Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marco2153

Ściereczki Cape Cod - pytanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zdecydowałem się na zakup tych ściereczek jak w tytule. Posiadam zegarek Casio Edifice 129d , przeszukałem troche forum ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Zegarek ze stali szlachetnej, który posiadam składa się z części bardzo błyszącej koło tarczy natomiast bransoleta jest matowa z elemenami również błyszczącymi. Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę tymi ściereczkami wypolerować cały zegarek? na co zwrócić uwagę aby czegoś nie zepsuć , jakiego efektu mogę się spodziewać?... Czytałem gdzieś , żeby wypolerować do sucha ale też aby umyć pod wodą na sam koniec, już sam nie wiem... Prosiłbym o wskazówki, dziękuje z góry. Poniżej zdjęcie modelu zegarka:

http://mco-s1-p.mlstatic.com/reloj-pulso-casio-ef-129d-edifice-elegante-acero-inoxidable-739-MCO4705783545_072013-O.jpg

Pozdrawiam :-)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz polerowac czesci matowe to zrobia sie blyszczace. Po polerowaniu, musisz umyc polerowany element woda z detergentem bo bedzie brudny (sciereczki sa nasaczone jakims specyfikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściereczki są przeznaczone do błyszczących powierzchni. Usuwają jedynie drobne mikroryski, ale i tak poprawiają wygląd zegarka. Jeżeli będziesz polerować elementy matowe, to po prostu przerobisz je na bardziej błyszczące.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz polerowac czesci matowe to zrobia sie blyszczace. Po polerowaniu, musisz umyc polerowany element woda z detergentem bo bedzie brudny (sciereczki sa nasaczone jakims specyfikiem)

Hmm matowe na błyszczące aż cięzko mi sobie to wyobraźić heh ;) no ale moze nie będe tego sprawdzał bo może to dziwnie wyglądać i zepsuje wygląd, choć nie ukrywam , że zależałoby mi aby usunąć rysy również na bransolecie ale ona jest własnie matowa(szczotkowana czy jak to się nazywa)  ;)... jeżeli dobrze zrozumiałem to.. może to być zwykły płyn do naczyń(nazwa obojętna)

dziękuje za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zwykly plyn do naczyn starczy :) szmatki sa nasaczone jakims takim tlustym specyfikiem dlatego sprawdza sie plyn do mycia naczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie... otrzymałem już sciereczki;) i jestem po 3 minutowym pucowaniu;) i jestem ogólnie zadowolony z efektu choć mogłoby być lepiej, na obudowie koło tarczy udało mi się ładnie usunąć ryski i w sumie najbardziej mi o to chodziło, zapięcia niestety nie udało się uratować, a jeśli chodzi o bransolete to miejscami jest oki a w niektórych rysy nadal są..  i ten ostry zapach wanilii na palcach;) hmm a może całe czyszczenie jeszcze raz powtórzyć? :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 min :) Jak jak kupilem uzywana Certine to polerowalem ja okolo 1,5h kazda scianke, ale po tym zegarek wygladal jak nowy. 3min zabawy z szmatka to zadne polerowanie tylko jakas wstepna kosmetyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaku dobrze mówi, piwa mu dać :) Po 3 minutach to tylko brud zszedł z koperty i dlatego się błyszczy. Konkretne polerowanie robiłem kiedyś szlifierką jubilerską z 2 rodzajami pasty, wtedy faktycznie z matu wychodził połysk. Cape Cod mnie trochę zawiodły - albo nie miałem cierpliwości albo zbyt optymistycznie patrzyłem na porysowaną kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 min :) Jak jak kupilem uzywana Certine to polerowalem ja okolo 1,5h kazda scianke, ale po tym zegarek wygladal jak nowy. 3min zabawy z szmatka to zadne polerowanie tylko jakas wstepna kosmetyka :)

Po polerowaniu szmatka zrobiła się troche czarna miejscami? czy nadaje się ona jeszcze do użytku czy powinienem wziąść już nową?:) troche mnie zmotywowałeś abym spróbował jeszcze polerować;D bo jednak są jeszcze rysy widoczne choć nie głębokie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szmatka jest jednorazowa, ja wycinam takie kwadraty okolo 1,5cm kw i nimi poleruje. Jak szmatka zrobila Ci sie troche czarna to chyba slabo polerowales, po 10min polerowania (ja co tyle zmieniam na nowy kwadracik) szmatka powinna byc czarna jak dupsko lucyfera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Fajnie to wyszło  :)

Tylko jeszcze pokaż jego mordkę   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło, tez mam dobre doświadczenia z tymi ściereczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, bo też męczyłem się trochę z tymi szmatkami, ale podobnie jak kolega marco po kilku minutach udręki zrezygnowałem.

Zaraz zabieram się do pracy jeszcze raz, chociaż nienawidzę tłustych paluchów po zabawie ze ściereczkami.

 

Aha, co do zmywania zegarka - na opakowaniu pisze wyraźnie, żeby usunąć pozostałości pasty suchym ręcznikiem papierowym, albo szmatką.

NIE ZMYWAĆ

 

""Buff dry with soft, absorbent cloth or paper towel.

(Do not try to wash polish off - polish must be buffed off.)"

 

Hej, nie jestem zbyt dobry z angielskiego :) czy faktycznie tak jest na opakowaniu , że po polerowaniu szmatką należy zegarek wyczyścić czymś suchy np. ręcznikiem papierowym? robił już taki ktoś? bo ja poraz kolejny już walcze z ryskami choć nie są już one takie wyraźne  i do tej pory oblewałem wodą zegarek:) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spróbowałem wyczyścić bez użycia wody tylko wytarłem ręcznikiem papierowym, zegarek po tym był jakiś dziwnie tłusty i śliski, było widać odciski palców, chyba jednak po polerowaniu najlepiej jest umyć zegarek wodą i płynem do naczyń i wytrzeć do sucha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w innym temacie, nie są nasączone ani sokiem z gumijagód, ani woskiem,

tylko jakąś pastą polerską...

 

Zegarek należy umyć z tych substancji chemicznych bo jak zauważyliście lepi się i jest brudny

a co najważniejsze te pozostałości mogą mieć niekorzystny wpływ na uszczelki i sam mechanizm gdyby jakimś cudem przedostały się do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.