóry o grubości 2,2 mm i wtedy pasek ma 4,4 mm. Gdzie tu jednolitość? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dokładnie na tym procesie, ale pewnie jakoś to się sztukuje aby była jednakowa grubość. Pytanie do Filipa " eye_lip" , jak kogoś to ciekawi to niech się Filipa zapyta. Poza tym nie wiem o co chodzi z tą złośliwością. Następnym razem zamknę się w sobie i będę milczał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś na końcu swojegu postu "Jasne!?" :P Ten wykrzynik z pytajnikiem na końcu sprawił, że myślałem, że moje pytanie wyprowadziło Cię z równowagi i że jesteś zły, że ktoś o to dopytuje :P Moje pytanie nie miało na celu czepialstwa, tylko chciałem zrozumieć o co chodzi w tym procesie jednolitości pasków ;) Całemu projektowi gorąco kibicuję, a Twoją QV determinację i cierpliwość podziwiam.

 

Czy dokładne odcienie niebieskiego i grafitowego są już ustalone? Pytam szczególnie o to czy tarcza będzie identyczna jak ta, która była pokazana w tym temaci i nazywała się chyba "movado" czy odcień będzie inny?

 

Interesuje mnie jeszcze kwestia zapięcia paska. Będzie motylkowe czy zwykłe? Jeśli zwykłe to matowe czy polerowane i czy będzie sygnowane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła klamerka, polerowana. Spokojnie, będą sample zarówno tarcz jak i samych pasków. Będziemy oceniać kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paski się robi z kawałków skóry zdjętych ze zwierzątka i garbowanych, a zwierzątko nie ma tej samej grubości skóry na całym ciele :-), tak jak i człowiek ma różną grubość skóry w zależności od fragmentu ciała.

 

Cordovan to nie skóra z różnych części zwierzątka tylko z jego d...py.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość skóry na doopie też jest różna u różnych...

:)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.