Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj również dotarł do mnie, jestem zadowolony, faktycznie antyrefleks słaby, ale nie o to chodziło w tym projekcie.39cb72dc0ea53579dbd02e606c820f8a.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPada przez Tapatalk

 

Wielkie dzięki dla Marcina za skończenie projektu


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest! Dziś odebrałem --- grafitowy. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne z rozczarowaniem jednak, jeśli chodzi o antyrefleks. Czy dobrze pamiętam, że miała być powłoka AR? Jeśli tak, to efektu jednak nie ma. Właściwie tak, jakby AR w ogóle nie było. Szkoda, bo jestem na ten efekt wrażliwy i uważam, że zwykle dużo "dodaje" zegarkowi. Powtórzę, że wszystko inne super i podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi opiniami, których już dużo tu było.

 

Niestety Chiński antyrefleks jest jaki jest. Pocieszę Cię Rolexy jeszcze bardziej odbijają światło :P a producent zarzuty klientów dlaczego nie dadzą dobrego AR tłumaczy od lat tym, że to zamierzony zabieg a szkiełko ma połyskiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja!
Antracyt jego tarczy jest wprost wspaniały. Szlif przepięknie odbija i załamuje światło.

Do tego świetnie leży na nadgarstku (także nieco chudszym).

Zdjęcia faktycznie nie oddają w pełni jego urody i uroku.

Jestem pod ogromnym wrażeniem!

 

Dziękuję Ci QV za doprowadzenie tego projektu do końca i za świetny prezent imieninowy :-)

 

 

post-35535-0-00396200-1467225993_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter znaczy się szary masz tak?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ^_^

 

Ps. Na zdjęciu pasek wygląda na czarny, ale to mahoń. Czarny czeka w pudełeczku ;)

post-35535-0-07064300-1467227491_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez doleciał, zegarek naprawdę ładny tarcza super ale nie wiem czy jak dla mnie nie za bardzo elegancki, może rozejrzę się za jakimś kajanem do niego aby go trochę tym sposobem trochę odformalizować :) Albo może jakiś szary łosoś z białym przeszyciem do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przeszycia nie w kolorze paska raczej dobrze nie będą wyglądały... Nie ten zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może przeszycie by tak troszkę ożywiło ten zegarek inaczej on jest taki strasznie formalny kiepsko będzie wyglądał np z t-shirtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamówione zegarki otrzymałem, szary był dla mnie. Pierwsze wrażenie - ale grubas, wręcz szok (jestem użytkownikiem Hamilton Intra-Matic), nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać, po czasie oczywiście się ogarnąłem i ponosiłem chwile i tu pierwszy promyk - wygodnie się nosi, po paru dniach zaczyna mi się podobać. Reasumując mam nadzieję, że będzie jak z piosenką, która na początku nie robi wrażenia, ale po kilku odsłuchach piorunuje :) Dziękuję za realizację projektu, jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie, zapach paska fantastyczny. W pracy zrobił duże wrażenie na kolegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w domku mogłem sobie lepiej obejrzeć, tarcza szaraka robi robote

 

IMG_5079e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł, obdarowany zaskoczony i zadowolony a ja zaobaczę go na żywo dopiero w sierpniu. Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu no i oczywiście QV -  spiritus movens przedsięwzięcia, ja tylko wyhaczyłem graficiaka na sam koniec i jestem zadowolony :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej czasu nakręca się "do pełna" rezerwa chodu w waszych egzemplarzach? Mam na myśli w miarę standardowe funkcjonowanie w warunkach biurowych.

Dość długo. Testowałem równolegle z 40R53 w Oriencie Star. Zegarki jednocześnie na tym samym nadgarstku, startowałem od 0.

Gdy OS doszedł do 40h FM nie miał nawet 20 (tak gdzieś z 18).

 

Faktem jest że automat Orienta bardzo ciężko pobić, ja się jeszcze z wydajniejszym nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wydajniejsze automaty niż Orient chodź by Tissot Navigator 160th Anniversary world traveller. W specyfikacji ma zapisane 46 godzin, mój "pada" po prawie 51,5 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wydajniejsze automaty niż Orient chodź by Tissot Navigator 160th Anniversary world traveller. W specyfikacji ma zapisane 46 godzin, mój "pada" po prawie 51,5 godz.

Chodzi mi o wydajność nakręcania a nie rezerwę chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin (QV), mozesz smialo bic certyfikat COSC na foremce. Moja po 2 dniach ma odchylke okolo 1 sekundy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez doleciał, zegarek naprawdę ładny tarcza super ale nie wiem czy jak dla mnie nie za bardzo elegancki, może rozejrzę się za jakimś kajanem do niego aby go trochę tym sposobem trochę odformalizować :) Albo może jakiś szary łosoś z białym przeszyciem do niego?

Ja jestem ciekaw jak mu by mesh pasował ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że na meshu może za bardzo "dziadkowo" wyglądać

Teraz eksperymentuje z nato

IMG_20160703_130941421e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że na meshu może za bardzo "dziadkowo" wyglądać

Teraz eksperymentuje z nato

 

Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje  ale to trochę tak jakby  brylant powieśić na sznurówce  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Foremka jak dla mnie jest za lekko elegancja i próbuję trochę "zchłopić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wydajność nakręcania a nie rezerwę chodu.

Ok nie doczytałem uważnie, choć akurat nie wiem jakie to ma znaczenie dla chodu czy rezerwy zegarka. Ilość obrotów koronką do pełnego naciągu sprężyny to kwestia przełożeń wałka naciągu koronki. Widać każdy mechanizm ma inne przełożenie, w jednych potrzeba mniej obrotów koronką a w innych więcej aby uzyskać pełny naciąg sprężyny. Są jeszcze takie automaty, które trzeba"odpalać" tylko poprzez potrząsanie albo rotomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma rezerwa do wydajności automatycznego naciągu? Nie mówiąc o reszcie truizmów, włącznie z odkryciem, że są automaty, których nie można koronką nakręcać. Ktoś pisze o jagodach, a Ty na siłę o truskawkach chcesz rozmawiać...

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.