Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cała koperta będzie polerowana mam nadzieję?

Chociaż ciekawie może też wyglądać koperta szczotkowana a tylko luneta polerowana...

Nie wiem, czy to było już do końca ustalone ;)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona wizualizacja już jest mocna :) Efekt polerki by sie przydał. Nie wiem jak inni ale ja mam cały czas wrażenie że wskazówki są zbyt daleko od tarczy i przez to powstaje wrażenie że tarcza jest zbyt głęboko osadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odsadzenie wskazowek jest za duze. Michal poprawi. Wrazenie poteguje tulejka pomiedzy tarcza a wskazowkami. Czegos takiego w realu nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot robił kiedyś "wiszące" indeksy w PRS 516 to może my zrobimy wiszące wskazówki  :)

Przyznaję że im dłużej patrzę tym bardziej ta tulejka mi się podoba  :D

Może nie w tym projekcie ale efekt cienia od wskazówek byłby ciekawy  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejka jest fajna ale takie rzeczy spotyka sie w zegarkach powyzej 10tys np w IWC . Szczerze nie wiem nawet jak technicznie jest to zrobione czy zmodyfikowana os mechanizmu czy nasadzony na ta os po prostu taki walec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tez bym chętnie zobaczył jak wyglada data dwucyfrowa :)

Radek

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie wiem, czy wielkość czcionki na renderach jest zgodna ze specyfikacją techniczną mechanizmu, ale konkurencja przy podobnym kształcie datownika robi to tak:

619874d1328442489-need-feedback-nomos-or

 

Obstawiam, że w naszym projekcie okienko daty przy jednej cyfrze będzie delikatnie mniej wypełnione niż na obecnym renderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Poniżej dzisiejsza data w Tangente. Liczba 24 w pełniejszy sposób wypełnia okno datownika, niż 18. Wg mnie wygląda bardzo dobrze. W projektowanym zegarku dużo będzie jednak zależeć od użytej czcionki.

 

post-54231-0-75775900-1406224224_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te powyższe przykłady kompletnie nie mają zastosowania do naszego zegarka ponieważ u nas będzie zupełnie inny mechanizm i inny dysk daty. Generalnie w Miyotkach jest tak że cyfry pojedyncze są większe a podwójne są odpowiednio mniejsze aby wypełniły obszar datownika podobnie jak pojedyncza.

W Nomosie zdaje się wszystkie są jednakowe i generalnie większe..większe także samo okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

QV - czy będziesz mógł wybrać czcionkę do datownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że dysk daty w nomosie a miyocie to zupełnie inna bajka, ale również tam pojedyncze cyfry są nieco mniejsze od podwójnych. Oczywiście nie w takim stopniu.
Tak jak mówisz, wystarczy spojrzeć na dysk daty w japońskim mechanizmie, gdzie liczby dwucyfrowe są wyraźnie szczuplejsze, tak aby wypełniały pole tylko minimalnie większe niżeli jedna cyfra.

 

Zmiana czcionki datownika, o ile w ogóle wchodzi w grę, to na pewno nie przy tej limitacji.

 

Gdyby nomos odsprzedał nam swoje mechanizmy za półdarmo...  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - czy będziesz mógł wybrać czcionkę do datownika?

 

Gdyby tak było to mielibyśmy wiele modeli zegarków z polskim datownikiem.

Dysk daty jest niezmienialny. Robi się modyfikacje ale przy jakiś bardzo dużych nakładach albo bardzo drogich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejka jest fajna ale takie rzeczy spotyka sie w zegarkach powyzej 10tys np w IWC . Szczerze nie wiem nawet jak technicznie jest to zrobione czy zmodyfikowana os mechanizmu czy nasadzony na ta os po prostu taki walec.

Nie widziałem na żywo takich zegarków ale zastanawiam się czy to możliwe aby taka tulejka była przedłuzeniem nasadki wskazówki godzinowej na koło? Nie wiem czy dość precyzyjnie to określam  Forumowicze odrobinę "grzebiący" w zegarkach bedą wiedzieć o co chodzi a zegarmistrzowie na pewno. W tym wypadku oś minutowa i sekunda byłyby bardzo długie?! 

Ktoś ma wiedzę czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jeżeli dysk daty jest taki sam we wszystkich Miyotach serii 9000, to czcionka daty powinna wygladać tak:

zegarek-meski-junkers-bauhaus-automatic-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbie akurat wkleiłeś model z troszkę innym mechanizmem, ta sama rodzina ale data u nas jest na godz 6tej i okno jest wyższe niż szersze wiec domyślam się ze i czcionka na dysku jest dostosowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nie znalazłem w sieci dużego zdjęcia zegarka na Miyocie 9130, które nadawałoby się do wklejenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w sieci dużego zdjęcia zegarka na Miyocie 9130, które nadawałoby się do wklejenia.

 

To może dobrze, mamy pewność , że nasz zegarek będzie jednym z pierwszych na tym mechanizmie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A tu modowany w 9015:

TropikSS3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dobrze, mamy pewność , że nasz zegarek będzie jednym z pierwszych na tym mechanizmie ;-)

No nie wiem... z "syndromem noworodka" nie ma żartów... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ten noworodek był dobrze karmiony w koncernie Citizen-Miyota i nie jest chorowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że czcionka datownika to rzecz wtórna na którą nie mamy wpływu.

ważniejsze, że zegar jest fajny i tworzy spójną całość.

czekam niecierpliwie na dalsze rendery.

 

P.S. Czy coś wiadomo w sprawie paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.