Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja glosowalem na bialy ze szklem, ale biore granat z pelnym (zeby jeszcze byl taki jak ten w nomos orion)

uRjPz.jpg Jesli mialby byc gorszy mechanizm, czy brak rezerwy chodu to ja raczej zrezygnuje. Dla mnie mozemy zrezygnowac z okienka daty i wstawic mala subsekunde (j.w., taki model bym nawet wolal, ale to moje preferencje i pewnie nie ma takiego mechanizmu miyoty z naciagiem).

W pelni zgadzam sie z QV, wszystko rozumiem i ... mimo wszystko trzymam kciuki za szybka realizacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już deklaruję, że BIORĘ jaki będzie! Rzekłem!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem i Ty to wiesz, no i pewnie jeszcze jakiś procent użytkowników tego forum, choć nie do końca jestem w stanie zrozumieć co to znaczy "lepszy mechanizm", próbuje tego dociec odkąd jestem na tym forum i jakoś nie bardzo mi się udaje - a dodatkowo nie pomaga mi w tym fakt iż najdokładniejsze z moich zegarków są produkcji chińskiej i kosztowały niespełna 100 dolarów, w związku z tym przyjąłem założenie że "lepszy mechanizm" tzn "droższy mechanizm" i się tego będę trzymał. :)

 

Pisząc poprzedniego posta nie miałem zamiaru polemizować w kwestii kosztów, czy wartości projektu, a bardziej chodziło mi o to ze przy takim "rozrzucie" opcji ciężko będzie zebrać 150 chętnych którzy przyjmą tą samą linię, a kwestie ceny zegarka poruszyłem tylko po to żeby pokazać dodatkowe "utrudnienie" w podjęciu decyzji.

 

 

Reasumując -

1. nie mam nic do kosztów

2. proponuje zawęzić wybór w ankiecie.

 

EDIT;

 

3. Proponuję żeby zegarek był opisany w języku polskim.

 

Ankieta wbrew pozorom i tak jest mocno zawężona. Kształt daty został ustalony w zasadzie. Kwestia kolorów tarcz- tutaj nie wiem jeszcze jak postąpię. Zobaczę jaka reakcja będzie na forach zagr. Może zrobimy tak ze tylko jeden kolor bedzie limitowany, może zrobimy tak ze np bedzie po 50 sztuk z kazdego koloru limitowanych.

 

Co do opisów po Polsku - patrz wyżej, jeśli limitacja miała by być także pokrywana w części chętnymi z zagranicy , lepiej aby jednak oznaczenia były zrozumiałe dla większości. Drugi argument za angielskim to to, że ja nie udaję, że to jest zegarek Made in Poland. Jest to Designed in Poland. Zauważ że na szwajcarskich zegarkach masz także najczęściej oznaczenia po angielsku a przecież angielski nie jest j. urzędowym w żadnym Kantonie Szwajcarii.

3. Najważniejszy jednak powód za angielskim to to, że zapisy w j. angielskim są po prostu krótsze - dzięki temu łatwiej je wkomponować w dekielek.

 

Mimo tych 3 powodów nie mam generalnie wielkich oprzędzeń przed stosowaniem j. Polskiego. Ale zdaje się rozmowy na ten temat już były prowadzone i nie było zdecydowanych sygnałów że mają być po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem i Ty to wiesz, no i pewnie jeszcze jakiś procent użytkowników tego forum, choć nie do końca jestem w stanie zrozumieć co to znaczy "lepszy mechanizm", próbuje tego dociec odkąd jestem na tym forum i jakoś nie bardzo mi się udaje - a dodatkowo nie pomaga mi w tym fakt iż najdokładniejsze z moich zegarków są produkcji chińskiej i kosztowały niespełna 100 dolarów, w związku z tym przyjąłem założenie że "lepszy mechanizm" tzn "droższy mechanizm" i się tego będę trzymał. :)

 

Pisząc poprzedniego posta nie miałem zamiaru polemizować w kwestii kosztów, czy wartości projektu, a bardziej chodziło mi o to ze przy takim "rozrzucie" opcji ciężko będzie zebrać 150 chętnych którzy przyjmą tą samą linię, a kwestie ceny zegarka poruszyłem tylko po to żeby pokazać dodatkowe "utrudnienie" w podjęciu decyzji.

 

 

Reasumując -

1. nie mam nic do kosztów

2. proponuje zawęzić wybór w ankiecie.

 

EDIT;

 

3. Proponuję żeby zegarek był opisany w języku polskim.

O 150 chętnych się nie bój .To samo było przy chrono ,a już lista na nielimitkę jest prawie pełna .

Zamiast kombinowac ,może dalej zbieraj te chińskie po 100$.

Bo tekst typu ...........ja to wiem i Ty to wiesz.......,to niby co ?

Reszta to głupki co się nie znają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Ja to wiem i Ty to wiesz, no i pewnie jeszcze jakiś procent użytkowników tego forum...

post-27944-0-30687000-1389461959_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 150 chętnych się nie bój .To samo było przy chrono ,a już lista na nielimitkę jest prawie pełna .

Mam taką nadzieję... :)

 

 

Zamiast kombinowac ,może dalej zbieraj te chińskie po 100$.

Pewnie ze mogę - to wolny kraj od jakiegoś czasu... mogę też robić to i to :D choć nigdzie nie napisałem że zbieram chińskie zegarki... napisałem tylko że takie posiadam (dokładnie dwie sztuki)... i nie uważam żeby było w tym coś złego. :)

 

 

Bo tekst typu ...........ja to wiem i Ty to wiesz.......,to niby co ?

Reszta to głupki co się nie znają ?

 

Nie to miałem na myśli, nie chciałem nikogo obrazić, jeśłi tak się stało to przepraszam.

 

Tekst ten dotyczył faktu że mój post #273 dotyczył kwestii, moim zdaniem, zbyt dużego wyboru - a o sprawie finansowej była tylko cześć jednego zdania w nim zamieszczonego i to w kwestii najmniej istotnej, a cała odpowiedź na ten post QV odnosiła się właśnie do tego najmniej istotnego fragmentu - i stąd ten tekst.

 

 

Niemniej nie miałbym nikomu za złe jakby ktoś z wytłumaczył mi (najlepiej na PV ) kwestie "lepszości i gorszości" mechanizmów i tym samym rozjaśnił mój światopogląd... :lol:

 

 

Edit: dla świętego spokoju tekst mojego kontrowersyjnego posta został przeze mnie zmieniony...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zabiorę głos w kwestii języka polskiego - było to już wprawdzie  omawiane ale przypomnę, że oprócz argumentów jakie podał QV jest jeszcze jeden ważny aspekt.

Polskie litery robione przez Chińczyków mogą wyjść poprzekręcane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, doskonale wiem że masz dobre intencje :-) .

Co do mechanizmu to zachęcam po prostu do przestudiowania parametrów technicznych porównywanych mechanizmów.

 

Oczywiście że nawet najlepszy mechanizm może mieć większą odchyłkę niż mechanizm w zegarku za 300zl. To jasne! Ale to raczej loteria że ktoś tak akurat trafił. W droższych mechanizmach płacimy jednak za powtarzalność, trwałość, wizualne aspekty, funkcje jak dokręcanie ręczne ( w tanich mechanizmach Seiko nie ma tej funkcji ), gabaryty mechanizmu pozwalające na umieszczenie go w cieńszej kopercie itd itp itd.....

 

Jeśli kogoś nie interesują te różnice...to OK ale jednak większość ludzi na tym forum one interesują wkońcu na to składa się to nasze hobby. Nie jest nam obojętne co wsadzimy do zegarka a każda nawet niewielka różnica na plus ma dla nas ogromne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEIN :-) , funkcjonalizm to inaczej styl międzynarodowy a językiem międzynarodowym jest angielski :-)

 

International style i funkcjonalizm nie są tożsame. Choć częściowo terminy są powiązane, to u podstaw IS akurat funkcjonalizm nie leży. IS to bardziej ogólne pojęcie. Moja dziedzina, wiem co mówię, a oryginał IS mam na półce, zaraz obok "W stronę architektury" Le Corbusiera, esejów Loosa, czy dwóch pozycji Venturiego. Wikipedia kłamie, ktoś błędnie skojarzył te hasła. Ale to akurat najmniej istotne, chciałem to tylko wyjaśnić, choć nie wpływa na nasz projekt.

 

A angielski do opisów równie odpowiedni jak i łacina, która jak wiadomo brzmi bardziej elegancko.

Wracając do samego napisu (przy okazji nazwy zegarka?), to tak samo mógłby to być "minimalizm" po angielsku lub łacinie, a to już ładniejsze słowo, i lepiej oddaje ducha tego zegarka.

Function z całym szacunkiem, ale brzmi jak zegarek z kalkulatorem. Słowa "function" żaden native speaker nie skojarzy z funkcjonalizmem, do tego rodem z Bauhausu. No i to słowo brzmi po prostu słabo, mało elegancko i szlachetnie. Jak chcesz za wszelką cenę trzymać się tego skojarzenia, to na nazwę ładniejszy będzie łaciński odpowiednik (przynajmniej wg google translatora) "muneris".

 

Albo podobnie do function brzmiące, ale dużo efektowniejsze słowa "futura", "futurum" albo "futuro" - przecież to może być nawet słowotwórstwo. Jak Luminor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Futura_%28typeface%29

http://1.bp.blogspot.com/-Kf_Y07mG6jI/TtQbZHYpEoI/AAAAAAAAAfQ/UjldVo-5PYQ/s1600/bauhaus.jpg

 

Bauhaus to także modernizm, więc może coś od tego skojarzenia. "Modular", "modulo", czy inne słowotwórstwo od "modułowości" tez brzmi charakternie, tylko może mniej kojarzy się z wizualną częścią naszego projektu.

"Synteza" też jest fajnym słowem z dużą ilością rozwinięć. Nasz projekt jest syntetyczny do bólu.

Dalej ładnym słowem na nazwę jest "austero" od angielskiego "austere" czyli skromny, ascetyczny. To też oddaje ducha tego zegarka.

 

Błagam, niech to nie będzie FUNCTION. Jakby się to jeszcze miało na tarczy pojawić, to ja się wypisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zabiorę głos w kwestii języka polskiego - było to już wprawdzie  omawiane ale przypomnę, że oprócz argumentów jakie podał QV jest jeszcze jeden ważny aspekt.

Polskie litery robione przez Chińczyków mogą wyjść poprzekręcane ;)

Polskie litery i angielskie litery - wywodzą się z tego samego łacińskiego alfabetu, ale fakt, polskie słowa, niezrozumiałe dla chińczyków, mogą wyjść poprzekręcane - choć ten problem nie występuje np w Foce ;)

 

O.K. Marcin, nie wyskakuje wiecej z pomysłami "ulepszającymi system"... jak tylko projekt "wyjdzie" i nie zostanie wybrana biała tarcza to będę zadowolony   :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ankiety i wyrażonej opinii, że należy ją zawęzić  -  moim zdaniem ankieta jest OK.

Kwestia okienka daty jest, myślę, czytelna. Zdecydowanie prowadzi trapez, a ponieważ przy tej wielkości nie ma dużej różnicy między trapezem i prostokątem, dlatego myślę że dla zwolenników prostokąta trapez będzie do zaakceptowania. A część zwolenników okienka okrągłego także chyba nie zrezygnuje z tego powodu z projektu.

Rozkład głosów na kolory tarczy wskazuje, że zegarek w każdym z nich wygląda świetnie. Jest wiele osób, które chcą mieć ten zegarek w więcej niż jednym kolorze (sam do nich należę), więc wniosek jest prosty i myślę, że QV bierze pod uwagę produkcję wszystkich trzech tarcz.

Pozostaje dekiel. Lekką przewagę ma przeszklona wersja, którą też popieram. Ale po arbitralnej decyzji QV, że dekiel będzie pełny, i po wysypie propozycji graweru, nie zauważyłem już prób obrony "szkła". W swoim imieniu mogę powiedzieć, że z żalem, ale jakoś przełknę ten pełny dekiel i  nie odstąpię od projektu. Byle by to były jakieś abstrakcyjne motywy graficzne związane ze stylem Bauhaus, a nie widoczek jakiegoś budynku - bo się udławię przełykając ten pełny dekiel  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...)

Function z całym szacunkiem, ale brzmi jak zegarek z kalkulatorem. Słowa "function" żaden native speaker nie skojarzy z funkcjonalizmem, do tego rodem z Bauhausu.

(...)

Bauhaus to także modernizm, więc może coś od tego skojarzenia. "Modular", "modulo", czy inne słowotwórstwo od "modułowości" tez brzmi charakternie, tylko może mniej kojarzy się z wizualną częścią naszego projektu.

(...)

Dalej ładnym słowem na nazwę jest "austero" od angielskiego "austere" czyli skromny, ascetyczny. To też oddaje ducha tego zegarka.

 

Zgadzam się z bigbadgerem, a zwłaszcza z zacytowanymi wyżej fragmentami posta.

Dla mnie językiem bauhausu jest język niemiecki. Dlatego zamiast function proponuję FUNKTION.

Albo MODULAR zrozumiały w każdym języku - od modularyzacji, jednej z zasad bauhausu.

AUSTERO fajnie brzmi. Bardzo dobra nazwa. Choć kojarzy mi się z austerią, to jestem za :).

Ale Nie-Polakom i Nie-Żydom będzie się kojarzyć wyłącznie z surowością, ascetycznością formy zegarka. I o to chodzi, skoro projekt ma być popularyzowany na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezawodny john.doe i jego propozycje przygotowane według mojej ogólnej wizji ( ciemne pola zagłębione, robocza nazwa projektu FUNCTION od funkcjonalizmu czyli głównego założenia Bauhausu ):

 

 

vwr5.png

 

Bardzo mi się podoba pierwsza opcja. W tym kierunku bym poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUSTERO - całkiem fajnie brzmi :-) . Jak macie inne propozycje nazw nie wykorzystanych jeszcze przez inne marki jako nazwy modeli i jednoczesnie kojarzące się z modernizmem i Buahuasem to chętnie wysłucham. Nazwa powinna być też możliwie krótka. 8 liter to chyba max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

International style i funkcjonalizm nie są tożsame. Choć częściowo terminy są powiązane, to u podstaw IS akurat funkcjonalizm nie leży. IS to bardziej ogólne pojęcie. Moja dziedzina, wiem co mówię, a oryginał IS mam na półce, zaraz obok "W stronę architektury" Le Corbusiera, esejów Loosa, czy dwóch pozycji Venturiego. Wikipedia kłamie, ktoś błędnie skojarzył te hasła. Ale to akurat najmniej istotne, chciałem to tylko wyjaśnić, choć nie wpływa na nasz projekt.

 

A angielski do opisów równie odpowiedni jak i łacina, która jak wiadomo brzmi bardziej elegancko.

Wracając do samego napisu (przy okazji nazwy zegarka?), to tak samo mógłby to być "minimalizm" po angielsku lub łacinie, a to już ładniejsze słowo, i lepiej oddaje ducha tego zegarka.

Function z całym szacunkiem, ale brzmi jak zegarek z kalkulatorem. Słowa "function" żaden native speaker nie skojarzy z funkcjonalizmem, do tego rodem z Bauhausu. No i to słowo brzmi po prostu słabo, mało elegancko i szlachetnie. Jak chcesz za wszelką cenę trzymać się tego skojarzenia, to na nazwę ładniejszy będzie łaciński odpowiednik (przynajmniej wg google translatora) "muneris".

 

Albo podobnie do function brzmiące, ale dużo efektowniejsze słowa "futura", "futurum" albo "futuro" - przecież to może być nawet słowotwórstwo. Jak Luminor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Futura_%28typeface%29

http://1.bp.blogspot.com/-Kf_Y07mG6jI/TtQbZHYpEoI/AAAAAAAAAfQ/UjldVo-5PYQ/s1600/bauhaus.jpg

 

Bauhaus to także modernizm, więc może coś od tego skojarzenia. "Modular", "modulo", czy inne słowotwórstwo od "modułowości" tez brzmi charakternie, tylko może mniej kojarzy się z wizualną częścią naszego projektu.

"Synteza" też jest fajnym słowem z dużą ilością rozwinięć. Nasz projekt jest syntetyczny do bólu.

Dalej ładnym słowem na nazwę jest "austero" od angielskiego "austere" czyli skromny, ascetyczny. To też oddaje ducha tego zegarka.

 

Błagam, niech to nie będzie FUNCTION. Jakby się to jeszcze miało na tarczy pojawić, to ja się wypisuję.

 

Bardzo cenne uwagi i merytoryczne. Ale litości...z ostatnim zdaniem... "Nie zdecyduję się na zegarek bo mi nazwa się nie podoba" - nawet nie skomentuję :D

Poza tym nigdzie nie napisałem, że się chcę upierać przy nazwie function !!! wręcz przeciwnie !!! traktuję ją jako nazwę roboczą, musieliśmy coś wymyślić na szybko aby pokazać grafiki!

Sprawa nazwy nie została rozstrzygnięta a rozmowy nad nią trwają w zasadzie od początku projektu.

Z łaciną pomysł jest fajny ( podoba mi się zapis i wymowa) ale co ma łacina do Bauhausu ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie hasło FUNCTION nie bardzo jakoś przemawia. Lepiej brzmi FUTURA albo MODERN. Ja bym to jeszcze przemyślał. Poza tym zdecydowanie wolę grawer w formie grafiki niż napisu (coś bliżej projektu nr 3 niż nr 1).

 

EDIT: no właśnie - pomyślmy nad jakąż ciekawą nazwą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wolę grawer w formie grafiki niż napisu (coś bliżej projektu nr 3 niż nr 1).

 

 

Słuszna jest ona, ta koncepcja B)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Dajmy mu: Formmeister

 

Nazwa nie musi być krótka:

 

post-27944-0-50301600-1389517303.jpg

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bauhaus, die Uhr ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lehrmeister" ,  "Formmeister"???


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może

Baumeister  ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.