Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Poczestuj sie jesli sie podoba :) bedzie milo jak gdzies je wrzucisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczestuj sie jesli sie podoba :) bedzie milo jak gdzies je wrzucisz :)

 

tylko ta koszula... :ph34r: :ph34r: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich kolorów lepszy byłby Orange monster ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ta koszula... :ph34r: :ph34r: :lol:

Proszzz...

 

2b93fade3f10924660b17a77406beba9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości- ile wyprodukowanych zostało tych foremek w poszczególnych wersjach kolorystycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości- ile wyprodukowanych zostało tych foremek w poszczególnych wersjach kolorystycznych?

100 białych, 100szarych i 150 niebieskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 białych, 100szarych i 150 niebieskich

I to już koniec, wszyscy "obdarowani"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to już koniec, wszyscy "obdarowani"?

Ja jeszcze nie dostałem.  :huh:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dostałem mój grafitowy w piątek. Stylistycznie w zasadzie bez zarzutów. To najładniejsza wersja. Myślę, że gdyby koledzy, którzy wybrali wersję niebieską i się nią tak bardzo zachwycali, porównali na żywo z grafitową, to przyznaliby mi rację. Wersję grafitową po prostu trzeba zobaczyć na żywo, żeby docenić efekt sunburst na tarczy. Wg mnie do tej pory nie udało się tego pokazać na żadnym zdjęciu.

 

Jest to mój pierwszy zegarek wykonany w koprodukcji chińskiej. I napiszę tak - szwajcarski przemysł zegarkowy prędzej, czy później, ale na pewno przegra rywalizację z Azjatami. Jeżeli mechanicznie z Formmeisterem wszystko będzie ok, to okaże się, że za 1200 zł mamy zegarki w automacie, z centralną sekundą, dokręcaniem, stop sekundą, szybką zmianą daty i rezerwą chodu, które z napisem swiss made pewnie byłyby wycenione na co najmniej 4000 zł i nie sądzę, aby były lepiej wykonane.

 

Oglądam sobie pod lupą moje bauhausowe automatyczne Stowy, Nomosa Tangente i porównuję z nimi Formmeistera. Wizualnie od strony bezela nie wygląda przy nich jak ubogi krewny, Od strony dekla nie ma co porównywać, bo dekiel ma stalowy, a nie przeszklony. I bardzo dobrze, ponieważ dekiel służy Formmeisterowi. Dzięki niemu nie drażni wizualnie brzydki jak noc mechanizm Miyoty.

 

Formmeister jest wyraźnie grubszy od Stow i to jest jego główny minus. Do cienkiego jak naleśnik, ale  manualnego, Tangente nie ma sensu go pod tym kątem porównywać.

 

Pasek z cordovanu - w cenie zegarka wynoszącej 1200 zł, to bardzo duży bonus. Wykonanie paska oceniam na słabą czwórkę, ale tylko dlatego, że mam w mojej Doksie grafic koniakowy pasek z cordovanu autorstwa eyelipa. Pojawiły się głosy, że przeszycia w pasku do Formmeistera są niepotrzebne - to nieprawda. Są delikatne i wykonane nićmi w kolorze ciemnej czekolady. Nienachalnie ożywiają pasek i pasują do stylu zegarka.

 

Oczywiście najważniejsze są technikalia. Ponoszę trochę Formmaistera i zobaczę jak wypadnie pod względem mechanicznym. Bardzo mnie ciekawi jak będzie się sprawować mechanizm Miyoty, który jest przecież nową konstrukcją.

 

Zauważalny minus (oprócz grubości zegarka) - brak grawerunku na klamerce.

Panowie - dlaczego nie dopilnowaliśmy klamerki????

Marcin - milczałeś, nie podpowiadałeś forumowiczom, więc, żeby nie było kwasów, to przy kolejnym projekcie musisz dodać w gratisie ładnie grawerowane klamerki do Formmeistera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamerki dostarczał dostawca pasków z Niemiec, nie dawał możliwości ich grawerowania. Gdy paski produkujemy w Chinach to zawsze są "personalizowane"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy komentarz Norbie, zgadzam sie z Tobą w kwestii grubości koperty, zegarek mógłby byc bardziej płaski , ale z tego co pamietam to było podyktowane werkiem. Natomiast pasek jest świetny i idealnie pasuje stylistycznie do charakteru foremki.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalny minus (oprócz grubości zegarka) - brak grawerunku na klamerce.

Dla mnie największym minusem jest słaby antyrefleks - efekt, taki jak na zdjęciu dtoxa jest nie do osiągnięcia, przynajmniej w moim egzemplarzu. W każdej pozycji są refleksy, odbłyski.

Z pozostałą częścią wypowiedzi się zgadzam - szczególnie dotyczącą porównania kolorów. Miałem w ręku niebieskiego i cieszę się, że w moje ręce trafił właśnie grafit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt antyrefleks jest tak jak by go nie było, gdybym nie widział że tam jest to bym powiedział że go nie ma.

To jest niestety dość duży minus Foremki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz wersji niebieskiej i szarej kolejny raz się powtórzę. Szary rządzi! Dla mnie wciąż minusem jest spory rozrzut w dokładność chodu. Niebieski genialny szary Na jego tle to masakra. Antyrefleksu nie ma. Nie czarujmy się ale QV już o tym mówił, że to chińska wersja antyrefleksu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba miałeś pecha  yorki_man  .Większości użytkowników zegarki chodzą jakby miały certyfikat COSC. Mój szary +3s/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie też mam pecha , bo jest to około 15-20 sekund na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli mam już się czepiać mam jedno malutki zastrzeżenie i nie chodzi mi o antyreflex, bo nie przykładam do niego jakiejś szczególnej uwagi. Mianowicie, uważam, że w porównaniu do innych automatów, które posiadam Formmeister jest dosyć głośny. Była już mowa o tym, że ścianki są bardzo cienkie i przez to nie jest on dobrze wytłumiony. Do tego wibracje wahnika bardzo przenoszą się na zegarek, który wibruje (i "wiruje" przy mocniejszym ruchu ręką) na nadgarstku. Dziwny to mechanizm. Mimo to jestem, jak już pisałem pod dużym wrażeniem. Poza tym zegarek zrobił u mnie w pracy furorę. Wszyscy się nim zachwycają i chcą go oglądać. Już ktoś mi zarysował paznokciem pasek, który jest bardzo delikatny.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) uważam, że w porównaniu do innych automatów, które posiadam Formmeister jest dosyć głośny. Była już mowa o tym, że ścianki są bardzo cienkie i przez to nie jest on dobrze wytłumiony. Do tego wibracje wahnika bardzo przenoszą się na zegarek, który wibruje (i "wiruje" przy mocniejszym ruchu ręką) na nadgarstku. Dziwny to mechanizm.

 

Mam porównanie z wydawało by się głośniejszym ST25 (WUS Moonphase, GG P.24) i muszę powiedzieć, że to pikuś przy Formmeisterze. Zdarzyło mi się odłożyć Foremkę na blat a on złapał takiego młynka, że aż drżały inne przedmioty na biurku :)  nie wiedziałem, że jakiś zegarek będzie miał takiego powera ;)

 

Przy poruszaniu ręką też hałasuje niebywale, już mi nawet dziewczyna zwracała na to uwagę (St25 nie zauważała).

Nie zmienia to jednak faktu, że uwielbiam obie moje Foremki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się odłożyć Foremkę na blat a on złapał takiego młynka, że aż drżały inne przedmioty na biurku :)

Cale szczescie, ze porcelanowa zastawa po prababci z kredensu w salonie nie spadla na ziemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie, ze porcelanowa zastawa po prababci z kredensu w salonie nie spadla na ziemie...

:D

 

Nie zmienia to faktu, że wchodzi na wysokie obroty bardzo chętnie, czasem widywałem podobne opisy VJ7750 ale nie miałem nigdy wiec nie mogę porównać. Na pewno głośniejszy i bardziej skłonny do spontanicznego rozkręcania się niż ST25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam dwa na VJ7750 z czego jeden to masywne, ciężkie, a zatem pewnie o grubych ścianach, chrono Glycine. Wachnik jest bardzo wyraźnie słyszalny a rozkręcony potrafi "szarpnąć" zegarkiem. Mam różne automaty i niektóre są na tyle ciche, że czasem zastanawiam się czy się nakręcają. W Formeisterze tego problemu nie ma - i to bez dopłaty :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ma urok, wadą bym tego nie nazwał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 białych, 100szarych i 150 niebieskich

Formmeister super w każdym wydaniu ale moja żona pyta dlaczego nie ma projektu do kobiet? Gdzie parytet??? Skąd taka dyskryminacja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy garniturek, bardziej na luzie.

 

 

post-91862-0-45941100-1468568994_thumb.jpg

post-91862-0-91673500-1468569005_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.