Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ta d.pa to nie jednego konia a jak wiadomo - jak i u ludzi - d.py mogą być różne :D :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała dyskusja o grubości paska jest z d...py

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wielkości tej od kim kardashian... No, trochę mniejsza ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wy wiecie jaką d.pe musiałby mieć ten koń żeby 300 pasków zrobić??

wielką jak kamienica,..

 

a na serio, to moim zdaniem koński zad wystarczyłby na wiele pasków, ale czy 100, czy 300?.. :wacko:  pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle faceci o d...ach dyskutują :) Ale o końskim? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie - będą sample, będzie czas na pastwienie. Zresztą na monitorze i tak nie da się przymierzyć. Sam nie wiem czy mi będzie pasował. A jak nie, to nie dramat - jak to Cezar niedawno nadmienił - sprawię se jakiś inny. Cordovana na All albo do pudełeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta d.pa to nie jednego konia a jak wiadomo - jak i u ludzi - d.py mogą być różne :D :D.

Z d*pami zwykle jest tak że każdy ma swoją :D , jeden ma twardą inny....no...

 

A tak serio, może z racji dużych niedoborów Cordovanu z klasycznej d*py, zaczęto kroic już inne części zwierzęcia i na przykład komuś trafi sie pasek z końskiego ucha :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale Cordovan z innej części niż zad, nie jest Cordovanem. To tak jakby nazywać tatarem danie z łopatki a nie z polędwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignoranci <przewraca oczami> Wbrew temu co wcześniej pisał QV, jest więcej niż 2 producentów Cordovanu ale nie jest ich dużo. Ich pozycja na rynku jest już sama w sobie certyfikatem. Parę słów o samym Cordovanie: 

"Genuine Shell Cordovan is the art of tanning at its finest.  More than just a color, it is a very specific leather, from a particular part of a horsehide.  The irregular oval shaped shells are tanned, stuffed, shaved, and then polished – a process taking at least six months.  Each shell is slowly steeped in gentle vegetable liquors. The shells are genuine hot stuffed then slicked onto glass frames to dry.  Each shell is hand curried and shaved by highly skilled artisans to expose the shell. Dyes are hand rubbed on for a deep aniline finish. Finally, the shells are hand glazed to achieve the rich, glossy look and feel prized by fine craftsmen."

 

Poniżej wywiad z bodajże najbardziej znanym producentem, garbarnią Horween:

http://bestleather.org/all-about-shell-cordovan-with-horween-leather-co/

Na koniec  dla kolegów, którzy zastanawiają się ile pasków można zrobić z jednej końskiej d..py , filmik, na którym widać rozmiar płata skóry oraz sam proces garbowania:

https://vimeo.com/4814754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że większość "ignorantów" miała już tego świadomość, ale oczywiście wiedzy nigdy dość. Myślę, że odrobina żartów jest właściwsza w długim oczekiwaniu niż próżne żołądkowanie zatem pewnie lepiej żeśmy się pośmiali niż powkurzali. Jeśli ktoś nie zauważył - dla ścisłości - prośba o d..pny certyfikat również była żartem B) . Filmik świetny. Choć niefortunne jest przejście od pędzących wspaniałych zwierząt do rozciągniętych płatów skór - jednak koni trochę żal, ale jak my tych pasków nie kupimy to i tak znajdą nabywców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet Rodowicz śpiewała o cyganach i że tylko koni, tylko koni żal...

 

to może NATO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie paski to coś innego, jeśli nic innego to by zostały wyrzucone.

Na początku zainteresowała mnie wersja niebieska, ale przemyślałem temat gruntownie i wezmę grafitowy - przy moim stroju bardziej uniwersalny. Przez chwilę się łamałem czy nie wziąć obu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet Rodowicz śpiewała o cyganach i że tylko koni, tylko koni żal...

 

to może NATO?

 

Formmeister na Nato? Jakoś tego nie widzę. Jak rozumiem - żarck ;), ale z drugiej strony pasek bardzo definiuje charakter użytkownika a nikt nikomu nie zabroni eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwy, ze zdecydowałem sie na niego ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczności - oj, będzie się działo w dyskusji :) ... i całe szczęście, bo to o wiele fortunne niż rozmowa o hippice...

Aż strach pomyśleć jak będzie prezentował się biały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jaram się tym niebieskim Wam powiem :)
 

A wracając do pasków to rozumiem że stanęło na tym, że przeszycia będą w kolorze skóry i w poprzek (czyli wzdłuż teleskopów)?
bo ja bym nie miał nic przeciwko takiemu szyciu jak na renderze.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.