Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, że to jest ujęte na zegarkach, to ja doskonale wiem :) Sprawa zamknięta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie podpisy dookoła zostawiłem, bo robią całość w grafice, bez nich jest zbyt ascetycznie. Hasła power reserve unikam.

Pierwsze 3 opcje to próba rozstrzelenia trochę kompozycji, v12 z kolei bardzo uproszczona i (niemal) symetryczna, 2 ostatnie wersje z nawiązaniem do nakrętki i gwoździa (inżynieria, budowlanka etc. ;))

javz36.jpg

Wiadomo, dekielki są trochę powiększone, piszcie jak chcecie jakiś dekiel zobaczyć naniesiony na zegarek jak we wcześniejszych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. I jak tutaj się zdecydować :angry:  12tka rzeczywiście wyszła bardzo interesująco.

 

11- odpada, środek ciężkości za bardzo na lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym tą 12 zostawił i tyle - informacje wszystkie są, styl zachowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się 11 najbardziej podoba, a jak środek ciężkości przeszkadza to wystarczy trójkąt przesunąć do M obok czy coś tam, ale jak to mawiał mój znajomy architekt symetria jest dla ludzi prostych;) 

 

Na 12 się nie obraże. Ale ten środek ciężkości to troche przesada, nie?:) 13 też niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Był jakiś chwilowy zastój imageshacka, już działa.

 

I jeszcze razem z tarczami w skali:

 

oc46.jpg

Z napisem Bauhaus najbardziej podoba mi się wersja trzecia pokazana razem z niebieską tarczą.

A z napisem Formmeister najbardziej podoba mi się 9,14 i 11 - ale przy 11 numer limitacji powinien być przesunięty na prawo - tak jak w 9.

W 14 mamy gwóźdź - chyba najprostszy symbol nauk technicznych :) plus symbole Bauhausu i jednocześnie najprostsze figury płaskie: trójkąt, kwadrat i koło. Żeby jednak taki gwóźdź był widoczny na tle pozostałych napisów, to chyba musiałby być jakoś uwypuklony na powierzchni dekla.

13 z nakrętką jakoś mniej mi podchodzi. Nic na to nie poradzę, ale symbol nakrętki na zegarku kojarzy mi się AP Royal Oak.

12 - wygląda ładnie, ale jest to forma dla samej formy. Napis FORMMEISTER z trzema trójkątami w literze M nie niesie żadnej treści. Jeżeli ktoś się spyta - a dlaczego w tym napisie są te trójkąty, to jak mam odpowiedzieć?

Bigbadger - dzięki za wizualizacje nr 5-6 wg moich sugestii. Muszę przyznać, że to M z dwoma trójkątami wygląda średnio. Wycofuję się z pomysłu z M z dwóch trójkątów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. I jak tutaj się zdecydować :angry:  12tka rzeczywiście wyszła bardzo interesująco.

 

11- odpada, środek ciężkości za bardzo na lewej stronie.

 

nr 12 nie jest idealnie symetryczny/osiowy - litera M nie wypada idealnie na środku słowa Formmeister.

 

nr 11 ma celowo zachwiany środek ciężkości, jak na posterach bauhausu, taka kompozycja ;)

 

 

mi się 11 najbardziej podoba, a jak środek ciężkości przeszkadza to wystarczy trójkąt przesunąć do M obok czy coś tam, ale jak to mawiał mój znajomy architekt symetria jest dla ludzi prostych;) 

 

Na 12 się nie obraże. Ale ten środek ciężkości to troche przesada, nie? :) 13 też niezłe.

 

"symetria jest estetyką głupków" ;)

No ale z drugiej strony Piramidy, świątynie greckie i rzymskie, Taj Mahal, Pałac Kultury... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

1A lub 2A przeszklony zamawiam

... będzie pełny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... będzie pełny.

Zdążyłem w tzw. między czasie przedrzeć się przez milion komentarzy. W każdym razie z przeszklonym czy pełnym kibicuje projektowi i zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Zdążyłem w tzw. między czasie przedrzeć się przez milion komentarzy. W każdym razie z przeszklonym czy pełnym kibicuje projektowi i zamawiam.

Bardzo się cieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być Formmaster to tylko nr 12.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję się jako zainteresowany projektem. Jak widzę, głosowałem na jak na razie zwycięską opcję, ale jakby co to dopuszczam też wersję srebrną lub białą. W każdym razie czekam z niecierpliwością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbie,

widząc tą reklamę BAUHAUS myślę sobie, że ktoś za nią zapłacił.

A jak zapłacił to podejrzewam, że ma do tej nazwy jakieś prawa.

Tak się tylko zastanawiam w świetle przytoczonego przez Ciebie wcześniej tekstu wskazującego na brak zastrzeżeń do tej nazwy (sam, nie znając wcześniej przytoczonego przez Ciebie tekstu, też byłem przekonany, że BAUHAUS jest "wolny")

Ale teraz mam wątpliwości.

Bo jakby mi ktoś do drzwi z rana załomotał i BAUHAUSA zabrać siłą chciał, to zły bym był strasznie  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziemy bronić swych zegarków jak niepodległości, mamy to we krwi

 

"(...)i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi!"

 

:)


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dodatku to Niemce załomocą a to nie bez znaczenia!

 

A tak poważnie to Polskę i tak już kupili i nie muszą łomotać kolbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co? Bauhaus trzeba raczej odpuścić.

Na mecz z Islandią wyrobisz się żeby był FORMMEISTER wyklejony?  :D

 

Będzie na koszulkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak poważnie to Polskę i tak już kupili i nie muszą łomotać kolbami.

 

Taaak??? Ciekawe <_<

 

Swoją drogą dziwne zestawienie - jednoznacznie kojarzące się logo i przedmiot działalności firmy :)

post-35535-0-30487700-1390428968.gif


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

norbie,

widząc tą reklamę BAUHAUS myślę sobie, że ktoś za nią zapłacił.

A jak zapłacił to podejrzewam, że ma do tej nazwy jakieś prawa.

Tak się tylko zastanawiam w świetle przytoczonego przez Ciebie wcześniej tekstu wskazującego na brak zastrzeżeń do tej nazwy (sam, nie znając wcześniej przytoczonego przez Ciebie tekstu, też byłem przekonany, że BAUHAUS jest "wolny")

Ale teraz mam wątpliwości.

Bo jakby mi ktoś do drzwi z rana załomotał i BAUHAUSA zabrać siłą chciał, to zły bym był strasznie  :angry:

Wszystko jest ok. To właśnie spór z tą firmą opisywał Stern w artykule, który wcześniej zalinkowałem.

Frima Bauhaus ma rozbudowaną sieć sklepów w Niemczech i w Skandynawii. Mocno się reklamuje na tamtych rynkach. Do nazwy Bauhaus nie ma żadnych praw, tylko do loga. To jest zasadnicza różnica.

Nie jest to jedyna firma używająca słowa Bauhaus. Kolejny cytat z artykułu w Sternie z moimi podkreśleniami:

 

"(...) As a result, up to 40 companies in Germany and myriad others abroad have taken the word "Bauhaus" as a brand or title. The imitators include a furniture label in the United States, a rumored bordello in Japan, a chocolate variety that touts its form and function, a real estate company and the early British gothic band led by Peter Murphy(...)".

 

Zespół muzyczny Bauhaus pewnie znacie. Może ktoś potwierdzić, czy to prawda z tym bordello w Japonii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też zespół muzyczny o nazwie Bauhaus :-)

Kwestie prawne rozwiązaliśmy a raczej to Ty wy je rozwiązaliście za co dziękuję. Mimo to nazwa FORMMEISTER wydaje mi się bardziej nowatorska, oryginalna. Nie jest tak oczywista jak Bauhaus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formmaister jest super, to takie niepospolite, a o to też nam chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i bauhaus bordello jest? Koniec świata :D


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.