Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Jaki elegancki casual do 15-18 tys. na mały nadgarstek.

Elegancki casual do 15-18 tys.  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kajdan będzie kosztował min 3-4tys. Do Inge np kosztuje ponad 6tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu mądry, człowieku... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie odczucia z Rolexami :D

Sprzedałeś już Pepsi?

Seiko GMT też jakoś nie zagrzało miejsca u Ciebie ;)  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DOBRĄ ofertę na MXVI to się nie zastanawiaj...to jest uniwersalny zegarek któremu łatwo zmienić skórę ; ) Sam miałem podobnie...już patrzyłem na inną półkę ale trafiła się dobra oferta ( dzięki Doktorze ; ) i teraz usiłuję znaleźć mu miejsce wśród nadmiaru zegarków z czarną tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś już Pepsi?

Seiko GMT też jakoś nie zagrzało miejsca u Ciebie ;)  :P

 

Ale GS GMT mam w planie wlasnie odkupic ;) Sprzedalem, bo chcialem sproowac Rolka, a teraz odkupić chce GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie rozważałbym:

- GSa hi-beat/gmt (zdecydowanie niebieski)/051/jakikolwiek SD - ciężko zdecydować się na jeden model ;)

ewentualnie

- pokazany wcześniej Zenith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Z pokazanych to GS SpringDrive wygrywa zestawienie (na niego oddałem głos). 

Poza tym zgodzę się z machlo:

 

 

W takim budżecie rozważałbym:

- GSa hi-beat/gmt  ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podać ceny za jakie możesz nabyć te egzeplarze? Bo jeśli wybierzesz GS SBGR055 zamiast np SBGA025 to zostaje Ci jeszcze jakieś 1200 dol - czyli ok 4k zł w kieszeni, podobnie chyba z Rolexem będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorera mogę mieć za 18 tys.

Datejusta od ręki za 16 tys. od Krystiana :)

Omegę za ok. 14 tys.

GS-y:

- SBGR055 i 057 - ok. 12,5 tys.

- SBGA025 - ok. 15 tys.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ceny szarpnąłbym się albo na opcję najdroższą (Explorer, dla mnie nr 1 na tej liście). Albo Seiko SBGR057, tu jest świetna relacja jakości do ceny, sporo pieniążków zostaje w kieszeni, a sam zegarek według mnie jest tylko o włos za Rolkiem, no i zacnie się prezentuje.

Zupełnie nie rozumiem co widzicie w tym Spring Drivie, oprócz myśli technicznej.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o spadek wartości GS bym się nie bał. Z moich obserwacji wynika, że GS trzymają cenę bardzo dobrze (trzeba być cierpliwym przy odsprzedaży) - nie znam żadnego źródła gdzie można kupić taniego GS w stanie bdb. Tym bardziej, że cena wyjściowa jest niższa. Nawet gdybyś miał stracić 40% wartości po jakimś tam czasie (przy czym zaznaczam, że ja takich ofert nie znajduję), a na rolexie np 20 % to i tak kwotowo wyjdzie podobnie. Omega myślę, że traci więcej %, ale za to łatwiej sprzedać.

 

Co do GS bardziej podobają mi się "ugrzecznione", w dodatku są ciut tańsze, ale to musi być twój wybór oczywiście. Brałeś pod uwagę Hi-beat - też się w 18000 zmieścisz.

 

Jakie są zmiany na korzyść mechanizmu w większym DJ II (116300) 41 mm, w stosunku do małego (36mm - 116200), bo jeśli ten większy uwzględniasz i dobrze leżałby na twoim nadgarstku to to by był mój zdecydowany lider zestawienia. Też na chrono24 jest kilka wersji kolorystycznych - oferty z europy za mniej niż 19 k zł.

 

Natomiast jeśli głównym kryterium jest cena, to moim zdaniem bezkonkurencyjny jest Zenith wśród in-housów i marek premium:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/98765-zegarki-wielkich-marek-zenith-jest-jaka%C5%9B-alternatywa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie coraz bardziej kusi IWC Mark XVI.

Taki:

opjv.jpg

 

Do tego bransoleta i pasek...

Pożyjemy, zobaczymy.

 

A czarny Zenith Espada jest do obejrzenia w Poznaniu w Malcie, więc już niedługo go przymierzę.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pokazane na wstępie zegarki mają mechanizm in-house (Omega AT prawie in-house).

Ten IWC-ek nie jest brzydki, ale w środku modyfikowana ETA, więc tak jakby trochę odstaje od tamtych...


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu Zenith wymiata, ale czuć ostrego Photoshopa. W Seiko odstrasza mnie dziwna osłona koronki. W Omedze 1) koronka wydaje się jak z modelu o kilka mm większego, jest jakaś przerośnięta. Oba Roleksy bardzo fajne, ze wskazaniem na czarnego Eksplorera.

 

PS. Ciężki wybór, ale w sumie też chciałbym mieć takie dylematy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja zmuszony byl dokonac wyboru sposrod proponowanych na poczatku tego watku zegarkow (i gdyby wybor mial byc scisle w odniesieniu do ustanowionych powyzszych kryteriow (czyli zegarek "...elegancki casual... na maly nadgarstek") to wybralbym (i podejrzewam ze bylby to wybor dokonany bez zbytniego wahania i raczej szybko..) Rolexa Datejust 36 mm z biała tarcza (116200). Dlaczego? Bo najbardziej mi sie ze wszystkich  innych proponowanych podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pokazane na wstępie zegarki mają mechanizm in-house (Omega AT prawie in-house).

Ten IWC-ek nie jest brzydki, ale w środku modyfikowana ETA, więc tak jakby trochę odstaje od tamtych...

Nie jest brzydki, jest uniwersalny i rozpoznawalny i autor ma dobrą ofertę a to znaczy że także ceną odstaje od pozostałych ...modyfikowana eta ,prawie in house omegi ...nikt nie jest doskonały . To co irytuje w IWC przy pułapie 25 kzł ( nowy inżynier) jest akceptowalne gdy poruszamy się w okolicy 10 kzł. W tej kategorii nikt nie jest bez winy...odpowiedni Tag, Omega w tych okolicach cenowych też proponują etę. Więc jest to pojedynek estetyki z metką.

Ale zawsze można za niemal dwa razy tyle zamówić explorera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się desmo, masz sporo racji.

Gdyby Mark XVI kosztował tyle co Explorer, to na pewno nie brałbym go pod uwagę.

 

Mam jeszcze ofertę na SBGE009 od jednego z forumowych kolegów.

Zastanawiam się tylko, czy nie będzie za gruby pod mankiet koszuli, to chyba najgrubszy z klasycznych GS-ów, ma 13,6 mm:

sbge009-1.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę, piękny zegar ...

Akis, zastanów się !!! :lol:  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Oddałem głos na Omegę, ale w tej cenie jako eleganckiego casuala na wąski nadgarstek wybrałbym Glashutte Original Sixties:

 

glashutte-wrist1.jpg

39 mm bez koronki, wysokość 9,3 mm, zdjęcie z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten już jest zbyt elegancki jak na mój styl ubierania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGBH001 wykracza poza budżet, ale postawiłbym na ten model.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet gdybyś miał stracić 40% wartości po jakimś tam czasie (przy czym zaznaczam, że ja takich ofert nie znajduję), a na rolexie np 20 % to i tak kwotowo wyjdzie podobnie. Omega myślę, że traci więcej %, ale za to łatwiej sprzedać.

 

Byc moze i kwotowo wyjdzie podobnie ale co z tego....? Kupiles mercedesa za 100k pln i cena spadla o 20% po 2 latach, ktos inny kupil opla za 50k pln i cena spadla o 40%. Kto zrobil lepszy interes? Kwotowo podobnie hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na Omegę, ale w tej cenie jako eleganckiego casuala na wąski nadgarstek wybrałbym Glashutte Original Sixties:

 

glashutte-wrist1.jpg

39 mm bez koronki, wysokość 9,3 mm, zdjęcie z sieci.

Ten senator jest piękny ale on jest bardziej garniturowy a mniej casualowy poza tym kosztuje więcej niż każdy z proponowanych. No i te 39 mm wcale nie jest takie małe - mam nadgarstek 18,5 i był na granicy mojej akceptacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.