Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie sampel tylko tego zwycięskiego koloru, czy dwóch najlepszych? Czy wszystkich? :D

 

Za trudne pytania Pan zadajesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Chciałem skromnie zauważyć, że mamy już 91 osób a sztuk na pewno ponad 100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera... W ankiecie - jak widzę - wygrywają te gorsze opcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

e tam... Sokrates w tym przypadku nie miał racji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwi mnie to parcie na trapez :)

Mnie tam kółeczko się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trapez jest fajny bo otwór na datę jest najmniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Jaki tu spokój... :) Okienko daty w formie koła nie pasuje moim zdaniem do całości projektu, trapez też nie koniecznie, ale kwadrat jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda :-)

 

Jak ktoś chciałby się poczuć jak student Bauhausu to jest możliwość od niedawna zamieszkania za 35euro za dobę w oryginalnie urządzonych wnętrzach w Dessau :-)

 

http://www.dezeen.com/2013/10/30/bauhaus/

Pod koniec lat 80-tych albo na poczatku 90-tych będąc na jakimś turnieju (chyba w  Koszalinie) mieszkałem parę dni w internacie szkoły wojskowej :) Wtedy chyba nie wiedzieli, że mają internat w bauhausowym stylu.

Wszystko jak w pokojach  za 35 euro :D

Przepraszam za OT :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

No właśnie dziwi mnie to parcie na trapez :)

Mnie tam kółeczko się podoba.

Trapez, a dokładniej wycinek walca jest najlepszy, ponieważ można go idealnie dopasować do mechanizmu z funkcją daty, a dokładniej do okręgu z dniami miesiąca.

Poniżej przykład z Nomosa:

08_Adventskalender_224x190_01.jpg

 

d_werk_beta_orion_464x396.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia względna, bo zależy od rozmiaru i proporcji czcionki na tarczy. Na to jednak w tym projekcie wpływu nie mamy, więc faktycznie trapez i prostokąt wydają się jedyną realną opcją. Do dziś zresztą (chyba, że coś mnie ominęło) nie znamy tarczy daty naszej Miyoty, ale prawdopodobnie dla standardowego mechanizmu okrągłe okienko odpada, podobnie kwadratowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ogólnei szlif słoneczny + bauhas = kupa :( Co innego jeśli robimy zegarek garniturowy(taki narazie on jest) i mi on szczerze mówiąc wogólnie nie kojarzy się z bauhausem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Według mnie ogólnei szlif słoneczny + bauhas = kupa :( Co innego jeśli robimy zegarek garniturowy(taki narazie on jest) i mi on szczerze mówiąc wogólnie nie kojarzy się z bauhausem.

Uzasadnij brak powiązania z Bauhausem konkretnymi argumentami. Jestem ciekawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij brak powiązania z Bauhausem konkretnymi argumentami. Jestem ciekawy?

Bauhaus wywodzi się z modernizmu - a tego głównymi założeniami są funkcjonalizm i minimalizm. Oszczędność formy i odchodzenie od zbędnych zdobień. Było nawet takie powiedzenie - ornament to zbrodnia. Szlif słoneczkowy pełni wyłącznie funkcję ozdobną, nie ma żadnej funkcjonalności, więc kłóci się z tą ideą. Jest oczywiście ładnym zabiegiem, ale z bauhausem nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale jakbyśmy zastosowali wprost założenia modernizmu to wyszedł by zegarek którego nikt by nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Bauhaus wywodzi się z modernizmu - a tego głównymi założeniami są funkcjonalizm i minimalizm. Oszczędność formy i odchodzenie od zbędnych zdobień. Było nawet takie powiedzenie - ornament to zbrodnia. Szlif słoneczkowy pełni wyłącznie funkcję ozdobną, nie ma żadnej funkcjonalności, więc kłóci się z tą ideą. Jest oczywiście ładnym zabiegiem, ale z bauhausem nie ma nic wspólnego.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trapez, a dokładniej wycinek walca jest najlepszy, ponieważ można go idealnie dopasować do mechanizmu z funkcją daty, a dokładniej do okręgu z dniami miesiąca.

Poniżej przykład z Nomosa:

08_Adventskalender_224x190_01.jpg

 

d_werk_beta_orion_464x396.jpg

Technicznie jak najbardziej rozumiem i akceptuję, ale ankieta dotyczyła osobistych preferencji a mi najbardziej widzi się kółko :)

Tak czy siak zegar biorę, tylko jak będzie szara tarcza to będę musiał to z sobą przegadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dużo pomógłby sampel plus 3 tarcze:) Ja zagłosowałem na białą... ale nie wykluczam po zobaczeniu zdjęcia innego koloru, że zmienię zdanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie. Na razie dokończmy jeden projekt chrono. Cały czas można podsuwać pomysły na dekielek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

QV kiedy mniej więcej widzisz szanse na rozpoczęcie realizacji tego projektu (zakładając, że przybędzie chętnych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV jak długo czasowo przewidujesz tą ankietę ? Czy jest bezterminowa ?, dopóki nie znajdzie się 150 chętnych ?

Rozumiem, że wcześniej nie ma co liczyć, że projekt ruszy z realizacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas niestety ta ankieta odpowiedziała nam tylko na jedno pytanie. Tj. wiemy na pewno jaki ma być kształt datownika. Niestety jeśli chodzi o kolor i opcję dekla to różnice są niewielkie. Przyjmuję na razie, że dekielek będzie przeszklony i trzeba się w końcu zająć na poważnie jego projektem.

 

Przypominam logo, które można użyć w projekcie dekla:

 

pqs5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo świetne dodaj je do naszego chrono :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.