Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że niebieskie są już trochę wyeksploatowane designersko. Poza tym takie wskazówki w większości sytuacji są po prostu czarne a tylko pod pewnym kątem pobłyskują na niebiesko. Inna sprawa to taka, że dobre wykonanie ogniowe takich wskazówek to nie jest łatwa sprawa.

Jeśli nie chcecie srebrnych to proponowałbym szare :-) , biel i szary to kolory podstawowe modernizmu, a i zegarków z szarymi wskazówkami za wielu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uczestniczę w projekcie, ale jeśli coś miałoby być niebieskie to sekundnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja od początku projektu celowałem w białą tarczę, ale raczej nie z niebieskimi wskazówkami. Jeśli mogę wnieść głos do dyskusji, to byłbym za wskazówkami w bardziej wyważonej tonacji kolorystycznej.

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Szare wskazówki z wersją grafitową tarczy? Może jakiś sample?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szare wskazówki z wersją grafitową tarczy? Może jakiś sample?

 

Z grafitową to nie. Ale ten ma fajny kolor nie ? A pasek zdecydowanie musi mieć przeszycia bo inaczej wyjdzie nam modowy skagen a nie porządny zegarek.

 

orion_38_grau_raum01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to abstrakcja, jak nie zobaczę dwóch obok siebie to nie powiem co mi się bardziej podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tylko niebieskiego zrobić ze szlifem słoneczkowym a szarego mat,

 

NOMOS-Glashutte-Orion-1989.jpg

Jakiego szarego ?

To grafitowy już beee ?

B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski taki jak w tarczy movado zamieszczonej gdzieś na początku tego wątku.

DSC00369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze bardziej bauhausowo byłoby z matową tarczą, to sprawa także że wtedy polerowane indeksy i wskazówki ładnie się uwydatniają.

Ale chyba nie będę demontował tego co już ustalone :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze bardziej bauhausowo byłoby z matową tarczą, to sprawa także że wtedy polerowane indeksy i wskazówki ładnie się uwydatniają.

Ale chyba nie będę demontował tego co już ustalone :-)

Trzymajmy sie założeń, ja wybrałem grafit właśnie ze względu na szlif słoneczny.

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedł w matową pod warunkiem indeksów malowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pytaniem o kolor wskazówek ruszyłem małą lawinę i już kolor oraz faktura tarcz jest na tapecie :)

Kwestię wskazówek poruszyłem ponieważ mam zegarek z czarną tarczą i srebrnym delikatnym sekundnikiem.

I niestety jest on niewidoczny. Trzeba go "szukać" przez odpowiednie ustawienie tarczy i "łapanie" światła.

Wiem, że na zdjęciach reklamowych srebrne polerowane wskazówki wypadają świetnie - jak potrzeba to lśnią jasnym srebrem, kiedy indziej są czarne, ale zawsze doskonale widoczne (retusz też robi swoje). Omamiony taką reklamą już raz popędziłem do salonu, gdzie konfrontacja z rzeczywistością była bolesna - za "Chiny" te wskazówki nie chciały wyglądać jak na zdjęciu reklamowym.

Rzeczywistość jest niestety taka, że srebrnych polerowanych wskazówek po prostu nie widać i piszę to na podstawie tego co fizycznie widziałem w zegarkach.

Dlatego proponowałem niebieskie dla białej tarczy. I nie miałem na myśli barwionych termicznie, które faktycznie niebieskie są tylko pod odpowiednim kątem oświetlenia, a normalnie lakierowane. Wiem, że niebieski kolor wskazówek jest ostatnio często stosowany do białych tarcz, co nie zmienia jednak faktu, że to "gra". Propozycja szarych wskazówek też jak najbardziej.

Natomiast dla tarczy niebieskiej i grafitowej proponowałbym wskazówki białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoto w różnych odmianach powinno również ciekawie wyglądać na tarczy białej i szarej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość jest niestety taka, że srebrnych polerowanych wskazówek po prostu nie widać i piszę to na podstawie tego co fizycznie widziałem w zegarkach.

Dlatego proponowałem niebieskie dla białej tarczy. I nie miałem na myśli barwionych termicznie, które faktycznie niebieskie są tylko pod odpowiednim kątem oświetlenia, a normalnie lakierowane. Wiem, że niebieski kolor wskazówek jest ostatnio często stosowany do białych tarcz, co nie zmienia jednak faktu, że to "gra". Propozycja szarych wskazówek też jak najbardziej.

Natomiast dla tarczy niebieskiej i grafitowej proponowałbym wskazówki białe.

 

Większość z nas ma w swoich kolekcjach kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt zegarków. Jedne bardziej praktyczne - diver'y, piloty, itp a inne mniej.

Od zegarka codziennego oczekuje się czytelności i funkcjonalności. Jednym z założeń bauhausu jest funkcjonalizm. Jednakowoż uważam, że w naszym projekcie - niebędącym typowym EDC - możemy sobie pozwolić na odrobinę blichtru łącząc przejrzystość cyferblatu z odrobiną polotu. Zatem w naszej sytuacji możemy zastosować - przewidziane w pierwotnym projekcie - błyszczące stalowe wskazówki. Nawet jeśli zegarek straci nieco na czytelności, nic się nie stanie. Będzie za to piękny, ponadczasowy i niepowtarzalny.

Pomysł by zastosować białe wskazówki w wersji niebieskiej i grafitowej uważam za całkowicie chybiony. 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafitową to nie. Ale ten ma fajny kolor nie ? A pasek zdecydowanie musi mieć przeszycia bo inaczej wyjdzie nam modowy skagen a nie porządny zegarek.

 

orion_38_grau_raum01.jpg

eeee....a może ankieta odnośnie paska? :rolleyes:

Lepszy modowy niż trącający myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole (żeby inaczej nie napisać) przecież wszystko było już ugadane odnośnie tarczy, wskazówek, i indeksów... po kiego grzyba znowu w tym grzebiecie - ludzie się pozapisywali na zegarki których "twarze" miały wyglądać jak w pierwszym poście tematu z zapisami...

 

 

złoto w różnych odmianach powinno również ciekawie wyglądać na tarczy białej i szarej ;)

 

Pewnie i jeszcze dupnijmy szlaczek przez środek i dodatkowo cyrkonie dookoła i będzie git... a na sekundniku chorągiewkę w kolorze fuksjowym...

 

 


Pomysł by zastosować białe wskazówki w wersji niebieskiej i grafitowej uważam za całkowicie chybiony. 

 

I tutaj się całkowicie zgadzam... Ten zegarek większości ludków się podoba taki jak jest i może nie kombinujmy bo "lepsze jest wrogiem dobrego"...

 

A co do paska - to moim zdaniem nie ma sensu iść w stronę drogich rozwiązań, chyba że cena paska nie zmieni ustalonej ceny zegarka, bo pewnie tak jak przypadek chrono pokazał i tak większość z nas pasek oryginalny w szufladę włoży i założy to co chciał będzie i co mu się spodoba...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To chyba nadmiar demokracji wywołany sukcesem w/s wyglądu dekla. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - wg mnie podyskutujmy nad napisem na klamerce, bo reszta jest już gotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wybierzmy klamerkę, dopiero później ewentualny napis;)

Daito było już kilkukrotnie w tym temacie, jest namiar na tani cordovan i najprawdopodobniej będzie w cenie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze kuna cyrkonie zamiast indeksów i grawer na boku koperty...albo indeksy w kolorze tęczy i połowa tarczy mat szary, a reszta w różowym ?

Jest wszystko ustalone, tarcza, indeksy, wskazówki, dekiel...jedynie nad paskiem można podyskutować.

Chcecie ten zegarek przed emeryturą, czy tylko miło czas spędzić na Forum pitoląc pitu-pitu...

:)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.