Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dwie takie próby, pomysł z "O" wyszedł chyba ciekawie, kompozycja całości niesymetryczna, i zrezygnowałem z ringu wokół grafiki, wzorem nomosa. Technikalia rozrzucone po obwodzie poglądowo, do ustalenia.

Trochę chyba przesadziłem z kontrastem, wygląda trochę jak nadruk.

 

cn20.jpgpfmu.jpg

 

 

 

7bof.jpg

 

 

Karlov - kleję to metodą chałupniczą :) o wektorach nie ma mowy, bitmapy w kiepściutkiej jakości na bazie jednego z dekielków tu z tematu. Jak chcesz się pobawić to wyślę co mam, ale lepiej pokombinuj z samym projektem jak coś działasz w PS. W razie czego PW!

 

A co do nazwy, to może ewentualnie FORMMEISTER i LEHRMEISTER? Tylko który jest ten ważniejszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze chcialem pomoc. To takie niepolskie, nie powinienem był.

 

Obraziłeś się ? Daj spokój.

Chodzi tylko o to, że nie ma potrzeby ukazywania połysku akurat w projekcie dekla bo nie wiele to zmieni. Najważniejsze jest abyśmy się skupili na samej grafice a efekty zostawili na koniec. Po prostu nie chce abyście wykonywali prace syzyfową. Jak będzie ostateczny wygląd napisów to wtedy można zrobić jakąś realniejszą wizualizację. Zarządzajmy zasobami energii w sposób ekonomiczny :-) Przyjmujemy an razie że kolor ciemniejszy to powierzchnia piaskowana a reszta to poler. Ewentualnie powierzchnia szara może być też zagłębieniem w deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigbadger - też ładnie :-) chodź trójkąta mi trochę brakuje. Do zwrotu power reserve nie jestem przekonany z prozaicznego powodu. On jest po angielsku a FORMMEISTER po niemiecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pfmu.jpg

 

napisy napisami, ale koncept w dobrym kierunku. Fajneee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigbadger - też ładnie :-) chodź trójkąta mi trochę brakuje. Do zwrotu power reserve nie jestem przekonany z prozaicznego powodu. On jest po angielsku a FORMMEISTER po niemiecku.

 

No właśnie nie wiem jak się do tego power reserve ustosunkować, niby 2 języki, ale raz, że FM brzmi mimo wszystko dość międzynarodowo, a dwa, że i tak mamy jeszcze technikalia po angielsku.

No i jest jeszcze argument za lub przeciw w temacie samej grafiki - kompozycji. PR może się przydać (czyt.: całość lepiej wyglądać), w niektórych projektach tworzy całość.

A jeżeli napis ma przeszkadzać, to nie róbmy, i tak widać, że zegarek ma rezerwę chodu. Co na to inni? Może wieczorem rozwinie się trochę dyskusja...

 

A trójkąt może być fajny, ale jak go nie będzie to chyba nic się nie stanie. Nie zawsze pasuje. W tej na przykład pierwszej wersji w literce M niby fajnie siedzi, ale mam wrażenie, że trochę optycznie rozsadza tą literkę, unieczytelnia ją też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A dwa trójkąty prostokątne w drugim M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wydaje mi sie, ze jest tendencja do opisywania wszytkiego (sapphire glace, power reserve, water resistant itp) a powszechnym jezykiem jest angielski w ogole, jak i w tym konkretnym przypadku (zegarki).

 

Obie nazwy fajne, chyba lepsza (oryginalniejsza) to formmeister. Ja bym stawial na dekle z "power reserve"

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym aby nazwa zegarka byla zbyt dluga. <br />Vratislavia conceptum - formmeister power reserve .<br />Troche za duzo tego. Zrezygnowalbym z power reserve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

No ładnie to idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigbadger, świetny projekt nazwy na deklu.

Czy mógłbyś jeszcze w nazwie FORMMEISTER jednocześnie połączyć dwie wcześniejsze koncepcje - O wpisane w kwadrat i trójkąt w jednym M ?

 

Do tej pory optowałem za przeszklonym deklem.

Propozycja bigbadgera jest dla mnie przełomem - chcę taki pełny dekiel  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za feedback.

Zdjęcia się nie wyświetlają, bo chyba jakąś awarię ma imageshack. Wrzucę jeszcze raz, na tinypic.

A z Bauhausem mam takie opcje:

200s9z9.jpg

 

Norbie - kółko w B nie wyglądało dobrze, podobnie jak inne kształty umieszczane jako fragmenty liter, a nie całe litery. Traci to i tak już lekko zachwianą czytelność.

 

Spróbuję jeszcze Formmeistera na tą modłę poprzerabiać.

 

Mnie tylko razi jezyk angielski.

Moze napiszmy wszystko po niemiecku i bedzie gralo z cala reszta.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

cn20.jpg

Jak dla mnie to mogłoby iść do produkcji. Bardzo mi się podoba taka oszczędna forma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle napisy o szafirowym szkle, automatycznym mech. są potrzebne? Może zostawić tylko WR i info o polskim projekcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle napisy o szafirowym szkle, automatycznym mech. są potrzebne? Może zostawić tylko WR i info o polskim projekcie?

Akurat te dwa ostatnie są mniej ważne :-).

Skoro nie ma napisu Automatic na tarczy to niech chociaż pojawi się na deklu. informacja o szafirowym szkle także jest przydatna bo w tej cenie wcale nie jest to standard ( np rosyjskie zegarki, droższe z minerałami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem numerację, bo zaraz się pogubimy. Prośba o odnoszenie się do konkretnych numerów grafik wyjściowych, bo nie zawsze wiadomo co na czym zmieniać.

Zaraz powrzucam te zmiany, o których piszecie.

y6jh.jpg

To co z tym "power reserve"? Mogę to przerzucić na obrys małymi literkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 chyba rządzi.

 

Co do dlugosci nazwy - nazwą jest 'vratislavia concept - formmeister'.

Reszta napisow jest opcjonalna, tak samo 'power reserve' jak 'water resistant' i chyba najlepiej jak znajdzie sie na okregu.

Mnie to jest obojetne czy będzie tam napis mówiący o rezerwie chodu, ale jesli piszemy jedno, to moze i warto dac drugie?

Chyba, ze idziemy takim tokiem, ze szafirowego szkla nie widac, wodoodporonsci tez nie, podobnie jak automatu a rezerwe chodu zauwaza ci co maja pojecie o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie "power reserve" należy dać pod uważną rozwagę, w mojej ocenie projekt bez rezerwy z pewnością nie traci, co więcej może tylko zyskać. Nie róbmy z bardzo ciekawie zapowiadającego się projektu jarmarku. Pamiętając o formie, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dlugosci nazwy - nazwą jest 'vratislavia concept - formmeister'.

Reszta napisow jest opcjonalna, tak samo 'power reserve' jak 'water resistant' i chyba najlepiej jak znajdzie sie na okregu.

Mnie to jest obojetne czy będzie tam napis mówiący o rezerwie chodu, ale jesli piszemy jedno, to moze i warto dac drugie?

Chyba, ze idziemy takim tokiem, ze szafirowego szkla nie widac, wodoodporonsci tez nie, podobnie jak automatu a rezerwe chodu zauwaza ci co maja pojecie o zegarkach.

 

Też tak sądzę, a z drugiej strony pełne nazwy modeli składające się nawet z 8 czy 10 słów też nie są znowu jakąś rzadkością.

Weźmy choćby takiego Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle Chronograph Perpetual Calendar :) A dorzucić jeszcze do tego Big Date albo Power Reserve czy jaką kolwiek inną komplikację i jest gruuubo.

 

Chyba należy przyjąć, że tak jak pisze Karlov nazwa zegarka to Vratislavia Conceptum Formmeister.

Pytanie tylko gdzie umieszczamy napis power reserve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te dwa ostatnie są mniej ważne :-).

Skoro nie ma napisu Automatic na tarczy to niech chociaż pojawi się na deklu. informacja o szafirowym szkle także jest przydatna bo w tej cenie wcale nie jest to standard ( np rosyjskie zegarki, droższe z minerałami)

OK, rozumiem, że chcemy się trochę "pochwalić" na deklu :)

 

 

Do mnie gadają dekle nr 1,4 i 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałem się. Żadnego Power Reserwe w nazwie ! Powody także podałem. Rezerwę w zegarku widac jak na tacy nie ma potrzeby takiego wydłużania nazwy. Reszta oznaczeń powinna pozostać.

 

Jak w 6tej grafice trójkąty przerzucimy do pierwszej literki M to powstanie nam ciekawy napis : FORUMMEISTER :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem, że chcemy się trochę "pochwalić" na deklu :)

 

 

Do mnie gadają dekle nr 1,4 i 8.

 

Nie. Ale zegarek projektuje się na lata a nie na jeden sezon. Wyobraź sobie że ktoś go znajdzie na strychu za 30 lat. Nie będzie wiedział czy ma szkło szafirowe czy mineralne bo nie dla każdego jest to do odróżnienia. Natomiast Power Reserve widzi jak byk na tarczy. Wodoszczelność to także bardzo pożyteczna informacja i w profesjonalnym zegarku powinna być umieszczona.

Nie wiem po co te kwestie w ogóle wałkować. To standard w branży i skoro 90% producentów takie informacje podaje na deklu i tarczy lub przynajmniej na samym deklu to znaczy że coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywista oczywistość, że na deklu powinno być zawarte wodoszczelność, mechanizm i rodzaj stali. Tak jak jest w większości firm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.