Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kwartał w te czy wewte, żeby uzyskać oczekiwany efekt to już chyba przebolejemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej- weź uruchom paint i w tym miejscu gdzie ma być farba- namaluj idealnie białą kreskę i powiedz czy coś widać

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź dotyczącą technicznych aspektów wykonywania renderów.

Mnie chodzi o rzeczywisty wygląd Formmeistera. Są cztery grupy ludzi. Cześć z nas (pewnie niewielka) nie zauważy malowanej końcówki gdyż wskazówka jest bardzo cienka (tak jak sugeruje QV). Dla nich malowanie nie jest potrzebne. Pozostali zauważą i podzielą się na trzy grupy - tych, którym to przeszkadza (to np. ja), tych co mają to w poważaniu i tych którzy są za.

Wiem ze wprowadzam niewielki ferment, ale moim zdaniem niepotrzebnie pogarsza się istniejący projekt (zmiana ta pojawiła się niepostrzeżenie, nie była dyskutowana). Malowanie jest potrzebne tylko ostatniej z czterech opisanych przeze mnie grup. Zastanawiam się, ile jest takich osób, czy decyzja jest juz nieodwołalna czy do ewentualnej dyskusji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem jeszcze do której z grup się zapisać a faktycznie coś jest w tym co mówi Krysza2. Zapewne niebawem QV wyjaśni z jakich powodów  malowanie sekundnika jest istotne dla właściwego postrzegana projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie sekundnika to nie mój pomysł tylko naszego projektanta, również byłem nim zaskoczony...nawet zdegustowany! ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że to bardzo delikatny akcent który lekko łamie konwencję zegarka w sposób jakiego ten projekt potrzebuje. Tzn z nobliwego garniturowca robi Jamesa Bonda czyli garniturowca ze sportowym zacięciem i luzem. Nie wiemy jak to wyjdzie na żywo ale...zawsze przecież jak się nam nie spodoba to siup do rozpuszczalnika i po problemie ;-) malowanie jest długości długiego indeksu co także jest dość oryginalnym rozwiązaniem i zachowuje porządek jaki przyświecał od początku temu projektowi.

Dobrze, że jeszcze mamy nad czym dyskutować :-) a zegarek jest w prototypowaniu/produkcji! i powinien ujrzeć światło dzienne razem z Visem w Styczniu. Koperta powinna być już za 2 tygodnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dopóki się tego "akcentu" nie zobaczy na żywo, to dość ciężko wyrokować jak to będzie wyglądać. Na razie mam wrażenie, że jest to element ciut "przedobrzony" w złym sensie... ale może mylę się.

QV, ale jeszcze napisz - to będą jakieś sample przedprodukcyjne ostateczne do pokazania/dyskusji przed produkcją ostateczną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Na renderach malowany sekundnik nie przekonuje mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie sekundnika to nie mój pomysł tylko naszego projektanta, również byłem nim zaskoczony...nawet zdegustowany! ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że to bardzo delikatny akcent który lekko łamie konwencję zegarka w sposób jakiego ten projekt potrzebuje. Tzn z nobliwego garniturowca robi Jamesa Bonda czyli garniturowca ze sportowym zacięciem i luzem. Nie wiemy jak to wyjdzie na żywo ale...zawsze przecież jak się nam nie spodoba to siup do rozpuszczalnika i po problemie ;-) malowanie jest długości długiego indeksu co także jest dość oryginalnym rozwiązaniem i zachowuje porządek jaki przyświecał od początku temu projektowi.

Dobrze, że jeszcze mamy nad czym dyskutować :-) a zegarek jest w prototypowaniu/produkcji! i powinien ujrzeć światło dzienne razem z Visem w Styczniu. Koperta powinna być już za 2 tygodnie!

 

Szkoda, że nie można sobie zażyczyć indywidualnego koloru końcówki sekundnika  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że początkowo nie zwróciłem uwagi na malowanie, ale po dokładnym obejrzeniu trafiają do mnie argumenty QV. Najwyżej kilkaset sztuk sekundników wypoczynek się w rozpuszczalniku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można sobie zażyczyć indywidualnego koloru końcówki sekundnika  :rolleyes:

 

Albo z grawerem. Oglądałbym sobie swoje imię pod mikroskopem elektronowym... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zobaczymy jak wyjdzie na żywo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok tydzień będą już sample tarcz :-)

 

Super! razem z kopertami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok tydzień będą już sample tarcz :-)

 

 

:wub:  o Yeeaaaa :) 

Tylko błagam o dobre zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowaną kopertą na drukarce 3d się proszę nie sugerować to jakaś stara wersja formmeistera, nowszy wydruk wysłałem Michałowi więc nie mogłem zrobić foty. Wersje produkcyjne pasków będą posiadały stempel Genuine Cordovan, Hand Made, od spodu paska.

 

DSC03660_resized.jpg

DSC03661_resized.jpg

DSC03662_resized.jpg

DSC03665_resized.jpg

DSC03667_resized.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruca ładne te paski. IMHO ten czarnuch jakiś dostojniejszy ;-) ale żeby nie było to klamry takie zwyczajne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szara tarcza najlepiej z tym jasnym chyba będzie pasowała najlepiej. Klamry fakt takie nijakie, myślę że trochę kanciastości by im się przydało, o ile klamry nie są przypadkowe w tym wypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na hendmejd to te szycia nie powalają. Może to wina zdjęcia.

 

No produkcja Filipa to to nie jest ale Filip robi paski od 250zł i spędza nad nimi dużo czasu. Nici są zawoskowane od wew strony paska dlatego mogą wyglądac jak zszyta rana :-) , ale ma to swój urok. Nie można porównywac paska szytego maszynowo od linijki z ręczną robotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby klamerki były sygnowane? VC :) tak niesymetrycznie? dodałoby uroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby klamerki były sygnowane? VC :) tak niesymetrycznie? dodałoby uroku :)

 

Ok, ale kto za to zapłaci ? To są klamerki producenta pasków, miałem do wyboru 4 modele, wybrałem absolutnie najlepszy, reszta była dużo dużo gorsza. Te są minimalistyczne, proste, delikatne, bardzo uniwersalne bym powiedział, łatwo się je zapina i fajnie układają się na pasku.

Wiadomo że wszystko by się chciało robione na zamówienie i " specjalne" ale poruszamy się w ramach budżetowego zegarka. Wykonanie klamerek na zamówienie to bardzo duże koszty które przy 300sztukach nie mają szans się zwrócić, mocniejsi szwajcarscy producenci od nas nie mają własnych klamerek tylko korzystają z katalogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie uparliscie na te paski... zamiast zamowic u Pattinich ladne paski, to teraz beda debaty na temat odcienia i nitki i stopnia zawoskowania, a potem 150 stron o klamrach...

Na koniec i tak kazdy sobie zmieni pasek wg wlasnego upodobania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.