Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tangente ma kompletnie inną budowę uszu i koperty, te porównania nie mają sensu. To tak jakby próbować porównać Fiata 126p do Mercedesa Gullwinga.

Paneraie wszystkie mają krótkie uszy - taka ich cecha designu a mimo to Radiomira powyżej 42mm nie da się nosić na andgarstkach mniejszych niż 18cm mimo małego L2L! ponieważ te pręty stanowiące uszy zegarka wychodzą z koperty niemal na płasko! . Są tez zegarki które w ogóle nie mają uszu, pasek wychodzi bezpośrednio z koperty.

Przestrzegam przed magią liczb, praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka.

Fortis B-42 w kopercie 42mm ma L2L na poziomie 53mm i faktycznie na mniejszych nadgarstkach nie za dobrze leży ale wcale nie dlatego że L2L jest tak duży, ale dlatego że przy okazji całą koperta z uszami jest dość płaska, a nadgarstek płaski nie jest. w Formmeisterze otwory na teleskopy są poniżej całej koperty zegarka! to jest najważniejsze, że są inne kąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Tangente ma kompletnie inną budowę uszu i koperty, te porównania nie mają sensu. To tak jakby próbować porównać Fiata 126p do Mercedesa Gullwinga.

Paneraie wszystkie mają krótkie uszy - taka ich cecha designu a mimo to Radiomira powyżej 42mm nie da się nosić na andgarstkach mniejszych niż 18cm mimo małego L2L! ponieważ te pręty stanowiące uszy zegarka wychodzą z koperty niemal na płasko! . Są tez zegarki które w ogóle nie mają uszu, pasek wychodzi bezpośrednio z koperty.

Przestrzegam przed magią liczb, praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka.

Fortis B-42 w kopercie 42mm ma L2L na poziomie 53mm i faktycznie na mniejszych nadgarstkach nie za dobrze leży ale wcale nie dlatego że L2L jest tak duży, ale dlatego że przy okazji całą koperta z uszami jest dość płaska, a nadgarstek płaski nie jest. w Formmeisterze otwory na teleskopy są poniżej całej koperty zegarka! to jest najważniejsze, że są inne kąty.

Z radomirem to się nie zgadzam. Sam mam 17cm w nadgarstku i bez problemu homary 45mm pama nosiłem. Wszystko przecież zależy też od kształtu nadgarstka, co przekłada się na jego szerokość. Ja wyznaję zasadę, że jeżeli zegar nie wystaje za nadgarstek to jego wielkość jest akceptowalna.

 

Tu masz 45mm radka na 16.5cm nadgarstku, osoba jest z PursitSPro, na WUS'iu wrzucała więcej nadgarstkowych zdjęć PAM384:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tFeTt9KkJgs

 

A co do zegarków z podobnymi uszami do formmeistera. Od początku tematu nie czytam, więc nie wiem dokładnie czym się inspirowałeś w pracy nad projektem, ale np. bardzo podobna koperta w modelu Orion Nomos'a występuje w maksymalnym rozmiarze 38mm(47,8mm l2l). Ich chyba największy model tego typu kopercie-Zurich 40mm ma l2l na poziomie 49mm i czytałem kiedyś, że taki duży rozmiar jest spowodowany tylko i wyłącznie użytymi kompilacjami.

Nie neguję projektu, jest bardzo fajny i spójny, wyrażam tylko negatywną opinię o gabarytach koperty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat po stukroć wałkowany.. już irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwłaszcza - nieprzeczytałem całego wątku ale się wypowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka, że chińczyki w końcu biorą się do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...)

Tu masz 45mm radka na 16.5cm nadgarstku, osoba jest z PursitSPro, na WUS'iu wrzucała więcej nadgarstkowych zdjęć PAM384:

(...)

A co do zegarków z podobnymi uszami do formmeistera. Od początku tematu nie czytam, więc nie wiem dokładnie czym się inspirowałeś w pracy nad projektem

(...)

Ten Pam na nadgarstku 16,5 cm wygląda jakby 8-letni chłopak pożyczył zegarek od starszego brata. Myśli, że dobrze to wygląda....

Jeśli chodzi o inspiracje projektu, to musisz nadrobić lekturę i przeczytać cały wątek. Gdybyś to zrobił od razu, to nie pisałbyś "rewelacji" o l2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie aby uciąć spekulacje wrzucę fotkę jak to wygląda na moim 17cm nadgarstku. Skoro Radiomir Bart8 , leżał na tobie dobrze to zupełnie nie rozumiem czemu czepiasz się Formmeistera który leży jeszcze lepiej, mówię to ja który przymierzałem te zegarki i setki innych także, w tym miałem 3 nomosy. Zurich to także kompletnie inne uszy - znowu porównujesz coś czego porównac się nie da. Dodatkowo gdybyś przeczytał wątek to byś wiedział że Formmeistera próbowalismy także z uszami jak w Zurichu!! :-) , ale po modelu na drukarce 3d odrzuciłem go bo był nie wygodny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

Największy plus jest taki, że będą nowe fotki :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

W takim razie aby uciąć spekulacje wrzucę fotkę jak to wygląda na moim 17cm nadgarstku. Skoro Radiomir Bart8 , leżał na tobie dobrze to zupełnie nie rozumiem czemu czepiasz się Formmeistera który leży jeszcze lepiej, mówię to ja który przymierzałem te zegarki i setki innych także, w tym miałem 3 nomosy. Zurich to także kompletnie inne uszy - znowu porównujesz coś czego porównac się nie da. Dodatkowo gdybyś przeczytał wątek to byś wiedział że Formmeistera próbowalismy także z uszami jak w Zurichu!! :-) , ale po modelu na drukarce 3d odrzuciłem go bo był nie wygodny!!

Ja się wcale nie czepiam, po prostu nie lubię długachnych uszów w zegarkach i wyraziłem swoje zdanie. Napisałem również, że projekt po mimo tych rozmiarów podoba mi się. Wątek próbowałem przeczytać, ale tu jest aż 200 stron i dużo więcej postów od upierdliwych osób takich jak ja, nie dałem rady. Ode mnie to tyle, powodzenia w realizacji projektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy planowana w przybliżeniu jest finalizacja koniec marca czy koniec kwietnia? Nie chodzi mi o dokładny termin tak +/- dwa tygodnie


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba za dużo, mimo wszystko, wymagasz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba czekać :(

W sumie czekanie nie jest takie złe. Jak już dostaniemy te zegarki, to nie będzie na co czekać. Zrobi się nudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można uruchomić kolejny projekt.

Chodzi mi po głowie coś z małą sekundą np.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już chodzi pomysł na kolejny czasomierz. Tym razem klasyczny, może nieco "barokowy" ze wskazaniem sun/moon w stylu starszych zegarków Maurice Lacroix ;)

Mogłoby być ciekawie...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też można byłoby zrealizować projekt perfekcyjnego, współczesnego zegarka garniturowego. Po doświadczeniach z Formmeistera, to powinno wymagać chyba znacznie mniej wysiłku niż wcześniejsze, ambitniejsze projekty. Mam na myśli maksymalnie prosty, automatyczny, bez sekundy, bez wskaźnika rezerwy chodu, tylko z jedną białą tarczą, która właściwie mogłaby być z Formmeistera, tylko mniejsza, ale nie za bardzo z najprostszym cienkim mechanizmem (automatycznym). Wydaje mi się, że za rozsądną cenę pewnie sporo osób chciałoby taki zegarek zaprojektowany w Polsce.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też można byłoby zrealizować projekt perfekcyjnego, współczesnego zegarka garniturowego. Po doświadczeniach z Formmeistera, to powinno wymagać chyba znacznie mniej wysiłku niż wcześniejsze, ambitniejsze projekty. Mam na myśli maksymalnie prosty, automatyczny, bez sekundy, bez wskaźnika rezerwy chodu, tylko z jedną białą tarczą, która właściwie mogłaby być z Formmeistera, tylko mniejsza, ale nie za bardzo z najprostszym cienkim mechanizmem (automatycznym). Wydaje mi się, że za rozsądną cenę pewnie sporo osób chciałoby taki zegarek zaprojektowany w Polsce.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Sam bym taki chetnie przyjal, mam lekkie obawy ze formmeister nie zmiesci sie pod mankiet, ale poczekamy zobaczymy :-))))) dziekuje QV za Twoj drive I wklad w kazdy project! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czekanie nie jest takie złe. Jak już dostaniemy te zegarki, to nie będzie na co czekać. Zrobi się nudno.

Pojawią się nowe, ekscytujące wersje kolorystyczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formmeister pojawi się na pewno w 2-ch nowych wersjach tarcz bo zostanie nam 200 kopert, ale nie będzie dalszej kontynuacji jak z Chrono.

Będzie zupełnie nowy projekt ale w głowie kołączą się aż 3 typy zegarków i nie wiem na który się zdecydujemy chyba po prostu zrobimy ankietę.

Na razie jednak chce zakończyć to co nade mną wisi i nie rozpoczynam niczego nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie zupełnie nowy projekt ale w głowie kołączą się aż 3 typy zegarków i nie wiem na który się zdecydujemy chyba po prostu zrobimy ankietę.

Ze smakiem zaprojektowane moonphase :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze smakiem zaprojektowane moonphase :)

tarcza moonphase jest zintegrowana z mechanizmem a te gotowe mechanizmy z moonphase mają dość brzydkie te malunki. Modyfikacja tego to bardzo duże wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza moonphase jest zintegrowana z mechanizmem a te gotowe mechanizmy z moonphase mają dość brzydkie te malunki. Modyfikacja tego to bardzo duże wyzwanie.

Ale jaki efekt. I satysfakcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki efekt. I satysfakcja :)

 satysfakcja z bankructwa chyba :P

takie modyfikacje sensownie robią tylko szwajcarskie firmy kooperanci - usługa bardzo droga. Więc cena całego zegarka znacznie do góry = przy niezbyt mocnej marketingowo jeszcze marce strzał w kolano.

Juz były takie marki "Polskie" co produkowały w Szwajcarii, efekt już ich nie ma. Marzenia marzeniami ale nie porywam się na projekty które zadowolą parę osób a resztę zegarków trzeba będzie latami sprzedawać po portalach aukcyjnych i obniżać ceny do produkcyjnych i błagalnie prosić o kupno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że następny będzie Arctowski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał z dużą datą, ale nie z okienkiem tylko z czwartą wskazówką - pointer date. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.