Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Skoki Narciarskie

Rekomendowane odpowiedzi

aty3

Mecz był wyrównany, ale satysfakcja jak się reakcję wodza wyobrazi -mniam !

Nie rozumiem po co mieszać do sportu politykę, wodzów itp... Dobry mecz z obu stron, Amerykanie okazali sie lepsi i już. Triumfującego Obamę też sobie wyobrażałaś?

Choć z drugiej strony patrząc w ten sposób i biorąc pod uwagę nasze wyniki w sportach drużynowych w ostatnich latach- jacy wodzowie takie wyniki...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wiekszością, że liczenie 1/1000 części sekundy w biegu na 1500m to lekka przesada i chyba lepiej by było gdyby wręczano w takiej sytuacji 2 złote medale.

Oczywiście super, że nasi byli górą, ale rozumiem złość Holendra.

Kamil jest w życiowej formie i kolejnymi skokami tylko udowadnia, że tak właśnie jest.

Kasai to fenomen pamiętam go jeszcze z IO w Lillehammer a to byo 20 lat temu!!

Patrząc na to, jak obecnie rozkładają się siły poszczególnych ekip drużynówka będzie fascynująca!!!

Szkoda, że brakuje nam czwartego do drużyny, bo może nam nie wystarczyć punktów na Niemców, Słoweńców i Japończyków.

Po cichutku liczę również na miłą niespodziankę ze strony jednej z naszych biathlonistek w biegu masowym, bo chyba trochę się rozkręciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

000_DV1652973.jpeg

 

post-23302-0-07265000-1392548463.jpeg

 

Znajdź trzy szczegóły.... ;)

 

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaha no dobra poddaję się ;)

 

Generalnie bardzo mi się podobała postawa Kasai. On się po prostu cieszył, że zdobył jakikolwiek medal. Podejrzewam, że z brązu byłby tak samo zadowolony jak ze złota czy srebra.

 

Co do finansowania... nie przepadam za piłką nożną, ani za piłkami ogólnie, ale jak widać są sporty "lepsze" i "gorsze". Finansowanie powinno być bardziej elastyczne. Na przykład tam gdzie mamy sukcesy więcej pieniędzy, tam gdzie nie ma, ale będą trochę mniej, a tam gdzie nie ma i się na to nie zapowiada najmniej, ale żeby każda dyscyplina mogła się rozwijać. A nie tylko piłka nożna i koniec. Cud nad Wisłą, że w Wiśle skocznia powstała. Jednak pamiętajmy, że jest pare niewykorzystanych szans. Teraz nie wiem czy czegoś nie palnę, ale kojarzy mi się, że w Polsce był gdzieś wybudowany za grubą kasę super tor do kolarstwa na parkiecie i jest nieużywany, stoi i niszczeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pruszkowie jest ten tor i dalej dziala

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam, że coś palnę ;) Ale skoro działa to jednak była dobra inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic zlego nie palnelas:) Dziala, sama mozesz rowniez wypozyczyc tam rower i pojezdzic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam za daleko. U mnie w okolicy skocznie stoją i trasy zjazdowe są to ewentualnie to mogę poćwiczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - czy w naszej okolicy na skoczniach cokolwiek się dzieje? Ani w Karpaczu ani w Lubawce nie ma chyba działających sekcji... I to tak a propos dzielenia pieniędzy między poszczególne związki/dyscypliny - nie ukrywajmy, w świecie skoki czy łyżwiarstwo szybkie to były, są i będą sporty niszowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak mają być podzielone pieniądze?? Bo nie rozumiem Was troszkę... Ja wiem, że niesieni sukcesem ogólna podnieta zawładnęła narodem ale...

Jeżeli chcecie dzielić pieniądze to porównajcie ile jest osób uprawiających wszystkie sporty zimowe razem wzięte do piłki nożnej? To się nigdy nie zmieni bo popularność piłki nożnej nie spada a wręcz przeciwnie...

 

Mówi się o pustych stadionach... Fakt, ale czy weżmy za przykład chęć wybudowania jednego toru do jazdy szybkiej na lodzie coś zmieni? Spopularyzuje sport u dzieci i młodzieży? Wszyscy będą jeździć do Krakowa/Zakopanego żeby trenować - nie chce mi się wierzyć... Poza tym jeśli ktoś myśli, że z piłką jest tak różowo jeśli chodzi o finansowanie to się naprawdę gruuuuubo myli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam matkę, która mieszka koło Warszawy i córkę wozi na treningi tenisa do Świnoujścia, bo tam jest dobry trener... Nie no piłce nożnej też się pieniądze należą, ale budżet powinien być bardziej elastyczny moim zdaniem.

 

W Karpaczu na skoczni dawno nie byłam, ale przynajmniej stoi w przeciwieństwie do tej w Szklarskiej Porębie. Najwięcej to się dzieje w Harrachovie, ale to już Czechy przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kromeczka - zbierając dzieci i młodzież ze sportów zimowych oraz kilku dyscyplin letnich osiągniesz poziom liczebności dzieci trenujących piłkę nożną. Także ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) Ale w dzisiejszych czasach raczej dzieci trenują na PSP i takich tam niż na podwórku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może należy zacząć dofinansowywać firmy produkujące konsole i gry, a przy okazji też telewizory i sprzęt audio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy i koleżanki rozgadaliście się na temat finansowania sportu a tymczasem trener Kruczek ogłosił skład na jutrzejszą drużynówkę: Ziobro, Kot, Żyła i Stoch.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że skoki oglądam rzadko, ale oczywiście konkursy olimpijskie śledziłem uważnie. Mam trochę problem z systemem dodawania/odejmowania punktów za wiatr. Teoretycznie ma to wyrównywać szanse, ale nie jestem przekonany. Kiedy skakał Małysz tego nie było, a nie pamiętam, żeby wyniki były mocno wypaczane przez wiatr. Ci co mieli dobrze skakać i tak to robili, słabsi zawodnicy nawet jak im podwiało, to zwykle ich szczęście ograniczało się do jednej serii. Prześledziłem z grubsza wyniki najważniejszych imprez przed wprowadzeniem bonusu (od ery Małysza, IO i MŚ) i nie widzę tam żadnych niespodzianek. O Małyszu mówiło się, że nawet wiatr w plecy mu nie straszny kiedy inni mieli dobry wiatr pod narty. Wydaje mi się to prawdą, bo z tego co pamiętam najlepsi zawodnicy skakali dobrze bez względu na warunki. Dla przeciętnego widza, takiego jak ja, jest to dość nieczytelne i wolałem system, gdzie wygrywał ten kto po prostu skoczył dalej.

 

Jakie są Wasze opinie?

Edytowane przez sirkozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę mocno kibicował naszym choć w medal nie wierzę.... Ale chciałbym być złotym niedowiarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brąz jest jak najbardziej w zasięgu pod warunkiem, że Żyła nie będzie skakał 10 metrów bliżej niż pozostali nasi skoczkowie.

On jak już jedzie na rozbiegu to ma dziwaczną postawę, jak skulony piesek. Zauwazyliście ?

 

Stawiam na taką kolejność:

 

Japonia

Niemcy

Polska

Austria

Słowenia

Norwegia

...

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sirkozi też nie jestem fanką punktów za wiatr... ale cóż.

 

Japonia, Niemcy, Polska było by całkiem przyjemne. A jakby Niemcy skapitulowały na rzecz Słowenii to jeszcze lepiej dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brąz jest jak najbardziej w zasięgu pod warunkiem, że Żyła nie będzie skakał 10 metrów bliżej niż pozostali nasi skoczkowie.

On jak już jedzie na rozbiegu to ma dziwaczną postawę, jak skulony piesek. Zauwazyliście ?

 

Stawiam na taką kolejność:

 

Japonia

Niemcy

Polska

Austria

Słowenia

Norwegia

...

To fakt, problem z pozycją na najeździe Żyły widać nawet dla laika. Nie wpływa to niby na prędkość najazdową, ale Żyła ma przez to problemy z wyczuciem progu, a jak wiadomo wybicie gra koronną rolę u skoczków. Jeśli Żyle uda się ustabilizować tę pozycję ma szanse skakać naprawdę daleko, a to dlatego, że dysponuje potężnym odbiciem. Wg mnie problem Zyły leży jednak w jego psychice, widać to dokładnie po tym jak radzi sobie z popularnością, która spadła na niego nagle, za wcześnie. Z tym problemem Żyła będzie miał o wiele trudniej sobie poradzić niż z samym ustaleniem pozycji dojazdowej, gdyby wynikała tylko z błędów technicznych. Obawiam się, że dziś wiedząc jaka presja na nim ciąży (reszta skacze równo, on jest chwiejny i wie, że to od niego zależy czy drużynowo zgarną medal) może sobie z nią nie poradzić i przez to pogrążyć szanse Polaków na medal. Mam nadzieję zarazem, że kiepski ze mnie prorok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że będzie taka kolejność:

Niemcy

Japonia

Słowenia

Austria

Polska

Bardzo chciałbym się mylić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.