Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko jest

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kilka moich uwag ;)

1. Godzinowa ok.

2. Minutowa za długa.Idealnie wg mnie byłoby do połowy indeksów. Ale to już szczegół i kopii nie będę kruszył ;)

3. Jeśli dałoby radę zrobić jeszcze cieńszy sekundnik, prosty, nie zwężający się, to byłoby idealnie :)

 

No i po jakiego grzyba było pokazywać wskazówki w tym kolorze?  :blink:

 

QV ile przewidujesz wersji kolorystycznych tego zegarka?  :D


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już kiedyś taki Nomos limitka z czerwonymi wskazówkami :-)

 

Czekam na szczegółowe info od Heńka odnośnie wymiarów wskazówek.

Sekundowa którą zaprojektowaliśmy jest jak włos. Nie jest dostępna od ręki. Trzeba by taką wyprodukować ale ta co zaproponował Heniek jest także bardzo cieniutka, trzeba wziąć poprawkę na prawdziwe wymiary zegarka.

Na tak powiększonej grafice wszystko wydaje się dużo szersze a faktycznie to będzie jak igła.

Z taką jak włos wskazówką jest jeszcze inny poważny problem  - bardzo łatwo ją skrzywić, nawet przy montażu. Taka wskazówka gnie się w zasadzie od podmuchu powietrza. Inny temat to to, że zbyt cienka była by praktycznie niezauważalna na grafitowej i białej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nasz zegarek będzie miał szkło? Prawda?  :blink:

To wiatr wskazówkom niegroźny  :D

 

A tak na serio, czekam na nową wizualizację :)

Wiśniowe wskazówki bardzo mi się podobają!


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze! Panowie, grubości są bardzo ok. Ta grafika jest bardzo powiększona, a do tego czerwony kolor robi wrażenie masywniejszych. Naniesiemy je jako srebrne, i nikt nie zauważy różnicy.

 

Co do długości - godzinowa wydaje się optymalna. Długość minutowej i sekundowej wydają się identyczne względem siebie, i mi osobiście przeszkadza trochę, że nie dochodzą do końca indeksów. Efekt jest taki, jakby ktoś chciał na równo, ale mu nie wyszło, unikamy w projektowaniu takich przypadków. Byłbym za próbą zsunięcia indeksów do środka, albo ich skrócenia. Możemy spróbować?

Ewentualnie skróćmy te dwie wskazówki, tak, żeby trafiały np. w połowę długości indeksu - to będzie bardziej wyglądało na zamierzone, niż wygląda to obecnie. Choć nie jestem przekonany czy to będzie ładne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiśniowe wskazówki bardzo mi się podobają!

 

Mi też, zawsze to coś innego niż wszędobylskie niebieskie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze! Panowie, grubości są bardzo ok. Ta grafika jest bardzo powiększona, a do tego czerwony kolor robi wrażenie masywniejszych. Naniesiemy je jako srebrne, i nikt nie zauważy różnicy.

 

Co do długości - godzinowa wydaje się optymalna. Długość minutowej i sekundowej wydają się identyczne względem siebie, i mi osobiście przeszkadza trochę, że nie dochodzą do końca indeksów. Efekt jest taki, jakby ktoś chciał na równo, ale mu nie wyszło, unikamy w projektowaniu takich przypadków. Byłbym za próbą zsunięcia indeksów do środka, albo ich skrócenia. Możemy spróbować?

Ewentualnie skróćmy te dwie wskazówki, tak, żeby trafiały np. w połowę długości indeksu - to będzie bardziej wyglądało na zamierzone, niż wygląda to obecnie. Choć nie jestem przekonany czy to będzie ładne...

 

Mądrze napisane. Ale najpierw muszę dostać dokładne wymiary tych wskazówek wtedy będziemy mogli dostosować resztę do nich tak aby było idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wiśniowymi jest piękny w rzeczywistości pewnie będzie cudo.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Inny temat to to, że zbyt cienka była by praktycznie niezauważalna na grafitowej i białej tarczy.

 

Ale jakby była czerwona/wiśniowa... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby była czerwona/wiśniowa... :)

 

Tylko kto nałoży farbę na tak cienkiej wskazówce ? Pewnie da się ale to nie jest dostępna dla nas technika w rozsądnym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto nałoży farbę na tak cienkiej wskazówce ? Pewnie da się ale to nie jest dostępna dla nas technika w rozsądnym budżecie.

 

Nie no to to już każdy we własnym zakresie... Tylko musiałbyś tych wskazówek więcej zamówić, bo wiesz... przy takim indywidualnym malowaniu wszystko się może zdarzyć i gdzieś trzeba będzie zapasowe kupować :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje bardzo ciemną wiśnię, która przy słabym świetle będzie czarna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje bardzo ciemną wiśnię, która przy słabym świetle będzie czarna :P

 

Można pomyśleć nad taką patriotyczną limitką w ramach tego projektu ale to najpierw po wyprodukowaniu podstawowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super mi sie podoba a szczególnie te czerwone wskazówki, bomba. Brałbym taki jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskazówki są ok, fajnie to wygląda. Czekam z niecierpliwością na wizualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowki sa ok, tylko indeksy trzeba bedzie dopasowac (cofnac/przyciac) i git. Do tego srebrne beda wygladac delikatniej i luksus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po podaniu dokładnych wymiarów okaże się że wskazówka minutowa i sekundowa urosły ciut i nie będzie trzeba strzyc indeksów ? - bardzo na to liczę, bo długie wskazówki minut i sekund to coś co lubię  :)

 

Czy te wskazówki są płaskie, czy półokrągłe ?

Jeżeli są uwypuklone, to na srebrnych wskazówkach gra światła optycznie je wyszczupli i będzie jak pierwotnym projekcie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tak na serio z tym kolorem wskazówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrne beda, blyszczace.

 

 

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.