Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelb29

MMA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mozna rywalizować, rozwijać sie fizycznie i duchowo bez potrzeby zachowania rodem z jaskiń.

Mozna tez uprawiając triatlon, pięciobój samodoskonalic sie w roznych dyscyplinach....

 

No ale jak ktoś lubi widoki jak przy świńskim uboju to mma bedzie odpowiednim show.

 

P. S I te okrzyki z sali " popuś nic sie nie stało " , pozniej lysy w różowej koszuli na ringu kurw... i

rzuca ...parodia i prymityw.

 

Yoda, rozumiem ze posiadasz swoja opinie na ten temat i raczej nikt Cie nie przekona do zmiany zdania, ale mozesz ja przekazywac w mniej ofensywny sposob. Ja lubie sztuki i sporty walki, ale nie czuje potrzeby nazywania, moze i nie bezposrednio (bo taki chyba jest przekaz Twojej wypowiedzi), ale jednak, milosnikow innych sportow prymitywami etc. 

 

Trafnie jednak zauwazyles, ze tego typu niestosowne zachowania otrzymywaly poklask publicznosci. Tylko, ze to nie jest problem sportu, ale obecnego mlodego pokolenia, ktore ten sport oglada.

A to juz nie wina sportu (bo wiekszosc sportowcow szanuje przeciwnikow, wiedzac ile wyrzeczen wymagaja treningi, przygotowania i ogolnie sportowy tryb zycia), tylko tego jak ktos zostal wychowany (badz nie) w domu. Podejrzewam, ze wiekszosc takich prymitywnych krzykaczy nigdy nie miala z jakimkolwiek prawdziwym treningiem nic wspolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiałeś, nie nazwałem prymitywami miłośników, , tylko zachowania częsci kibiców i pretendentów :) do zostania zawodnikiem mma.

Pięściarza, ktory mam nadzieje godnie zastapi innego dzielnego wojownika od klepania maty...

 

Z reszta Twojej wypowiedzi zgadzam sie w calej rozciągłości.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ortodoksyjnych fanów bjj mega zawodnik i wierzcie mi że nie prymityw:

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiałeś, nie nazwałem prymitywami miłośników, , tylko zachowania częsci kibiców i pretendentów :) do zostania zawodnikiem mma.

Pięściarza, ktory mam nadzieje godnie zastapi innego dzielnego wojownika od klepania maty...

 

Skoro zle zrozumialem, to przepraszam, zle odczytalem Twoja wypowiedz:-)

A odnosnie Szpilki, to uwazam go za zwyklego bandyte i cwiercinteligenta. Wydaje mi sie, ze podobne zdanie maja i inni zawodnicy (lacznie z np Rozalskim, ktory go trenowal i przygotowywal do pierwszej walki).

Zreszta w trakcie gali Karol Bedorf powiedzial, ze chetnie by go wzial w swoje ramiona (ta sama kategoria wagowa), jezeli ww zdecyduje sie na start w KSW. Ale do tego raczej nie dojdzie, bo to bylaby egzekucja, a nie walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nazywanie tego sportem, dodatkowo sztuka walki uważam za nadużycie.

 

W sportach walki waznym aspektem jest szacunek dla przeciwnika, kultura.

Tu wyzwiska, mieszanie z błotem, teatralne gesty naśladujące w prymitywny sposob kopulacje by obrazić przeciwnika itd.

 

Nieco mylisz pojęcia. MMA (potocznie rzecz ujmując) jest sportem walki, czyli są zawodnicy walczą dla pieniędzy / sławy etc. w zakresie określonych zasad.

 

Natomiast sztuki walki wyróżniają się tym, że oprócz umiejętności walki, uczą szacunku, kształtują charakter, wywodzą się z pewnych tradycji i często są składnikiem pewnej filozofii.

 

 

MMA tak naprawdę jest tylko formułą walki i jak sama nazwa wskazuje (Mixed Martial Arts) polega na mieszance kilku sportów, lub sztuk walki, które można stosować do osiągnięcia celu.

Czy się to komuś podoba, czy nie, to już indywidualna kwestia i szanuję każde zdanie. Ważne, że zawodników nikt nie zmusza i robią to z własnej woli. Więc czego tu się czepiać  :P


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał Oleksiejczuk wygrał pierwszą walkę w UFC . Gratulacje.

Kolejna gala zapowiada się bardzo ciekawie.

https://www.youtube.com/watch?v=I-UwfTGkL-M

Walka o tytuł HW , Miocic vs Ngannou , duże wyzwanie przed strażakiem .

Dodatkowo Cormier vs Volkan Oezdemir , weryfikacja tego drugiego ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A co to ma wspólnego z MMA? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFC w Polsat  Sport do 2020 r .  U mnie niestety NC +  :(

Dzisiaj bardzo dobrze zapowiadająca się gala 220  z starciem  Miocic vs Ngannou oraz Cormier vs Volkan Oezdemir .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jednak będzie rewanż. Ciekawe czy JJ nabrała pokory.

 

post-69581-0-63784200-1516474201_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze za JJ ale faktem jest że trochę pokory by się przydało.

Z drugiej strony taki styl.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Show Must Go On, ale mimo wszystko trochę do przesady.

Oczywiście również trzymam kciuki za JJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co na podpisanie umowy UFC  z Polsatem,  "druga największa na świecie federacja " :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ta druga największa federacja i tak głównie PPV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jedno PPV można dokupić na cały miesiąc Polsat Sport i mieć kilka gal z innym poziomem sportowym.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dokładnie tak jak mówisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Bogeywoman na pokorę bym nie liczył. Zwolniła lekarza i dietetyka i gitarka - winni są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem szczerze, ze w swojej robocie najbardziej boje się czubków i gości trenujących MMA. Bo wszystko inne łatwiej lub trudniej da się ogarnąć. (Pomijam kwestię, że o ile ktoś nie jest naćpany albo czubem, to odpowiednią rozmową można go zachęcić do samodzielnego wejścia do trzeciej klasy bez bransoletek i pójdzie potulny jak baranek). Parę lat temu jednego wyjmowaliśmy z meśka, był większy ode mnie o dwie głowy a kajdanki ledwo łapały na pierwsze ząbki. Jakby się rozchodził, to podejrzewam, że te nasze pistoleciki powkładałby nam w d..y.

 

Zamykałem kiedyś pijusa złotówę (jeździł na taksówkach), który lał swoją kobitę, natrafiłem jak to robił tyłem do mnie. Dał się z cichacza duszonkiem zaskoczyć i już było po sprawie. W drodze do auta z pyskiem przy schodach zakładał nogi na barierkę, omal też  nie wybił szyby w drzwiach klatki taki był giętki. No i okazało się gdy już się uspokoił, że ma mityczny jak wiemy, czarny pas w karate. Ot co.

 

A tu pamiątkowa fotka, wstyd się przyznać, ale nie pamiętam który to ja:

post-70090-0-43650300-1516924437.jpeg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

przemoc rodzi przemoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.