Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Na błyszczącej stali zegarek chudnie, na żywo tez sa oba chudsze niż na tych zdjęciach - które powiększają.

Nie będzie to co prawda mikrus, ale 12mm grubości to tylko minimalnie więcej niż standard dla zegarków na np. eta 2824

Ja jedynie mocno sie waham co do wypukłego szkła. Uważam że ono nie zrobi najlepiej akurat temu zegarkowi. Natomiast na pewno wypolerujemy wew stronę koperty ( lunetę w środku pomiedzy szklem a tarczą) co zrekompensuje Wam doznania wizualne :-)

 

Mam zetrzec papierem sciernym szklo i zobaczymy jak to bedzie wygladac? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Nie mam wydruku w rękach, ale dlaczego rezygnować ze szkła wklęsło-wypukłego - doda smaku i prestiżu? QV, co powoduje, że sądzisz, że lepiej będzie z płaskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, tym projekcie, bez różnicy: wypukłe czy płaskie.

Plus szkła płaskiego jest taki, że na pewno powinno sporo obniżyć cenę, względem wypukłego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Nie mam wydruku w rękach, ale dlaczego rezygnować ze szkła wklęsło-wypukłego - doda smaku i prestiżu? QV, co powoduje, że sądzisz, że lepiej będzie z płaskim?

 

tu o żadne prestiże nie chodzi, bo jest od groma zegarków prestiżowych z płaskim szkłem. Po prostu z płaskim zegarek wydaje się smuklejszy, niższy. Cena także nieco spadnie. Nie jestem przekonany czy do tak technicznej ascetycznej tarczy szkło wypukłe to dobry pomysł. Trochę się to kłuci ze sobą.

Ponieważ zegarek jest minimalistyczny to takie kwestie są naprawdę istotne, to one będą stanowić o końcowym odbiorze zegarka jako całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie o prestiż chodzi a jego odbiór. Zwyczajnie wolałbym wypukłe, ale boju toczyć nie będę. Zatem szorowanie, porównywanie, decydowanie, produkowanie i wreszcie przymierzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie płaskie będzie spoko.

A jeśli chodzi o kopertę - zdaję się na bardziej doświadczonych kolegów, a ten zegarek i tak kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał obiecał zrobić jeszcze jakieś rendery bardziej z boku.

 

Dokładnie rzecz biorąc- w 3D, tak więc szykujcie zeza na przestrzenny obrazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zaokrąglony bezel do mnie nie przemawia, wyszedł z tego ponton nie zegarek, cała reszta fajnie :)

 

Miałem dokładnie takie samo przemyślenie na "pierwszy rzut oka".

 

Ale też zgadzam się, że polerka nada zegarkowi lekkosci zdecydowanie więcej niż na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zaokrąglona luneta i wypukłe szkło będą ok. Takie rozwiązanie nie kłóci się z minimalizmem projektu. Szkło wypukłe byłoby oczywistą konsekwencją wyoblonej lunety. Spójne stylistycznie połączenie, które wizualnie (dla patrzącego z boku) nie będzie sprawiać wrażenia, że pogrubia zegarek. Do tego bardziej płaskie uszy - jak w wersji na czarnym pasku. Zegarek dzięki nim wygląda na chudszy. Mniej wygodne do noszenia? Nie będzie dramatu. Dzisiaj cały dzień noszę klubową Stowę z płaskimi, pająkowatymi uszami, które jak wiecie w ogóle nie przylegają do nadgarstka. I wszystko gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej na niego patrzę tym bardziej jestem zdania, że nie ruszałbym już nic. Dla mnie wszystko świetnie się komponuje. Ale jeśli QV jeszcze coś Cię gryzie to można zeszlifować i dać zdjęcia porównawcze w tych samych ujęciach. Jednak w kwestii szkła zdecydowanie popieram przedmówcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chwila po kolejnych zdjęciach zmieniacie zdanie o 180stopni. Najpierw ze oooo luneta zaoblona super, po pokazaniu wydrukow 3d....oo nie, jednak ścięta lepsza. Można zwariować :-)

 

Ja dwukrotnie proponowałem ściętą lunetę o kącie porównywalnym do koronki. Co do szkła, to nie stanęło na tym, że ma być minimalnie wypukle? Wydawało mi się, że to sprawa zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, nie wiem czy potraficie patrzeć zezem, w każdym razie:

 

1. zezujemy oczy na obrazkach aż lewy z prawym zleją się w całość

2. cieszymy się grafiką w pełnym 3D z odczuciem normalnej głębi ostrości

 

 

 

GhltdHP.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie daję rady :(

A może dałbyś radę przerobić to na animowanego gifa  - tu jest darmowe narzędzie online  http://stereo.nypl.org/

 

Moim zdaniem to masakra, ale proszę

 

fKjzL3i.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu az mnie oczy rozbolały :D hehe

Ale w połysku koperta będzie super. Czas zbierac znowu zaliczki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko .... oczy jeszcze mi skaczą, ale myślę, że nic nie trzeba szlifować - lekko wypukłe wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam tych którym się udało... mi coś zaczęło pękać więc odpuściłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w dupe , mam to,

panowie patrzymy nie na obrazki tylko za nie , tak jakby za monitor,

robimy lekiego zeza , tak, żeby sie obraz rozmył i czekamy,

normalnie zlewają się dwa obrazy i wychodzi za***iste 3D w środku i dwa rozmyte po bokach.

Czad normalnie :blink: , juz kilk arazy oglądałem.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od tego telepania mechanizm się nakręca? Zabezpieczenie przeciwwstrząsowe wytrzyma?  Telepie nieźle - nawet przedszkole poruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w dupe , mam to,

panowie patrzymy nie na obrazki tylko za nie , tak jakby za monitor,

robimy lekiego zeza , tak, żeby sie obraz rozmył i czekamy,

normalnie zlewają się dwa obrazy i wychodzi za***iste 3D w środku i dwa rozmyte po bokach.

Czad normalnie :blink: , juz kilk arazy oglądałem.

 

Jak patrzę za monitor to widzę tylko kurz i jakieś kable.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już mam dosyć, teraz ledwo czytam dokumentację... w 2D ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.