Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyrhla

Nie widzę w tym zegarku ani grama lumy... zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanmy przy poczatkowym pomysle. Czysta forma, minimalizm, jest dobrze i na taki zegar zapisalo sie juz 149 osob. 

 

Czerwone wskazówki, luma, linie pomocnicze i indeksy sekundowe a do tego jeszcze koronki z koniakowa na tarczy, kukułka zamiast daty i wyciągana z koronki ciupaga... Plizzz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Myślałem o malutkich indeksach lub o lumie na 12,3, 6 i 9, żeby wypełnić jakoś wolne miejsce na brzegu tarczy w związku z koniecznością przesunięcia indeksów do środka. To taka luźna myśl. Nie mam pojęcia jak by to wyglądało w realu ale nie sądzę, żeby mi np. delikatne kropki lumy na 12, 3, 6 i 9 jakoś szczególnie przeszkadzały.

Luma zwiększa funkcjonalność zegarka. A w bauhausie chodzi o funkcjonalność ;)

Sam klasyk bauhausu - Max Bill w 1962 zaprojektował Junghansa z lumą:

ORIGINAL+JUNGHANS+MAX+BILL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Jeżeli dasz kropki lumy na tarczy to i na wskazówkach luma musi być obecna. Dla mnie do zaakceptowania są tylko wskazówki pełne, stalowe bez wypełnienia. Opcja świecąca psuje formę. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, chciałbym ponowić pytanie - jaki mógłby być szacunkowy wzrost kosztu zegarka gdyby wskazówki zostały zlecone do wykonania zgodnie z pierwotnym projektem, czyli minutowa i sekundowa o długościach do krawędzi tarczy ?

Pytam, ponieważ przyglądam się kolejnym wizualizacjom i jednak różnica jest dla mnie istotna. A z dłuższymi wskazówkami wszystko stałoby się proste - rozmiar koperty, luneta, indeksy - wszystko pozostałyby bez zmian  :)

Chciałbym wiedzieć, jaka kwota dzieliłaby nas od zegarka dokładnie oddającego projekt, który uważam za bardzo udany.

Tak udany, że ważniejsza dla mnie byłaby obrona projektu niż obrona budżetu.

QV - ile kosztowałaby obrona projektu pierwotnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

stawiam że na Korei robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nie ma co kombinować, nie ma potrzeby go przepasać, to był dziedzic pruski -:)

 

Ad rem - projekt ma być czysty, bez wodotrysków.

Pierwsza wersja  jest genialna ze swoją czystością formy.

Wersja z czerwonymi wskazówkami, też pierwyj sort.

Powtórzę za klasykiem:

Wszystko trzeba robić tak prosto, jak to tylko jest możliwe, ale nie prościej


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się wstrzymać aż dostanę info o szerokościach tych wskazówek Heńkowych. Bez tego nie podejmę żadnej innej decyzji.

Koszty formy dla każdej osobno wskazówki to 2500zl czyli dla wszystkich 10.000zl i nie ma gwarancji, że na jednym samplu się zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni post dotyczył innego wątku... powracając do lumy, osobiście uważam, że jakakolwiek ingerencja czy w tarczę - nawet minimalna, czy też we wskazówki może delikatnie zepsuć efekt. Koncepcja była dość lekka w formie, wszelkie dodatki w postaci nawet małych kropek burzą charakter zegarka. Moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanmy przy poczatkowym pomysle. Czysta forma, minimalizm, jest dobrze i na taki zegar zapisalo sie juz 149 osob. 

 

Czerwone wskazówki, luma, linie pomocnicze i indeksy sekundowe a do tego jeszcze koronki z koniakowa na tarczy, kukułka zamiast daty i wyciągana z koronki ciupaga... Plizzz...

I tego się trzymajmy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tego się trzymajmy  :)

Popieram  :)  :)  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie_01.jpg

Sam nie wiem :/

Niby ten sam zegarek, a jednak coś mi tu nie gra, chyba indeksy zostały skrócone z obu stron. Rzecz jest chyba właśnie w długości indeksów, dłuższe bardziej pasują do tego projektu.

QV, czy mógłbyś jeszcze poprosić chłopaków o wersję z indeksami o długości idealnie od wskazówki godzinowej do minutowej? Bo nadal te długości wydają się być przypadkowe... Źle nie jest, ale perfekcyjnie też nie :)

Może też pomogłyby 2 wersje układu wskazówek, gdzie w jednej wskazówki ustawimy centralnie na indeksach. Może to rozwieje wątpliwości.

 

Za czerwonym jestem na nie, nie tym razem. Za lumą też nie w tym projekcie. Mógłbym podłączyć się pod głosy, żeby zrobić jakieś próby z dodatkowymi punktami czy kreseczkami przy lunecie, żeby optycznie wyciągnąć indeksy. Ale to by musiało być coś bardzo delikatnego, johndoe ma dobrą rękę do proporcji, może coś wykombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają moje rozmowy z Heńkiem na temat produkcji kompletnie nowych wskazówek pod zamówienie. Ale musimy się dogadać co do ostatecznych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie_01.jpg

... poprosić o wersję z indeksami o długości idealnie od wskazówki godzinowej do minutowej? ...

 

Jakoś tak, to by wygłądało, IMO lepiej.

 

mors8i6p2qft.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka uwaga techniczna. Indeks pod datą musi być takiej samej długości jak pozostałe. Jeśli będzie innej to mamy dodatkowe koszty. 3 indeksy u góry to jedna forma, reszta to druga forma. Jak zrobimy jeszcze inny indeks pod datą to kolejna 3-cia już forma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten pod datą nie może być taki jak te 3 na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten pod datą nie może być taki jak te 3 na górze?

 

Może. Ale raczej nie będzie to dobrze wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztow to nawet 10tys za wskazowki podzielone na 150 zegarkow daje 67zl doplaty. A zegarkow ma byc przeciez wiecej. Ja bym doplacil te 70zl za idealne wskazowki

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Trwają moje rozmowy z Heńkiem na temat produkcji kompletnie nowych wskazówek pod zamówienie.

I to by było najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają moje rozmowy z Heńkiem na temat produkcji kompletnie nowych wskazówek pod zamówienie. Ale musimy się dogadać co do ostatecznych kosztów.

Brawo, trzymam kciuki,  wracamy na właściwe tory  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duś Chińczyka niech nam zrobi wskazówki, jak trzeba będzie dopłacić to IMO warto bo projekt z obciętymi indeksami jest nieco słabszy.

 

Druga sprawa to zapisy. Jeżeli jest już 150 chętnych to może warto pomyśleć o zapisach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.