Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czarnuch świetny, zielony jak dla jakiegoś leśniczego i wg mnie nie pasuje do tego zegarka. Szkoda, że na mój nadgarstek to on raczej za duży :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by takie zielonkawe szkiełko dać jak w rolku miglancu na czarna tarczę to by było szaleństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jest Wostok na który mówią "Gajowego"

6060056_1c2e3259fecbd0caa3d7aa58a04e72b9

 

To czemu i nie Formmeister :D

 

 

Czarny jest genialny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Czarny świetny ale zielony ma potencjał. Dać mu szanse ! Aczkolwiek raczej kolejek po niego nie będzie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

E tam. Czarny świetny ale zielony ma potencjał. Dać mu szanse ! Aczkolwiek raczej kolejek po niego nie będzie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi mi się, że zielony będzie piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe prototypy tarcz Formmeistera. Czarna błyszcząca " Liquid Carbon" oraz ciemno-zielona błyszcząca.

Podoba się czy nie bardzo ?

 

 

Czarna bardzo ładna. Zielonej - przynajmniej takiej, jak wyszła na zdjęciu - u siebie na ręku nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W czarnym mu ładnie. W zielonym... trudno powiedzieć, ale na tym zdjęciu tak sobie, choć chyba jest w tej tarczy potencjał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny świetny - nie podoba mi się, mam już dwie inne wersje. Nie lepiej dorobić różowy i beżowy ewentualnie łososiowy i śledziowy?

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny cyferblat intrygujący i po prostu ładny. Zielony stanowczo nie. :(


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jest świetny, chyba nawet lepszy niż biały, który w jasnym otoczeniu robi się trudny do odczytu. Zielony - tak jakby czegoś mu brakowało - może odrobimy złotego jak w SARBie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie można zamówić to piszę się na czarnego!

 

Wysłane z mojego GT-N5110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Was ale ja już zdążyłem zniszczyć pasek:/ taka delikatna, skóra do codziennego noszenia po prostu się nie nadaje, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację - zaraz po otrzymaniu zegarka zabrałem go do pracy. Podczas oglądania ktoś zadrapał paznokciem pasek (mahoniowy). I mam teraz ślad w kształcie łuku (paznokcia)...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że też jestem zdziwiony słabą kondycją paska. Swoją foremkę noszę średnio często i pasek jeszcze jako tako wygląda. Ale żony jest codziennie noszony i masakra. Diloy noszony codziennie przez rok wyglądał lepiej ba alfa za parę złotych po podobnym czasie lepiej się trzymała. Szkoda.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po otrzymaniu Foremki od razu ściągnąłem ten pasek bo jakiś taki za bardzo "ę ą" dla mnie był i założyłem takie handmade, a mahoniowy pasek leży nie używany w pudle

 

IMG_5121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że też jestem zdziwiony słabą kondycją paska. Swoją foremkę noszę średnio często i pasek jeszcze jako tako wygląda. Ale żony jest codziennie noszony i masakra. Diloy noszony codziennie przez rok wyglądał lepiej ba alfa za parę złotych po podobnym czasie lepiej się trzymała. Szkoda.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Niemiecka jakość Panie. Cóż już nie popełnię tego błędu i będę zamawiał paski tylko z Chin. Tych cordovanów zamówiłem sporo więcej ale mnóstwo odrzuciłem na kontroli jakości i nie mam czasu ale będe je odsyłał do niemieckiego producenta i zażądam zwrotu kasy :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Marcin, a może zamiast dać zarobić w Chinach, to lepiej dogadałbyś się z którymś z forumowych strapmakerów?

 

Porównałem już wcześniej grubość Formmeistera i Nomosa Tangente Datum.

Teraz porównanie ze Stową Anteą, która jest w automacie (ETA-2824-2). Wysokość Stowy 9,2 mm, średnica koperty 39 mm.

 

post-54231-0-53987700-1475339054_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że nie zasięgnęłam języka u rodzimych strapmakerów ? Dostałem jasne odpowiedzi ze nie są w stanie przygotować tylu pasków w sensownym czasie a cena też nie byłaby satysfakcjonująca. Strap-makerzy świetnie się odnajdują w indywidualnych zamówieniach gdzie cena za personalizowany pasek nie ma takiego znaczenia. Produkcja masowa rządzi się innymi prawami - dużo się narobią i mniej zarobią.

Porównania grubości z powyższych zdjęć są mocno krzywdzące dla Formmeistera, wie to każdy kto go posiada, bo udało nam się moim zdaniem bardzo ładnie tą grubość zgubić i na ręce zegarek wygląda dość lekko. Cieńszy zegarek wymusza użycie szwajcarskich mechanizmow i pójście z stronę cen w okolicach 2000zl, no a w przypadku Formmeistera gdzie jest rezerwa chodu ( clou tego zegarka ) to nawet nie pamiętam jaki sensowny cenowo werk mają szwajcarzy z taką komplikacją w tym miejscu. Nie przypominam sobie żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Marcin, właśnie na ostatnim zdjęciu Formmeister z rezerwą chodu, o czym musimy pamiętać, wygląda bardzo ok na tle Stowy bez rezerwy. Dzięki uszom dużo zyskuje - dobrze, że się nie ugiąłeś przed pomysłami, żeby uszy były jak w Stowie lub Nomosie, bo wtedy, ze względu na swoją grubość spowodowaną fantazją klubowiczów, żeby forumowcem został koniecznie tani zegarek z rezerwą chodu w minimalistycznym stylu, Formmeister wyglądałby jak garnek.

Bardzo lubię mojego Formmeistera i nie narzekam na jego grubość - i cena nie ma tu znaczenia. :)

Za jakiś czas porównam na zdjęciu jego grubość z Junghansem Max Bill w automacie bez rezerwy chodu. Myślę, że będzie dobrze.

 

Dziwię się forumowym strapmakerom - udział w udanym forumowym projekcie to przecież dla nich darmowa reklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na warsztatach był o składanie budzików ale przy okazji Foremka wylądowała na sprawdzarce chodu

 

IMG_20161008_132048681.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny to tak serio? Czy raczej whishful thinking? Ja bym sie pisal na takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.