Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt w pierwotnej formie byl idealny. Kombinowanie z indeksami i wskazowkami nie wychodzi mu na dobre. Zaczyna byc przecietnym zegarkiem.

 

Jestem za utrzymaniem projektu pierwotnego.

 

 

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt w pierwotnej formie byl idealny. Kombinowanie z indeksami i wskazowkami nie wychodzi mu na dobre. Zaczyna byc przecietnym zegarkiem.

 

Jestem za utrzymaniem projektu pierwotnego.

 

 

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk

Nie wiem która to "pierwotna forma" ale i tak między idealnym a przeciętnym widzę większą różnicę niż około 1mm długości indeksu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgubiłem. Czy jest w zasadzie wizualizacja odzwierciedlająca to jak on będzie ostatecznie wyglądał ( z uwzględnieniem realiów dotyczących np. wskazówek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzy się taka wersja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość 1-2dni. Czekam na bardzo szczegółową wycenę od Heńka, przy założeniu, że wszystkie wskazówki będziemy musieli zrobić na zamówienie, koronka będzie sygnowana a szkło lekkow ypukłe z AR od spodu. Dostał też zapytanie o paski w stylu cordovan, czy są w stanie coś takiego nam zrobić. Wybrałem za Was, że kolorów paska do wyboru będą dwa czarny oraz brązowy ( odcień brązu oczywiście na forum wybierzemy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak sie wszystko udalo to bedzie super!

Paski do wyboru jeszcze, no no :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z odcieniami tarczy niebieskiej i szarej? Zostają takie jak te ze zdjęć które wkleił @QV czy będziemy coś mieszać w odcieniach? Chyba nie została również do końca omówiona kwestia szlifów - czy ma być delikatny czy surowy/techniczny. Podobnie jest z dekielkiem - tutaj też spór był gorący ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Kwestia dekla zamknięta. Pełny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pełny, ale co będzie na nim wygrawerowane już nie jest takie pewne ;) Jeśli o mnie chodzi to w zasadzie nie robi mi to różnicy co będzie na deklu, ale nie wszyscy mają takie podejście i moim zdaniem warto to określić przed rozpoczęciem zapisów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie szczegóły jak odcień tarczy czy paska czy jaką formę ma mieć napis na deklu nie wpływają na cenę więc oczywiście będziemy potem o tym dyskutować. Na razie ustalam szczegóły techniczne z Heńkiem aby wszytko dobrze wycenił. Bo jak wiemy z projektu Chrono, potem pojawiały się niespodzianki i dodatkowe koszty. Tym razem jesteśmy już mądrzejsi o doświadczenia i wiemy czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Myślisz że do lipca się ogarniemy i będzie można potrzymać kufel z meisterem, na przegubie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że do lipca się ogarniemy i będzie można potrzymać kufel z meisterem, na przegubie?

 

Sam szwajcarski dostawca tarcz sobie winszuje 2,5-3 miesiące na ich wyprodukowanie. Lipiec-Sierpień - to realne terminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac jak idzie projekt chrono bardziej bym sie spodziewal sikora na marzec 2015 :D Ale trzymam kciuki za realizacje na koniec lata!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt na razie na kartce a ja już myślę, co musi odejść żeby zrobić miejsce w rotomacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak już wspominałem Formmeistera będziemy chcieli uzbroić w pasek shell cordovan lub czymś zbliżonym.

Będzie na pewno w 2 kolorach ( do wyboru ) czarnym oraz brązowym. Pytanie do Was czy wolicie jasny brąz czy ciemny ( czekolada ). Pamiętajmy że zegarek będzie grafitowy oraz niebieski....biała wersja pojawi się być może w późniejszym czasie.

 

HorweenCover-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grafitu 3. od lewej, jasno-brudno-brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia: paski tego typu nie pasują mi stylistycznie do zegarka, więc dla mnie wybór jest obojętny - jaki inni wybiorą taki zaakceptuję i zegarek z takim nabędę. 


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do hrafitu to wg mnie tylko czarny. 2 z prawej

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia: paski tego typu nie pasują mi stylistycznie do zegarka, więc dla mnie wybór jest obojętny - jaki inni wybiorą taki zaakceptuję i zegarek z takim nabędę. 

 

A jakie pasują ? Śmiało pisz, może Twój pomysł stanie się dla wszystkich dobrym wyborem.

Moim zdaniem paski bez wzoru, lite i gładkie to jest to co dobrze się komponuje z purystycznym zegarkiem. Nomos stosuje je do wszystkich swoich modeli i komponuje się to wybornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze czarny gladki, bez przeszycia bedzie najlepszy. Bez zadnej faktury.

 

 

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shell cordovan w tym budżecie, nie ma opcji.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafitowy-pasek brązowy, niebieski-pasek czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być klasyczny garniturowy to dla szarego i niebieskiego widziałbym tylko czarny bez tłoczeń pszeszywany po obwodzie.

Ale jeśli może być bardziej swobodnie to dla szarego proponuję cordovan brandy, kolor jak w tym linku http://www.dalucastraps.com/shell-cordovan-1-piece-nato-watch-strap-brandy-pvd-buckle/

w tym przypadku bez żadnego przeszycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Świetne paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.