Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Skoki Narciarskie

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ za***iście!!!! Brawo Kamil!!!!


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś fantastycznego!! :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo mamy Mistrza Olimpijskiego w skokach. Brawo Kamil!!!!!!!!!


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Jest dobrze.   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich cyrkach z regulaminem przestałem lubić skoki.Jednak dziś euforia.Gratulacje dla Kamila.A do tego to bystry chłopak.Reszta też super i sznsa na następne medale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co nie udało się Małyszowi, wywalczył Stoch. Brawo!!! Apetyt rośnie - może jeszcze jedno? :P


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mamy się z czego cieszyć. Mistrzostwo indywidualne i drużynowe juniorów, a dziś złoto olimpijskie. Kamil jest świetnym sportowcem. Ambitny, inteligentny i pracowity. Życzę mu medalu na dużej skoczni (jaki by nie był) i pierwszego miejsca w Pucharze Świata na koniec sezonu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem dumna z Prevca i Bardala. Wydaje mi się, że dla Norwega to ostatnia taka szansa i ją wykorzystał. Owszem spodziewałam się Austriaka któregoś na podium, ale bardzo się cieszę :) Oczywiście Prevc też się świetnie spisał! A Stoch to Stoch wiadomo duma narodowa itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem dumna z Prevca i Bardala.

 

A to z jakiej racji?  :blink:  ;)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bycie dumnym tylko z naszych to zaściankowe strasznie jest ;)<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie, że teraz integracja europejska, UE (Nie dotyczy Norwegii) i dlatego? Ta duma z poczucia jedności z całą Europą? Bo inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć? :/

Brawo dla Stocha, który mimo wielkiego stresu, który wywołał u niego rozstrój zdrowia i tak pokazał, że rządzi. Jako Polak dumny jestem wyłącznie z osiągnięć Polaków, reszcie mogę pogratulować dobrych wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie, że teraz integracja europejska, UE (Nie dotyczy Norwegii) i dlatego? Ta duma z poczucia jedności z całą Europą? Bo inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć? :/

Może po prostu kibicuje się dobrym sportowcom, do których się czuje sympatię? Jak Kubica w F1 jeździł, to równie gorliwie kibicowałem innym lubianym przeze mnie kierowcom.

Nie za bardzo rozumiem jak można się w ogóle zastanawiać nad powodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu kibicuje się dobrym sportowcom, do których się czuje sympatię? Jak Kubica w F1 jeździł, to równie gorliwie kibicowałem innym lubianym przeze mnie kierowcom.

Nie za bardzo rozumiem jak można się w ogóle zastanawiać nad powodami.

 

Ano można, bo pewne sformułowania są chyba na wyrost.

Gdybyśmy rywalizowali z Marsjanami, to Kromeczka w uzasadniony sposób mogłaby być dumna z postawy Norwega i Słoweńca. Również gdyby któryś z nich był Jej mężem, przyjacielem, kumplem z piaskownicy.

Oczywiście, można tym zawodnikom kibicować, można ich lubić itd, ale powodów do dumy z ich wyników jakoś osobiście nie czuję.

Ale pewnie dziwny jestem, bo teraz niektórzy są dumni z tego, że są gejami na przykład


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, można tym zawodnikom kibicować, można ich lubić itd, ale powodów do dumy z ich wyników jakoś osobiście nie czuję.

To, że Ty nie czujesz, nie znaczy, że inni nie mogą. Można kogoś wspierać i mu kibicować, i w związku z tym czuć dumę i radość, że się danej osobie udało.

To proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji można się cieszyć, czuć satysfakcję, jednak duma to już krok dalej. <br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rywalizacji olimpijskiej, gdzie Polacy walczą o medale z przedstawicielami innych państw ciężko być dumnym z osiągnięć tych drugich. Logicznie to ujmując, to jest nawet zjawisko, które powinno być przeciwne dumie - pojmowanej słownikowo przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty nie czujesz, nie znaczy, że inni nie mogą.

 

Oczywiście, że mogą.

Ja w swojej zaściankowości bywam dumny z osiągnięć Polaków, a nie ich rywali...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, skoro już taką retorykę przyjmujemy, zupełnie niepotrzebnie, moim zdaniem, to ja wolę być zgniłym kosmopolitą, który jest dumny z osiągnięć sportowców, których lubi z wyboru, a nie których lubić musi. Tym bardziej że nie ma żadnej mojej zasługi w zwycięstwie Kamila Stocha, więc już samo poczucie dumy jest tu trochę śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo w olimpiadzie (niekomercyjnej, przynajmniej kiedyś :)) to ten Stoch reprezentuje bardziej niż na innych zawodach - kraj/państwo.... czyli nas - więc uczucie dumy jest zupełnie na miejscu - mimo braku bezpośredniego wpływu na jego wspaniałe wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu kibicuje się dobrym sportowcom, do których się czuje sympatię? Jak Kubica w F1 jeździł, to równie gorliwie kibicowałem innym lubianym przeze mnie kierowcom.

Nie za bardzo rozumiem jak można się w ogóle zastanawiać nad powodami.

 

A kto wam powiedział, że jestem Polką w ogóle :D

 

Ale tak to jest też mój pogląd. Lubię tych sportowców. Całą drużynę słoweńską i Norwegów w sumie też to nie widzę powodów, żeby im nie kibicować i nie być dumną z ich osiągnięć. I tak znam osobiście słoweńskich skoczków i skoczkinie (to się odmienia w tej formie?). A F1? Kubica nie jeździ, a ja dalej dzielnie kibicuję Kimiemu, Sebowi, no i czekam aż Kwiatek (Kvyat) pokaże co potrafi. No i jednak z większą pasją podeszłam do WRC od zeszłego roku, bo wcześniej wystarczało mi znać wyniki.

 

Z drugiej strony to nie znaczy, że nie cieszy mnie sukces Stocha lub Polaków w innych dyscyplinach, bo owszem raduje. Ale bez urazy ja się czuję bardziej jak w bezpiecznym domu w Słowenii niż w Polsce. Dlatego też obce mi są uczucia patriotyzmu.

 

Dobra chłopaki, bo to wątek o skokach miał być ;)

Edytowane przez Kromeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj jak tu światowo się zrobiło :D

Ja powiem szczerze się wczoraj wzruszyłem jak zobaczyłem gdzie wylądował Stoch w 2giej serii. Z trudem hamowałem łzy. Myślę, że ten nieuzasadniony patriotyzm do naszej koślawej ojczyzny jest czymś normalnym.

 

Mam też głęboką nadzieję, że kontuzja stopy jeszcze dodatkowo wk***i Justynę i ta pokaże że nawet bez nogi wygra z tymi mutantami z Norwegii. Te Biegi to jedne z najbardziej katorżniczych zawodów. Naprawdę podziwiam te kobiety. Wysiłek jaki ona musi włożyć w przygotowania jest niewspółmiernie większy od skoczków.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.