Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
darq

Wybór taniego dobrego zegarka. Mini poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

darq zrobił kawał dobrej roboty a inni przerobili to na coś co powinno byś w innym miejscu. Po co się licytować na temat gdzie jest drożej. Wszyscy to wiedzą i wszyscy też dla czego. Może by w tym wątku moderator posprzątał i zostawił tylko poradnik!!!!


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Darq dobra robota, gratulacje.

Wszystkim zainteresowanym powiem, że "odkurzyłem" ostatnio swoje Seiko 5 automatic kupione..... nie śmiejcie się w 1991r w sklepie w Neapolu. po latach stałego użytkowania(może 6? nie pamietam) zakładałem je tylko kilka razy w roku a teraz postanowiłem sprawdzić jak chodzi. Po pierwszych trzech godzinach śpieszył się 3min i 5 sek. Po przestawieniu w chwili obecnej śpieszy się 8 sekund po 16 godzinach a jest to dopiero druga doba ciągłego użytkowania. Myślę, że nawet do regulacji nie będę musiał go zanosić.

Jeżeli kogoś to interesuje to podam jak się zachowuje za kilka dni. zdjęcia też mogę wrzucić.

Pozdrawiam RK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam sie do kupna swojego pierwszego automata, i chcialbym skorzystac z waszego doświadczenia w kwestiach zegarkowych. ;)

Po pierwsze: rozwazam Gerlach Navigator, a wiem że kilku użytkownikow forum ma ten zegarek, dlatego prosze o opinie - jak jakość wykonania i jak się sprawuje w praktyce?

Po drugie - pytanie do teoretyków: jak dobry/solidny jest mechanizm w nim zamontowany? szczerze mowiąc zupełnie nie mam pojęcia czym mechanizmy różnią się między soba i niechciałbym kupic ładnego zegarka z kiepskim "sercem". Chyba mnie rozumiecie... Odrazu widać , że mam trochę emocjonalny stosunek do takich gadżetów, a to rozumiecie już z pewnością ;)

Po trzecie - z tego co już wyczytałem z forum, to jest to zegarek typu kompresor - tylko co to oznacza, to nigdzie nie mogę znaleźć. Czy to tylko wzornictwo, czy też jakieś dodatkowe funkcje? No i ten "wewnętrzny bezel", czy obraca się go dowolnie ta drugą koronką?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

P.S. RWD Gerlacha też jest fajny.... Może jednak taki zamiast Navigatora?? jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega darq poleca timexy automatyczne do 300zl? Miales kiedys takiego ze polecasz? Ja mialem (za 550 zl model T2D951) i szybciutko sprzedalem. Automaty timexa te tanie maja tolerancje +\- 40 sekund dziennie i tak jest w specyfikacji. Tygodniowo spieszyl mi 10 minut!

Edytowane przez Volti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze tematy były odkopywane, ale żeby polemizować z postem z 2006 roku... :D

 

Ceny i jakość mogła być inna (i zapewne były). Gdybym obecnie szukał taniego zegarka automatycznego, to skłoniłbym się ku Japonii, można dorwać jakiegoś fajnego lorusa czy J. Springs.

 

Co do Twojego egzemplarza, to spieszył rzeczywiście za dużo i myślę, że była podstawa do reklamacji.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrzucili mi wtedy reklamacje (2009r) ponieaż w specyfikacji technicznej jest +/- 40s/doba. Wystarczy poszukać informacji w sieci.

Edytowane przez Volti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo skoro jest +/- 40s/dobę, to spiesząc 10 minut na tydzień przekraczał dopuszczalną granicę ponad dwukrotnie.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o damskiej kolekcji zegarków Fossil? Bo szukam dla siebie jakiegoś zegarka na złotej bransolecie ale do Michaela Korsa nie jestem przekonana ( nie mam zaufania do odzieżowych marek wypuszczających serie zegarków). Spodobał mi się taki damski Fossil: http://www.zegarmistrz.com/FOSSIL_ES2859_POLSKA_GWARANCJA_24M-4301.html . Wiem, że nie będzie to jakoś rzędu Certiny czy Seiko ale czy Waszym zdaniem w tej cenie będzie to dobry wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tej cenie dobrym wyborem będzie coś z oferty Lorusa (marka z rodziny Seiko). Jakość wykonania zegarków Michael Kors jest poniżej standardu niektórych chińskich podróbek - trzymać się z dala. Fossil - tutaj mam mieszane odczucia - ale tragedii nie ma. W cenie do ~400zł wybór ok.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam co prawda G-Shocka - nastepcy mojego DW-5600, ale zastanawiam sie tez nad kupnem zegarka niedrogiego mechanicznego.

Cos w rodzaju Seiko 5 (na miasto) albo Seiko Monster. Jak jest z trwaloscia, nizezawodnoscia i dokladnoscia tych zegarkow? Czy to sa zegarki na lata (moj DW-5600 skonczyl 20 lat)?

Jak sie do tych Seiko maja mechaniczne outdoorowe zegarki rosyjskie w podobnej klasie cenowej (do 700-1000zl)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam co prawda G-Shocka - nastepcy mojego DW-5600, ale zastanawiam sie tez nad kupnem zegarka niedrogiego mechanicznego.

Cos w rodzaju Seiko 5 (na miasto) albo Seiko Monster. Jak jest z trwaloscia, nizezawodnoscia i dokladnoscia tych zegarkow? Czy to sa zegarki na lata (moj DW-5600 skonczyl 20 lat)?

Jak sie do tych Seiko maja mechaniczne outdoorowe zegarki rosyjskie w podobnej klasie cenowej (do 700-1000zl)?

 

Czy mając ograniczony budżet, warto kupować najtańszy automat, czy może jednak za podobną kwotę nabyć dobry kwarc? To pytanie, na które każdy powinien odpowiedzieć sobie we własnym sumieniu. ;) Na pewno nie oczekuj tutaj jakichś powalających parametrów jeśli chodzi o dokładność, ale na pewno budżetowe automaty od Seiko, które znajdziesz w „piątkach” (S26, 36) są trwałe i niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest następujące - czy chcesz zegarek mechaniczny czy nie.

 

Jeżeli chcesz właśnie mechaniczny  to seiko lub orient jak najbardziej - to bardzo dobry wybór jak poszukasz to nawet szafir w tej cenie można trafić bez problemów.

 

Jeżeli jednak chcesz zegarka bezobsługowego to kwarc będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Którzy producenci oferują najlepsze zegarki w cenie do +/- 500,00 zł ?

 

Które modele / serie zegarków są najlepsze w cenie do +/- 500,00 zł ?

Edytowane przez rott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rott nie wiem czego szukasz, ja "na starcie" kupiłem na bazarku Orienta Mako i jestem z niego baaaardzo zadowolony :), zapłaciłem więcej niż 500zł ale nie żałuję. Po jakimś czasie (czytaj 4 dni temu ;) ) kupiłem Seiko SKX009, to już wyższa cenowo półka, ale również tutaj warto było zapłacić więcej niż planowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając dla siebie zegarek tak do 600 zł, chciałem by zegarek mój miał skórzany pasek w kolorze czarnym, srebrna kopertę i białą tarcze, link: https://swiza.pl/pl/p/zegarek-SIRIUZ-GMT%2C-SST%2C-white%2C-black-WAT.0352.1004/194. Szukając zegarek chciałem by pasował on na wszystkie spotkania i powiem tak, że udało mi się ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Którzy producenci oferują najlepsze zegarki w cenie do +/- 500,00 zł ?
 
Które modele / serie zegarków są najlepsze w cenie do +/- 500,00 zł ?

 

Seiko 5 lub Orient będzą pewnie najlepszym wyborem. Polecam dział sprzedam, tam pojawiają się głównie sprawdzone marki/zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wesprzyjcie radą, bo już nie mam siły.

Córa uparła się na jakiś zegarek z marek tzw"modowych" Miachael Kors czy jakiś tam Wellington. Próbuję ją odwieść od wywalenia kasy na taki sikor, bo jestem zdania że jakościowo w tych zegarkach nie siedzi nic lepszego niż w chińskiej masówie, a ceny są nieadekwatne do jakości.

Czy z z damskich modeli rzuciło się może komuś coś w oczy , co nie kosztowałoby majątku ? Powiedzmy do 500 zł. Max 600.

A przy okazji może dysponujecie jakimiś linkami, gdzie rozbierano by takie zegarki i mógłbym się nimi podeprzeć w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne. Stanęło na Lorusie i przynajmniej nie mam poczucia kasy wyrzuconej w błoto na DW czy MK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Córka będzie zadowolona przez długi czas. Pamiętaj tylko o dbaniu o zegarek, bo szkoda, żeby zegarek otrzymał jakieś uszkodzenia mechaniczne. http://bufiks.com/2018/02/16/wysokiej-klasy-zegarki/ W tym artykule jest poradnik jak dbać o połysk i kolor takiego zegarka. Matowienie, ryski itp to najgorsze co może się przytrafić markowemu zegarkowi, a zawsze lepiej przeciwdziałać, niż leczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny mini poradnik, warto byłoby dodać również kilka marek które mają mocno zawyżone ceny w stosunku jakość=cena tak żeby na nie uważać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.