Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam prośbę żeby każdy kto wypowiada się w wątku zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał chociaż kilka ostatnich stron. Mam wrażenie że wszelkie nieporozumienia wynikają właśnie z nieczytania treści. Przecież QV napisał że będzie ankieta dotyczaca wyboru szkła więc o jakich zmianach mówimy? I to jeszcze przez 2- 4 osoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg zalozen szklo mialo byc jednostronnie wypukle, przynajmniej ja tak rozumialem od poczatku.

Wypuklosc obustronna/zmieniony ksztalt zaproponowal QV jakis czas temu, aby odchudzic projekt i dac wezsza lunete. Okazalo sie jednak, ze koszt takiego szafiru to 315 usd/szt. Pozostal wiec hesalit albo... plaskie szklo bo ktos zasugerowal, ze beda znieksztalcenia...

To ja proponuje mechanizm kwarcowy. Odchudzimy sikora i zejdziemy z ceny. Czy jesli 2 osoby popra moj pomysl to zaczniemy go powaznie brac pod uwage?

 

Ciagle odchodzimy od meritum. Byly juz czerwone wskazowki, ktos slusznie zaproponowal zrobienie bauhausa w PVD.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rezygnacja z rezerwy chodu na rzecz bardziej płaskiego zegarka? płaski automat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy to wypukle szkło z Bauhausem nie ma nic wspólnego tak jak i nakładane indeksy. To są ozdobniki! A Bauhaus polegał na braku zdobnictwa i ekonomicznym/użytecznym budownictwie.

 

A więc prawdziwy zegarek w duchu Bauhaus powinien mieć malowane na tarczy kreseczki oraz płaskie szkło :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rezygnacja z rezerwy chodu na rzecz bardziej płaskiego zegarka? płaski automat...

 

Rezerwa chodu jest w tym zegarku motywem przewodnim i decyduje o jego wyjątkowości. Jesli postawimy na werk bez niej to zrobimy zegarek jakich wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w temacie zegarków jestem tylko poziom wyżej od ignoranta ale czy właściwym nie byłoby rozważenie zmiany mechanizmu na inny? Może w tej cenie jest jakiś inny automatyczny mechanizm z rezerwą chodu, który nie odbiegałby jakością od proponowanej Miyoty, a byłby cieńszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg zalozen szklo mialo byc jednostronnie wypukle, przynajmniej ja tak rozumialem od poczatku.

Wypuklosc obustronna/zmieniony ksztalt zaproponowal QV jakis czas temu, aby odchudzic projekt i dac wezsza lunete. Okazalo sie jednak, ze koszt takiego szafiru to 315 usd/szt. Pozostal wiec hesalit albo... plaskie szklo bo ktos zasugerowal, ze beda znieksztalcenia...

To ja proponuje mechanizm kwarcowy. Odchudzimy sikora i zejdziemy z ceny. Czy jesli 2 osoby popra moj pomysl to zaczniemy go powaznie brac pod uwage?

Ciagle odchodzimy od meritum. Byly juz czerwone wskazowki, ktos slusznie zaproponowal zrobienie bauhausa w PVD.

Sent from my iPhone using Tapatalk

O tym też już było. Jak ktoś chce bauhaus w pvd i kwarca to może zaproponować swój projekt.

Ten ma już swojego "ojca" i to że ten "ojciec" podejmuje pewne decyzje jest normalne.

To że ktoś wypowiada swoje zdanie i jest mu obojętne czy będzie szafir, mineral, czy plexi to też ma do tego prawo. Nie wszyscy zapewne pamiętają ale pierwsze założenie było " bauhaus" do 1000 zł to że QV probuje zrobić go taniej to chyba nie jest nic złego?!

 

 

Rezerwa chodu jest w tym zegarku motywem przewodnim i decyduje o jego wyjątkowości. Jesli postawimy na werk bez niej to zrobimy zegarek jakich wiele...

+1milion :)

Ten zegarek jest nietuzinkowy dzięki rezerwie chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie jestem znawcą szkiełek, nie wiem jakie jest w DS-1, ale może takie rozwiązanie pomogłoby nam choć trochę w zachowaniu projektu koperty, która moim zdaniem jest niepowtarzalna :) Chodzi mi o tę krawędź, szlif, podwyższający szkiełko. Załamuje on obraz, ale w niewielkim stopniu.

 

post-35535-0-94777900-1398702942_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu ktos nie czyta dokladnie. Pare postow temu to napisalem. W ds1 procz tego ze szkielko lekko wystaje to jest wypukle i to chyba 2 stronnie. A co to za koszt dla producenta ktory takich ds1 zrobil pewnie z 10000 albo i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mi umknęło...

Ale może warto sprawdzić, czy dzięki wystającemu szkiełku, nawet jednostronnie wypukłemu wygospodarujemy trochę miejsca na wskazówki. Jeśli nie, trzeba przeprojektować kopertę.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście rezerwa chodu jest o niebo istotniejszą kwestią niż rodzaj szkła.

Sądzę ze aż tak masakrycznie daleko od koncepcji BH nie odeszliśmy od projektu do wizualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy jeszcze na wyceny z fabryk odnośnie różnych rodzajów szkiełek...trzeba uzbroić się w cierpliwość :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 850 zl uwzgledniano szklo szafirowe z ar. Okazalo sie jednak, ze pod projektowana koperte szklo mialoby kosztowac ok. 300 USD (tj. ca. 900 PLN).

Pytanie: jaki byl zalozony, pierwotny koszt szkla szafirowego i w zw. z tym jaka jest roznica ceny miedzy obydwoma wersjami szkiel i ostatecznie, ile trzeba by doplacic, by miec "szklo bez kompromisow"?

 

Jestem przeciwny heksalitowi.

 

Wplaty (mam taka nadzieje :) ) beda rozlozone na 2 "raty" oraz oddalone od siebie w czasie (o ok. 2-3 mc?), co - mysle - znaczaco by obnizylo bol doplaty do szkielka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...walnalem sie, zle zapamietalem walute?

To w ogole nie widze problemu, bo budzet sie wtedy zamknie kwota nieznacznie wieksza od pierwotnie zakladanego 1.000 zl.

W kazdym razie, pozostaje pytanie, jaki pierwotnie zakladano koszt szkla i w zwiazku z tym, jaka bedzie roznica do doplaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden post przed Twoim poprzednim Marcin napisał że czeka na wyceny z fabryk.

Pisał też coś o cierpliwości :P  :D

Czytamy kolego dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójnie wypukłe szklo szafirowe takie imitujace hesalit to koszt 115usd za sztukę!

Faktycznie pomylilem - czytajac cytowanego posta, przeliczylem sobie na zlotowki i kwote zlotowkowa podalem w dolarach.... :(

Za wprowadzanie w blad przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilibyście płaściutkiego kwarca ze sferycznym mineralnym szkiełkiem (i może nawet do tego wypukła tarcza). Coś jak Hamilton Intra-matic, sekundy nie ma, więc nawet nie widać że to kwarc :)

 

pLztzV7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Poniżej zdjęcie mojego Nomosa z płaskim szkłem szafirowym i wąską lunetą. Wg mnie wygląda bardzo bauhausowo. :)

post-54231-0-84237400-1398795442_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lume

Kogo chcesz oszukiwać - siebie? Chcesz kwarca, to nie grzech, ale czemu to ukrywać i starać się by wyglądał jak mechanik?

 

 

Pisał też coś o cierpliwości :P  :D

Czytamy kolego dokładnie.

 

 ++ ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba zrobić myk, jak w Junghansie Max Bill Chronoscope. Rotor porusza się w zasadzie w obrębie dekla.

Problemem jest to że mechanizm 9130 jest nie tylko gruby ale także sporą ma średnicę i przy założonej kopercie 39mm nie mamy miejsca na zrobienie podcięć koperty które optycznie by ją wyszczupliły. Trzeba by powiększyć średnicę zegarka do min 40mm.

 

255983d1307615603-junghans-chronoscope-m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.