Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza i jej purystyka się nie zmieni a to ona robi główną robotę. Niestety okazało się, że marzenia trzeba dostosować do realiów technicznych i pewne kształty które dobrze wyglądały w płaściutkim Orionie po pogrubieniu zupełnie stają się bezsensowne.

 

Właśnie to zrobiłem, poszukałem innej koperty. Obecnie na rys technicznym macie kopertę zainspirowaną modelem Junkers Bauhaus i w pewnych aspektach także Junghansem Max Billem. Co do wypukłego szafiru ze ściankami bocznymi, przykro mi 115 usd to za dużo na ten projekt. Rozumiem że część osób by chętnie dopłaciła ale to jest projekt forumowy i musimy uzbierać 150chętnych aby ruszył a jak cena skoczy do 1000zl to będzie to niemal niemożliwe.

Można dać Takie szkiełko z innego materiału ale, były mocne opory... Temat szkła uważam za zamknięty. Jak nie podejmę decyzji to będziemy się kręcić w kółko jeszcze kilka miesięcy.

 

Myślę, że dodanie uszu ala Carrera ale bardziej skierowanych ku dołowi sprawi że projekt będzie spójny i wyjdzie nam coś ciekawego :-) i nietuzinkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się podejmie dorysowania uszu podobnych do Carrery do Junkersowej koperty ( sam obrys, liniami ).... ja nie mam talentu do rysowania.

 

Carrera: http://uhrforum.de/mein-perfekter-dresser-tag-heuer-carrera-dreizeiger-wv211b-ba0787-t140700

 

Junkersowa koperta: http://i47.servimg.com/u/f47/16/67/97/79/8crown11.jpg

 

Proszę pamiętać o podcięciu koperty w Junkersie które uniemożliwia poprowadzenie uszu tak jak w Carrerze. Uszy mogą mieć kształt z Carerry ale muszą wychodzić z tego samego miejsca co dotychczasowe krótkie uszy w Junkersie.

 

Dla ułatwienia lug to lug Junkersa to ok 43mm. Lug to lug naszego zegarka to ma być ok 48mm. Więc uszy powinny sięgać trochę dalej niż te Junkersowe.

 

To ja tworzę zegarek czy go współtworzymy do jasnej anielki ?? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można się posłużyć, wzorować na kopercie Nomosa, o takiej

 

post-27035-0-02568100-1399648909_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo czyli... wkrótce.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli niebawem  :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrótce = niebawem = siedem chwil = 43 momenty.

 

Pamiętacie Tytusa, Romka i A'Tomka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrótce = niebawem = siedem chwil = 43 momenty.

 

 

 

chyba 21  :P 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - jest już (po raz kolejny) jakiś termin, chociaż przybliżony, do realizacji projektu? Powiem szczerze, że już bym coś zakupił i przestał przekopywać portale aukcyjne za jakimś ciekawym nabytkiem  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - jest już (po raz kolejny) jakiś termin, chociaż przybliżony, do realizacji projektu? Powiem szczerze, że już bym coś zakupił i przestał przekopywać portale aukcyjne za jakimś ciekawym nabytkiem  -_-

hehe :) kupisz ten a szukac będziesz dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież na sam mechanizm musimy czekać pół roku więc to nie będzie ekspres. Jak kolegą chce szybko to jeszcze nielimitka chrono jest chyba dostępna i będzie za około miesiąc - dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie limitka mnie interesowała - a i owszem, ale po ostatnich zakupach i planach na kolejne, dałem sobie z nią spokój ;)

Pół roku to niestety trwa ustalenie szczegółów, bo co chwila komuś coś przestaje pasować. Ja wszystko rozumiem, ale gorzej z nami niż z bazami :)

Jak tak dalej będzie, to za kolejne pół roku będzie wybierana opcja typu szczotkowana/polerowana koperta, lub czy 40 mm to nadal dla niektórych za dużo, albo co gorsza kąt pochylenia lunety ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując klasykę: Błogosławieni cierpliwi, albowiem oni posiądą zegarki:)


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie w jakim czasie powstaje nowy model zegarka u znanych producentów ?

Zapewniam Was że 2lata to minimum. A zwykle pracuje się nad nim nawet kilka lat, zanim pokaże ludziom. A pracują nad nim całe sztaby ludzi! A ja jestem sam :-( , no i ze 2-3 kolegów z tego forum którzy mi pomagają.

To naprawdę złożone i skomplikowane zabawki.

 

PS. Przypomnijcie sobie ile powstawały zegarki klubowe....a to były tylko modyfikowane modele które już istniały !!

 

A my tutaj od podstaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Przypomnijcie sobie ile powstawały zegarki klubowe....a to były tylko modyfikowane modele które już istniały !!

 

 

 

Forumowe chrono to przecież tez jest już przeszło roczna historyjka z przygodami - nie ma co narzekać na tempo - lepiej poczekać i się potem cieszyć niż na szybciora coś wyrzeźbić a potem się zastanawiać czy warto było na to coś wydać kasę  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy przecież ile trwają takie projekty i rok to naprawdę dobry czas :)

Pojekt Aquarius trwał półtora roku a tam koperta i mechanizm były "gotowe"

 

Jest jeszcze jeden aspekt - ogromną przyjemnością jest "gonić kroliczka":-D:-D:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos, więc jestem zainteresowany. Jednak podoba mi się najmniej popularna wersja :) Nie przeczytałem całego wątku, więc pewnie już dawno ostateczna wersja została wybrana.

 

Taki drobny wniosek racjonalizatorski:

Jeśli można by w przypadku tak rozbudowanych wątków istotne informacje umieszczać w pierwszym poście (ostateczny wybór, cena, przewidywana data realizacji, procedura realizacji: wpłaty itp...). Znacznie uprościłoby to ich znalezienie. Obecnie przejrzenie 64 stron wpisów, z których większość to powielenie poprzedniej informacji, jest dość uciążliwe (wyszedł mi leniuch ;) )


Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, tyle że prowadzący czyli ja też jest leniwy i nie zawsze chce mu się wszystko aktualizować. Ale prowadzący obiecuje że coś z tym zrobi :P

Dzisiaj totalnie posypała mi się skrzynka mailowa firmowa i cały dzień z tym walczyłem aby odzyskać wiadomości :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.