Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

37mm to trochę mało

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik ok, ale godzinowa i minutowa - nie takie. Proste jak drut, bez łamania czy wyobleń, takiej samej grubości na całej długości. Tak, jak w wersji A, B, C.  :mellow:


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, można zachować rozmiar koperty 39mm , ale zmniejszyć samą tarczę poprzez zastosowanie szerszej lunety wokół szkła.

 

Przykład:

 

CD374DB78719620874AD1F74407766A0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik ok, ale godzinowa i minutowa - nie takie. Proste jak drut, bez łamania czy wyobleń, takiej samej grubości na całej długości. Tak, jak w wersji A, B, C.  :mellow:

Zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcą...

 

 

Tak jak już pisałem, można zachować rozmiar koperty 39mm , ale zmniejszyć samą tarczę poprzez zastosowanie szerszej lunety wokół szkła.

 

 

Jak tak zrobisz to już nie bedzie ten sam zegarek. Takie rozwiązanie sprawi że zegarek bedzie się wydawał "cięższy", straci na uroku znacznie moim zdaniem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na uroku nie straci. Bo ja lubię oba rozwiązania z szeroką polerowaną lunetą zegarek także wygląda świetnie co potwierdza patek.

Poddaję wam tylko możliwe opcje i rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to już jednak nie będzie bauhaus

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to już jednak nie będzie bauhaus

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Czyżby ? płaska luneta o profilu prostokąta jest jak najbardziej formą bauhausową.

 

Co innego taka:

 

3000006224179_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta, "patkowa" luneta mnie pasuje. Może nawet bardziej niż ta z wym. 38 mm. I moim zdaniem nie łamie stylistyki :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajnie ;) A wskazówki najbardziej mi odpowiadają w wersji C
A poszerzenie lunety imo nie pomniejszy zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajnie ;) A wskazówki najbardziej mi odpowiadają w wersji C

A poszerzenie lunety imo nie pomniejszy zegarka?

 

Wizualnie pewnie trochę tak. Ale wymiary koperty się nie zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Bartek może zrobić wizualizację? Dobrze by było zobaczyć jak to wyglądać będzie.

Te Patkowe koperty nie są złe tyle że troszkę nam zmieniają cały projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos niestety będzie zdecydowanie krytyczny.

Niestety, ponieważ projekt jest wspaniały i zadeklarowałem się na dwa zegarki.

Teraz przymierzamy inne wskazówki do innej koperty i szukamy uzasadnienia, że to nadal bauhaus.

Może i bauhaus, ale to nie jest już nasz projekt.

O urodzie decydują szczegóły, z których właśnie rezygnujemy.

Pytanie - czy nadal będzie tylu chętnych.

 

Proszę - zestawcie obok siebie nasz projekt z tym co teraz się rodzi.

Nasz projekt to wysmakowana architektura, a obecna propozycja to przeciętność.

Wolałbym zapłacić za dwa zegarki i otrzymać tylko jeden, ale taki jaki został zaprojektowany, taki, który będę z radością nosił, a nie schowam do pudełka po tygodniu.

I jeszcze słowo n/t długości wskazówek - przykrótkie wskazówki jak przykrótkie rękawy - biedą trąca.

QV - ile kosztowałaby realizacja naszego projektu, a nie zegarka naszo-podobnego ?

Pytanie do deklarujących się - czy wolicie realizację zgodnie z projektem, nawet jeśli będzie drożej, czy też większość zbacza z obranego kursu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dokładnie takiego samego zdania jak pwb.

Projekt traci cały urok:(


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram w całej rozciągłości to, co napisał pwb. mam dokładnie takie same odczucia. zreszta już ciut wcześniej, gdy tak łatwo odeszliśmy od przegłsowanej przez większość wersji przeszklonego dekielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosicie lament a nikt nawet wizualizacji nie widział....ileż to już razy w projektach klubowych się okazywało, że Ci którzy toczyli wojny o jakiś kontrowersyjny element potem uznali go za zbawienny :-). Modyfikacja koperty to jest jedno z 3 wyjść z problemu ! zobaczymy wizualizację i dołączymy do reszty opcji ( zbadam także możliwość wyprodukowania tych o milimetr dłuższych wskazówek w Europie, bo niestety w Azji nie ma szans..minimum 1000sztuk a najlepiej 5000sztuk. )  Wyprodukowanie jednej wskazówki to są duże koszty oprzyrządowania, formy itd. Dla każdej wskazówki te koszty są oddzielne, nie łączą się.

 

Namalować można sobie idealną kobietę ale czy mamy szansę z taką się ożenić ? ;-)

Poważnie wstrzymajmy się z osądami do wizualizacji Bartka. Ja także mam wątpliwości czy cieniutkie indeksy do tej koperty podpasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ja spokojnie poczekam (byle nie za długo ) na renderki  :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Panowie spokojnie, ktoś się poci nad wizualizacjami, ktoś szuka kompromisu w sytuacji, która tego wymaga. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a część wymaga. Tylko. 

Pwb może weź i zrób jakąś wizualizację, poszukaj w świecie wskazówek, sprawdź cenę, zrób kalkulację. Zaproponuj coś zamiast krytykować w gładkich słowach. 

Weźmy się i zróbcie a ja zapłacę chętnie 3x więcej? A potem "jaki świetny zegarek na wyszedł!"? 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne sprytne zabiegi, możemy indeksy wydłużyć w stronę środka tarczy a delikatnie przyciąć przy brzegu. Można pokombinować i jestem pewien że wypracujemy zadowalającą wszystkich wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.