Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Fantastyczne zdjęcia z Bazylei !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamieszczam wspaniałe zdjęcia zegarków poszczególnych firm wystawiających się na targach w Bazylei : http://www.thepurists.net/Patrons/Members/...asel2005_01.htm

 

Przyjemnego oglądania :!: :)

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia :!:

:)

 

A z Omegi nie było nic :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki, a ten tourbillon Breugeta (automatic tourbillon ref 5317) to cudo... No sięgam do portfela po drobne 8) - kupię sobie taki plakat :) no jeszcze Patek Calatrava- spokojny, stonowany, klasyczny. Trudno idę śnić dalej :roll:

 

Hmmm, a może poprosić o okazyjną podwyżkę, lub taką dotację celową na zakup tego Bregueta :twisted: przecież firma nie zbankrutuje... (przynajmniej nie tak od razu... :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam.... I w sumie wszyscy (z tych fotek akurat) pokazali coś ciekawego, tylko Patek nie.... Ja rozumiem że technicznie i prestiżowo ta firma może odstawiać konkurencję, ale dlaczego ich design jest tak przerażająco wtórny i nijaki? Mogliby wziąć przykład z Ulysse Nardin, ci mają fantazję :) Chociaż najbardziej spodobał mi się Opus V Harry`ego Winstona. Piękny :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z tych zaprezentowanych (szkoda ze to tylko taki skromny wycinek całości :)) podobają sie sikorki z Glashutte. Piękne stonowane a jednak miejscami fikuśne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Patka i jego Calatravy- dla mnie to jakieś nieporozumienie- brzydota :!: Poza tym wydaje mi się, że w tym momencie Patek nie będzie miał prostego, bardzo eleganckiego zegarka do garnituru- jakim byla poprzednia Calatrava- za dużo "bajerów" na tarczy :wink:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bazylei. Zrobiłem trochę zdjęć - by wszystkim pokazać. Proszę wybaczyć jakość, ale były to pierwsze zdjęcia nowym nabytkiem wykonane. Oto one:

B01.jpgB02.jpg

Stoiska (zwane popularnie busami) prezentowały się bardzo lub mniej okazale - tutaj stoisko Patka - widoczne z dwóch stron.

B03.jpgB04.jpg

Po przciwnej stronie bus Zenith'a. Zdjęcie z boku zrobiłem ze względu na kształt okienka w tarczy - prostokąt

B05.jpgB06.jpg

Rolex od czasu wyprowadzki do Genewy firmy JLC zajmuje podwojoną powierzchnię. W tej dodatkowej uruchomione jest kino. Co pokazują - pytajcie innych - ja nie miałem czasu sprawdzić.

B07.jpgB08.jpg

Busy są wielopiętrowe. To Choparda ma 3 poziomy - serwowali bardzo smaczne przekąski i bardzo dobrego szampana - wiem, choć nie jestem znawcą (szampana). Ulysse Nardin także kształtem stoiska nawiązuje do tematu morskiego. Ten intensywny niebieski kolor, to odblaski a nie real.

B09.jpgB10.jpg

Tutaj - lubiane przez członków naszego klubu Tag H i Eberchard.

B11.jpgB12.jpg

Zaczynamy grupę Swatch'a - tutaj liderzy Blancpain i Breguet

B13.jpg

Centralny plac Swatch Grup - kilka lat temu był tutaj korytarz - wtedy, gdy Hayek bojkotował udział w targach. Teraz jest to miejsce znaczące.

B15.jpgB16.jpg

Maurice Lacroix - bardzo przyjazne dla zwiedzających stoisko (przestrzeń i komfort i przyjazna atmosfera). Funkcjonalne i z bufetem.

Stoisko Oris'a - jakie było każdy widzi

B17.jpgB18.jpg

Zgodzicie się, że Chronoswiss nawet wygląd stoiska ma pasujący do stylu swoich wyrobów. Bardzo mi się ten styl podoba, to inna sprawa.

Roamer - w oknach wystawowych prezentował tylko zegarki mechaniczne. To są moi przyjaciele - dzięki nim miałem bezpłatne zaproszenie ja, miał i Darek Chastawa i ktoś jeszcze.

B19.jpgB14.jpg

Zegary proszę potraktować jako przerywnik - czyż nie są przepiękne. Do tego jeszcze chodzą i wskazują czas.

 

Życzę miłego oglądania.

W Genewie nie można było robić zdjęć. Poprosiłem i dostałem materiały prasowe - obiecano mi, że są tam sdjęcia stoisk ale nie było, niestety.

Może znajdę jakieś z przed kilku lat. Wprawdzi miejsce się zmieniło, ale sty pozostał taki sam.

Władek

Coś o targach tutaj: http://www.zegarki.info.pl/490/targi-i-podsumowanie-rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a mnie podobał się bardzo pawilon firmy Ebel (gdzieś pomiędzy UN a rolexem) i choć ich zegarków nie trawię to prostota i idea "stoiska" urzekła mnie bardzo !

... w skrócie (i z zewnątrz) to tak : pawilon czarny, w ścianach małe, ok 30 x 30cm kwadratowe otwory przesłonięte mlecznymi szybkami , pod każdym niewielka prostokąt z chromniklu , jedna bardzo miła hostessa.

 

obsługa :

zbliżamy się pewnym krokiem do pawilonu , przechodzimy wzdłuż ściany , rzucając tylko okiem na panią. jeśli zauważyła to podchodzi do nas i wręcza magnetyczną kartę . wg udzielonych przez panią wskazówek należy ją (kartę) przyłożyć do ww tajemniczego metalowego prostokąta i wtedy (może to czary , a może tylko elektrochromatyczne szkło) mleczna szybka robi się przeźroczysta i można podziwiać znajdujący się za nią (dla mnie nieciekawy) zegarek.

jeśli nie zauważyła ... to podejście powtarzamy (są oczywiście bardziej cywilizowane metody, ale...)

... a sama technologia i pomysł super.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wstawie fotki z budki Omegi :)

 

omega1.jpg

 

omega2.jpg

 

omega4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz

Witam !

Przypomina mi się Piramida Prestiżu . Manufaktura BREGUET jest na 5 miejscu! Prawdopodobnie nasi znawcy dostają rumieńców!,identyczna sytuacja z D Rothem.Byłem innego zdania ,przypominając zasługi D Rotha dla manufaktury Breguet.

Pozdrawiam znawców i mentorów - Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz nie wiem czemu ktokolwiek miałby sie wstydzic tego, ze uwaza jedną firme za bardziej prestiowa od drugiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

przypominając zasługi D Rotha dla manufaktury Breguet.

Pozdrawiam znawców i mentorów - Tomasz

Ejże, to chyba Breguet ma zasługi dla młodej marki D. Roth, dla której tourbillony robi nb. G. Genta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z Was będzie znał ceny tego nowego AP Royal Oak, to proszę o info :)

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.