Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Jaki elegancki casual do 15-18 tys. na mały nadgarstek.

Elegancki casual do 15-18 tys.  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed wyborem zegarka za kwotę 15-18 tys.

Ma to być elegancki casual, noszony głównie do lepszych dżinsów, koszul (zarówno na długi jak i krótki rękaw), czasami marynarek, ale i swetrów, bo tak ubieram się do pracy.

Mam niewielki nadgarstek (16 cm) i w tej chwili biorę pod uwagę 6 różnych zegarków (wymienione w kolejności alfabetycznej).

Oczywiście wszystkie inne propozycje będą mile widziane, uwzględniając mój mały nadgarstek i to, że preferuję jasną tarczę.

 

1. Omega Aqua Terra chronometer 38,5 mm, biała tarcza (231.10.39.21.02.001):

23110392102001-30.jpg

 

2. Rolex Explorer I 39 mm, czarna tarcza (214270)

fn2t.jpg

 

3. Rolex Datejust 36 mm, biała tarcza (116200)

wbgu.jpg

 

4. Grand Seiko automatic, 39 mm, biała tarcza (SBGR055)

b5yx.jpg

 

5. Grand Seiko automatic, 39 mm, czarna tarcza (SBGR057)

knqz.jpg

 

6. Grand Seiko Spring Drive, 39 mm, biała tarcza (SBGA025)

a4mm.jpg

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udział w dyskusji

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych polecam Omegę AT ubieram się podobnie i nadgarstek mam 16,5 omegę AT mam 41 wygląda spoko. Gdygdybym jednak miał eksperymentować Grand Seiko Spring Drive


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na: 

Rolex Explorer I 39 mm, czarna tarcza (214270). Ten zegar ma moc, zawsze jak jestem u Kruka to muszę go wziąć do łapy. On ciągle nie daje mi spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja wybierał, wziąłbym Explorera.

Jeśli Seiko, to na pewno nie Spring Drive, kompletnie nie podoba mi się tarcza w tym zegarku. "Zwykłe" GS-y o wiele ładniejsze, do tego klasycznie mechaniczne. Omega AT moim zdaniem na żywo sporo traci.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja wybierał, wziąłbym Explorera.

I to jest słuszna koncepcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek , ja bym kupił Explorera z dwóch powodów, najbardziej się mi podoba , a drugi to mój następny zakup to właśnie Rolex  

Na pewno nie wydałbym tyle za  Seiko, Omeg mam kilka więc też odpada. Oczywiście jest to mój wybór i kierowałem się swoimi argumentami.

Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Explorera. Ostatni męski klasyk w stajni który nie przeszedł kuracji sterydami. Przy Twoim rozmiarze obstawiam że wygra test nadgarstkowy. Twoje przykłady to wszystko stalowe bransolety ,w tym zestawie jasne tarcze wyglądają mdło a kontrast z czarną dodaje tym zegarkom punktów. Poza tym to Rolex ; )

Dodałbym IWC Mark XVI ( 39 mm) także na bransolecie...chyba był jeszcze w ofercie Kruka. Nowy Mark ma już 41 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym zestawie jasne tarcze wyglądają mdło a kontrast z czarną dodaje tym zegarkom punktów.

Zgadzam się z powyższym. Wizualnie Explorer i czarny GS to klasa sama w sobie. A skoro ma być to casual, to tym bardziej postawiłbym na czarną tarczę.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie wybrał z tych zegarków i tak będziesz zadowolony więc powodzenia w wyborze.

Ja co prawda wybrałbym inne kolory tarcz w przypadku Omegi i DJ, ale ogólnie są ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Explorer i Spring Drive są moimi faworytami.

IWC już bardziej mark XV, ale nie chcę typowego pilota.

A jeśli chodzi o ciemne tarcze w AT i DJ, to wtedy obydwa zegarki wydają mi się nieproporcjonalnie małe, wręcz damskie. Jasna tarcza optycznie je powiększa.

 

Może ktoś ma jeszcze inne pomysły?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tomka nadgarstku będzie dobrze wyglądała zarówno AT 41mm jak i Rolex 36 czy 39 mm.

Moim zdaniem każdy z tych zegarków będzie u niego dobrze wyglądał więc nie musi się ograniczać do DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexy 36 i 39 jak najbardziej.

Ale AT 41,5 mm już wygląda źle, mimo, że 300m o podobnej średnicy leży dobrze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze od siebie tak , skoro juz zaweziles wybor do Explorera i spring drive to ja wzialbym Seiko , glownie dlatego ze Explorer w ogole do mnie nie gada . Jezeli bylby do wyboru DJ to wzialbym dokladnie tego co ma Krystian chyba zewersja 41mm tez ci pasuje to wtedy tego wiekszego bo ma ulepszony mechanizm 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym GS SD - technicznie i wizualnie świetny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBGR051/3

Zenith el Primero 36000 VPH

Rolex Explorer 114270 (36mm będzie chyba lepiej wyglądało na takim nadgarstku)

Omega AT mid size 36,2mm (np. niebieska 2504.80)

 

Dwa ostatni już nie są produkowane, więc tylko używki wchodzą w grę.

 

Edyta: ta Omega to za 1/3 budżetu, ale i tak ładna.

 

Z GS bardziej mi się podoba koperta w wymienionych przeze mnie 055/057 niż ugrzeczniona w 051/053.

Z El Primero myślałem o czarnej Espadzie, muszę gdzieś przymierzyć.

zenithelprimeroespadast.jpg

 

114270 też mi się podoba, ale u nas ciężko coś znaleźć.

 

Ze starszych AT, to jednak 39,2 np taka:

k31502.jpg

36,2 przymierzałem (kwarcową) i jest malutka.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja głosuję na GSy. wg. mnie to takie szlachetne i stonowane zegarki w idealnym rozmiarze. zegarki które w mojej ocenie można kupić sobie na całe życie. Bardziej skłaniałbym się ku klasycznemu mechanikowi ale prawdziwie płynąca sekunda w SD może zauroczyć :ph34r:

 

poza tym zaletą (wg. mnie) GSów jest to że nie rzucają się tak w oczy jak Omega, czy Rolex, nie każdy lubi się wyróżniać z tłumu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

poza tym zaletą (wg. mnie) GSów jest to że nie rzucają się tak w oczy jak Omega, czy Rolex, nie każdy lubi się wyróżniać z tłumu ;)

Niestety GS za takie pieniądze nie rzucają się też w oczy w razie odsprzedaży...i nawet czytanie tego forum może nie wystarczyć aby zrezygnować z Rolka dla Seiko ( cer_tom to nie o Tobie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak rozpatrujemy zakup nowego zegarka- ma być dla nas na lata, czy na pół roku-rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, argument korzystniejszej odsprzedaży też muszę wziąć po uwagę przy moim zegarkowym ADHD.

 

Ten Mark XVI mimo wszystko też dał mi do myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Espada u mnie na żywo dużo straciła.

Ja z powyższych wybrałbym DJ-a. Bardzo ładny i uniwersalny zegar. EX również fajny ale bez daty co dla mnie jest dużym mankamentem. Seiko również fajne ale obawiam się, że mi by się znudził po 2 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MXVI na bransolecie nie wygląda na oficerskiego pilota a sama obroża ma opinię jednej z lepszych ( zdjęcie z netu ) poza tym ten zegar jak kameleon...inaczej na krokodylu , inaczej na nato a i brązowe cielę da radę.

post-55792-0-46249400-1387138717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Aqua Terra  z niebieską tarczą. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fajną ofertę na marka XVI, ale na krokodylu.

Ktoś wie, ile może kosztować oryginalny kajdan?

 

Niebieska tarcza to nie tym razem. Mam już niebieską 300m i sarba045, na razie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARBa możesz mi oddać-będziesz miał problem z głowy :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.