Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ta cała dyskusja o grubości paska jest z d...py

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mniej więcej wielkości tej od kim kardashian... No, trochę mniejsza ;)

Guest

Wy wiecie jaką d.pe musiałby mieć ten koń żeby 300 pasków zrobić??

wielką jak kamienica,..

a na serio, to moim zdaniem koński zad wystarczyłby na wiele pasków, ale czy 100, czy 300?.. :wacko:  pewności nie mam.

A na poważnie - będą sample, będzie czas na pastwienie. Zresztą na monitorze i tak nie da się przymierzyć. Sam nie wiem czy mi będzie pasował. A jak nie, to nie dramat - jak to Cezar niedawno nadmienił - sprawię se jakiś inny. Cordovana na All albo do pudełeczka.

Może ta d.pa to nie jednego konia a jak wiadomo - jak i u ludzi - d.py mogą być różne :D :D.

Z d*pami zwykle jest tak że każdy ma swoją :D , jeden ma twardą inny....no...

A tak serio, może z racji dużych niedoborów Cordovanu z klasycznej d*py, zaczęto kroic już inne części zwierzęcia i na przykład komuś trafi sie pasek z końskiego ucha :lol: :lol: :lol:

Edited by QuadrifoglioVerde

Ignoranci <przewraca oczami> Wbrew temu co wcześniej pisał QV, jest więcej niż 2 producentów Cordovanu ale nie jest ich dużo. Ich pozycja na rynku jest już sama w sobie certyfikatem. Parę słów o samym Cordovanie: 

"Genuine Shell Cordovan is the art of tanning at its finest.  More than just a color, it is a very specific leather, from a particular part of a horsehide.  The irregular oval shaped shells are tanned, stuffed, shaved, and then polished – a process taking at least six months.  Each shell is slowly steeped in gentle vegetable liquors. The shells are genuine hot stuffed then slicked onto glass frames to dry.  Each shell is hand curried and shaved by highly skilled artisans to expose the shell. Dyes are hand rubbed on for a deep aniline finish. Finally, the shells are hand glazed to achieve the rich, glossy look and feel prized by fine craftsmen."

Poniżej wywiad z bodajże najbardziej znanym producentem, garbarnią Horween:

http://bestleather.org/all-about-shell-cordovan-with-horween-leather-co/

Na koniec  dla kolegów, którzy zastanawiają się ile pasków można zrobić z jednej końskiej d..py , filmik, na którym widać rozmiar płata skóry oraz sam proces garbowania:

https://vimeo.com/4814754

Sądzę, że większość "ignorantów" miała już tego świadomość, ale oczywiście wiedzy nigdy dość. Myślę, że odrobina żartów jest właściwsza w długim oczekiwaniu niż próżne żołądkowanie zatem pewnie lepiej żeśmy się pośmiali niż powkurzali. Jeśli ktoś nie zauważył - dla ścisłości - prośba o d..pny certyfikat również była żartem B) . Filmik świetny. Choć niefortunne jest przejście od pędzących wspaniałych zwierząt do rozciągniętych płatów skór - jednak koni trochę żal, ale jak my tych pasków nie kupimy to i tak znajdą nabywców.

nawet Rodowicz śpiewała o cyganach i że tylko koni, tylko koni żal...

to może NATO?

Edited by niet

Jeśli nie paski to coś innego, jeśli nic innego to by zostały wyrzucone.

Na początku zainteresowała mnie wersja niebieska, ale przemyślałem temat gruntownie i wezmę grafitowy - przy moim stroju bardziej uniwersalny. Przez chwilę się łamałem czy nie wziąć obu :)

nawet Rodowicz śpiewała o cyganach i że tylko koni, tylko koni żal...

to może NATO?

Formmeister na Nato? Jakoś tego nie widzę. Jak rozumiem - żarck ;), ale z drugiej strony pasek bardzo definiuje charakter użytkownika a nikt nikomu nie zabroni eksperymentować.

Jestem szczęśliwy, ze zdecydowałem sie na niego ;)

Śliczności - oj, będzie się działo w dyskusji :) ... i całe szczęście, bo to o wiele fortunne niż rozmowa o hippice...

Aż strach pomyśleć jak będzie prezentował się biały ;)

Oj jaram się tym niebieskim Wam powiem :)

A wracając do pasków to rozumiem że stanęło na tym, że przeszycia będą w kolorze skóry i w poprzek (czyli wzdłuż teleskopów)?
bo ja bym nie miał nic przeciwko takiemu szyciu jak na renderze.. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.