Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja coś dodam! 
Długo nie umiałem znaleźć dobrego przymiotnika opisującego dekiel, ale 'pancernie' oddaje to najlepiej :D jakoś zaburza lekkość zegarka. Jeżeli chodzi o szkło, to puklate jest ekstra, ale ze względu na minimalistyczny styl, chyba troszeczkę bardziej pasowałoby płaskie. Subiektywna opinia z którą pewnie część osób się nie zgodzi, nie mniej jednak, jaka by nie była wersja ostateczna, nie mogę się doczekać realizacji!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli chodzi o szkło, to puklate jest ekstra...

Ja genau, mosz racja synek.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja genau, mosz racja synek.

 

Mistrz... :D

 

Dawać rendery, bo faktycznie niby niewielka zmiana, a może być wielkim krokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dopiero jak zmodyfikowany zostanie dekiel. Wciąż zastanawiam sie czy wypukle szklo dobrze robi "temu zegarku"

Ja juz dawno pisalem, ze plaskie szklo bedzie bardziej pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dopiero jak zmodyfikowany zostanie dekiel. Wciąż zastanawiam sie czy wypukle szklo dobrze robi "temu zegarku"

Ja juz dawno pisalem, ze plaskie szklo bedzie bardziej pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ja wolę wypukłe szkło. W tej cenie zegarka wypukły szafir nie zdarza się często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Tylko wypukłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bauhaus, to wypukłe :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, odnośnie zmiany na wciskany dekiel.

Czy niesymetryczne ustawienie koronki na boku koperty jest wersją ostateczną? Wymusza to mechanizm? Pytam ponieważ wciskany dekiel w praktyce dodatkowo przesunie ją w dół (w stronę nadgarstka) te 1,5 - 2 mm.

Wiem jak ważne jest dla Ciebie aby zegarek był wygodny. Nie obawiasz się sytuacji znanej choćby ze Speedmastera Reduced - wgryzającej się w nadgarstek koronki? Co prawda tu ma kształt trapezu ale mimo wszystko oglądając PDFa, to po odjęciu tych 2 mm robi się praktycznie na "poziomie 0" ;) Sam pomysł redukcji grubości przez wciskany dekiel w tym zegarku jest jak najbardziej ok. Im cieńszy, tym lepszy. Tylko kwestia ergonomii...

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra merytoryczna uwaga. Cóż, po prostu to przetestujemy :-). Heniek własnie pracuje nad dorobieniem wciskanego dekla, Michał zrobi wtedy plik pod drukarke 3d, wydrukujemy , ponosimy i będziemy znać odpowiedź. Myślę, że jest dużo więcej zegarków na rynku z typowo lotniczymi koronkami które są nawet 3 razy większe od tej w Formeisterze i ludzie nie narzekają, tutaj także nie powinien to być problem.

Koronki oczywiscie przesunąć cosbie nie można bo to wynika ścisle z miejsca na mechanizm w kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz plik pdf 3d nowej koperty? bo chyba link już wygasł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najnowsza wersja Formmeistera, po kuracji odchudzającej, obecnie zegarek ma wysokość 11,8mm :-)

Koperta 40mm bez koronki, Lug to Lug 51mm . Dekielek udało się zachować zakręcany. Lada dzień wydruk.

 

Okno daty będzie trapezem, nie martwcie się to tylko wstępna wizualizacja.

Plik należy pobrać na dysk komputera stacjonarnego i otworzyć Adobe PDF Reader. Nie będzie działać na smartfonach, ani na innych pdf viewerach.
Obraz można myszką i rolką powiększać pomniejszać, obracać.

 

http://www.filedropper.com/formmeisterv33d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Najbardziej podoba mi się widok od strony koronki z boku (fajne proporcje) i od strony dekla :)

Z przodu trochę mniej ze względu na szerokość lunety, choć i tak wszystko zależeć będzie od finalnego wyglądu tarczy i wskazówek.

Ciekawe jak wyjdzie koperta na wydruku? Może dałoby się tę lunetę lekko zwęzić na rzecz zwiększenia średnicy szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbie - luneta jest wąska pomniejsz zegarek do skali 1:1 to zobaczysz. Poza tym w tym zegarku i tak będą hektary tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się widok od strony koronki z boku (fajne proporcje) i od strony dekla :)

Z przodu trochę mniej ze względu na szerokość lunety, choć i tak wszystko zależeć będzie od finalnego wyglądu tarczy i wskazówek.

Ciekawe jak wyjdzie koperta na wydruku? Może dałoby się tę lunetę lekko zwęzić na rzecz zwiększenia średnicy szkła?

no zgadzam się z kolegą w 100%, tyle że temat szerokość lunety była chyba wałkowana wielokrotnie i ponoć się nie da, a było by tak pięknie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety biała strona się tylko pojawia:/ poczekam chyba na zdjęcia wydruków. Z resztą nic mnie nie jest w stanie zniechęcić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od jakiegoś czasu nie chcą się otwierać. Poprzednio było wszystko OK.

Ale pomijając to i tak jestem zdecydowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.