Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barwinGD

Na co się zdecydować ??

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chciałem się przywitać na tym forum z jego wszystkimi użytkownikami.

Jako iż jest to mój pierwszy post proszę o wszelkie taryfy ulgowe.

W ostatnim czasie naszło mnie coś by sprawić sobie mały prezent i tak oto stanąłem przed dylematem co wybrać. 

Nie mogę się zdecydować między GW-A1100-1AER  a Rangeman gw 9400-1aer. 

Różnica cenowa nie jest dla mnie głównym wyznacznikiem. Dla pomocy w podjęciu decyzji powiem iż wolny czas spędzam na motocyklu jeżdżąc po lasach lub biegam w terenie. Natomiast od poniedziałku do piątku przywdziewam garnitur niczym Batman pelerynę i śmigam sobie na spotkania z klientami :).

Może ktoś z was bardziej doświadczonych ludków porówna i pomoże w podjęciu decyzji.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

barwinGD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do śmigania na motorze-GW A1100 1AER. Ma fajny pazur.

 

Do spotkań z klientami w garniturze-żaden z wymienionych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, będzie Ci pogodzić te dwa odmienne wcielenia. Oczywiście można nie przejmować się ogólnie przyjętymi normami i do garnituru nosić jeden z powyższych modeli, ale większość na tym forum uzna to jako faux pas. Zastanów się jednak nad dwoma zegarkami, ten sportowy już sobie wybrałeś, a do garnituru, może mechaniczny vintage. Za kilkaset złotych kupisz bardzo fajny szwajcarski zegarek z przełomu lat pięćdziesiątych i  sześćdziesiątych, a i w latach siedemdziesiątych trafiały się super garniturowce. Po przeglądzie i smarowaniu będzie służył spokojnie jeszcze przez kolejne lata, a jeżeli spodobają się Tobie takie zegarki to z pewnością i na klientach zrobisz dobre wrażenie, bo noszenie zegarka vintage to również pokazanie szacunku dla tradycji (tutaj akurat zegarmistrzostwa) a takie podejście uwiarygodnia nas w oczach klientów (oczywiście tych, którzy się na tym trochę znają). 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak radzi zasadas. Z tych dwóch oba nadaja się do tyrania więc kup tańszego a za róznice w kasie cos eleganckiego do gajerka. Jeżeli vintage Ci nie odpowiada to za ok. 1k a tyle mniej więcej chyba wynosi różnica pomiędzy tymi G, kupisz używanego mechanika, np. Tissot Le Locle, czasami bywają na naszym bazarku, jakiegoś japończyka - no. Lorusa za3-4 stówki czy też nawet jakiegoś nowego kwarca.

Jak na cos takiego się zdecydujesz z pewnościa pomożemy i podrzucimy jakieś pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dzięki za odpowiedz jednak osobiście jestem raczej osobą która robi tak jak jej pasuje a nie jak wypada. Do garnituru zakładam model który już mam Casio ERA- 200 DB. Może tutaj to profanacja (i co niektórzy już się szykują by mnie zabić :)) i nie powinno się tego zakładać nawet do jeansu ale osobiście nie przestrzegam aż tak mocno dres code (nie jestem dyplomatą). Zresztą jak ostatnio widzę ludzi w białych trampkach do czarnego garnituru to zegarki już chyba mniej rzucającą się w oczy.  Co do charakterystyki to chodziło mi raczej czy model droższy jest wart swojej ceny czy lepiej kupić tańszy bo różnica prócz wyglądu jest nieznaczna tudzież żadna. Bądź jeden bardziej znosi błoto i inne wszelkie czynniki zewnętrzne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ERA-200 DB, który posiadasz, nadaje się do sytuacji formalnych mimo wszystko zdecydowanie bardziej, niż jakikolwiek G-Shock. I skoro nie chcesz kupować klasycznego garniturowca, jak wspomniane wyżej szwajcary, zostaw go sobie do takich sytuacji.

 

Z drugiej strony-skoro to nie jest zwykła praca biurowa, tylko spotkania z klientami, to mimo wszystko rozważyłbym kupno czegoś bardziej klasycznego na takie okazje. Kwestia jeszcze branży, bo o ile w budowalnej G-Shock nikogo nie zdziwi, o tyle dla bankiera spotykającego się z klientami będzie to dość poważny zgrzyt.

 

A na ten motor kup którykolwiek z G-Shocków. Jeżeli tańszy z modeli Cię zadowala-możesz śmiało brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ERA-200 DB, który poA na ten motor kup którykolwiek z G-Shocków. Jeżeli tańszy z modeli Cię zadowala-możesz śmiało brać.

 

 

No i dochodzimy do sedna sprawy bo zasadniczo jeden jak i drugi model podobają mi się tak samo. Więc szukam jakiegoś czynnika przeważającego na jedną ze stron 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podobają się tak samo, to bierz tańszy :). Oba jako zegarki 'do tyrania' sprawdzą się jednakowo dobrze, a różnicę w cenie, tj. ~1000 zł możesz albo oszczędzić, albo przeznaczyć po prostu na drugi zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Funky_Koval
      Cena: 1099zł (wysyłka paczkomatem wliczona, cena dobra więc bez negocjacji proszę)
       
       
      G-shock GMW-B5000GD-1ER, stan 7,5/10 drobne ryski od biurowego użytkowania nic poważnego. Wgniotek nie ma, szkło czyste, zegarek w 100% sprawny. 
      Jestem pierwszym właścicielem, sprzedaję z oryginalnym pudełkiem, rachunkiem i zdjętymi ogniwami. 
       

       
       

       

       

       

       

       
       
       

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.