Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
darq

Wybór taniego dobrego zegarka. Mini poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blaz
Panowie.... Znowu jatka się robi... Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu... Zarzuty złodziejstwa (padające z obu stron) są zwyczajnie nie na miejscu. Sam pracuję w branży i krew mnie zalewa jak widzę na tym forum rady "idź do sklepu, przymierz... a potem zamów przez neta", ale rozumiem, że każdy klient ma prawo szukać najlepszej okazji... I dopóki będą aż takie różnice w cenach między Polską a resztą świata, część klientów kupi w necie...

Pracujesz w branży i możesz zrozumieć, że różnica cen powoduje, iż sklepy on-line mają klientów oraz nie mówisz, że sklepy on-line sprzedają odrzuty, buble i rzeczy kradzione. Dlaczego więc taki netrunner nie może tego zrozumieć? Naprawdę dziwi mnie, że ktoś piszący, że jest z branży (i że jest obiektywny hihi ;)) nie jest w stanie zrozumieć podstawowych pojęć wolnego rynku. Jeżeli cena czegokolwiek jest zaporowa i ten sam przedmiot można kupić gdzie indziej o wiele taniej to nikt nikogo nie zmusi, by kupić drożej. Zamiast więc przemyśleć politykę cenową, to zwala się wszystko na innych oczerniając przy tym. Kompletnie samobójcze działanie. Do tego jeśli się ktoś błaźni pisząc, że do 500 zł nie można dostać automata, a jeśli się dostanie to będzie to szajs, to się zastanawiam czy to nie pisze wspomniany już pan Henio z pphu, który handlował skarpetkami, a teraz przerzucił się na "sikory". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komercha panowie. Każdy robi tak, żeby jego było na górze.

Skoro od dawna jest pisane, że forum to JEST OPINIOTWÓRCZE, to nie ma się co dziwić, że pojawiają się handlowcy, którzy starają się błysnąć w każdym temacie dotyczącym ich strefy działalności. Wiadomo, jedna delikatna sugestia, że coś jest cacy a inne jest be wiosny nie czyni, ale "szukajka" działa. Jeśli nowozarejestrowany wpisze szukany tag i wyświetli mu się 20 tematów, w których pisze: "tylko w taki sposób warto kupić zegarek, ewentualnie tutaj" czy "tylko te zegarki warto kupić bo są najlepsiejsze od innych" to uzna to za pewnik i da temu wiarę.

 

Blaz Twoje argumenty niestety do NETRUNNERa i Qmastera nie mogą trafić. Wg nich zbrodnią dla narodu jest to, że Ty kupujesz zegarki np. w Azji w legalnym sklepie i przy ściągnięciu do Polski PŁACISZ cło i podatek. To jest różnica interesów. Kupujący - chce kupić jak najtaniej. Sprzedający - sprzedać jak najdrożej. Ty pisząc komuś, jak może oszczędzić trochę kasy, psujesz jednocześnie komuś innemu biznes. Dlatego dla NETRUNNERA jesteś trollem i tyle...

 

A co do serwisu, o którym panowie tak się rozpisują.. Nie wiem, czy wolałbym oddać zepsuty zegarek (na szczęście nie miałem jeszcze takiej sytuacji) do serwisu, gdzie ktoś, kto go naprawia nie odpowiada za to swoim nazwiskiem tylko chowa się w anonimowym molochu korporacji, czy iść do dobrego, sprawdzonego zegarmajstra u którego mam pewność, że nie stracę zdrowia na dochodzeniu swoich praw i nie będę traktowany jak trędowaty. Różnica w cenie zakupu zegarka (jeśli jest niedrogi) może mi zwrócić za ewentualną naprawę.

 

Uważam, że czas najwyższy chyba na wkroczenie do akcji moderatorów i posprzątanie kilku tematów.


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qmaster

O ile dobrze pamiętam (a nie chcę już przekopywać od nowa całego wątku), to Blaz nigdy nie powiedział, że płaci cło i podatki od sprowadzanych zegarków. A nawet gdyby było inaczej, to obstawiam, że taki import stałby się dla niego nieopłacalny.

Druga sprawa, dotycząca "zegarmajstrów", że dość często nie mają oni dostępu do oryginalnych części. I tutaj serwis takiego dystrybutora jest niezbędny.

 

Naprawdę dziwi mnie, że ktoś piszący, że jest z branży (i że jest obiektywny hihi ;)) nie jest w stanie zrozumieć podstawowych pojęć wolnego rynku.

A mnie dziwi to, że do pojęcia wolnego rynku zaliczasz od początku "szarą strefę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa taraz koledzy przemycają nową tezę - że na allegro jest taniej bo sklepy internetowe nie płacą podatków - a to dobre!

 

to poproszę o odpowiedź na pytanie: Skoro seiko 5 na singapurskim ebayu kosztuje 35 $ to ile mamy w Polsce cła i vatu jeżeli potem w sklepie ten seiko kosztuje 445 zł ?


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze pamiętam (a nie chcę już przekopywać od nowa całego wątku), to Blaz nigdy nie powiedział, że płaci cło i podatki od sprowadzanych zegarków. A nawet gdyby było inaczej, to obstawiam, że taki import stałby się dla niego nieopłacalny.
Nie będę świecił oczami za wszystkich, ale jak ja kupuję to zawsze dostaję kopertę z pieczątką "Dopuszczone do obrotu. Urząd celny."

Swoją drogą, ciekawe, jakie podatki ma płacić osoba kupująca zegarek. Chyba koledze chodziło o sprzedawcę. W ogóle dziwne jest dla mnie nazywanie kupowania zegarków na e-bayu "importem". "Kochanie, właśnie zaimportowałem 2 zegarki, co dzisiaj na obiad?" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Dzięki bEEf, właśnie to miałem wkleić. ;) Jeśli z qmastera taki sprzedawca jak umiejący czytać, to się nie dziwię, że muszą z netrunnerem wszelkimi metodami naganiać do siebie klientów. :D

Ja właśnie zaimportowałem paski w szarej strefie i świetnie się z tym czuję. :) Mało tego - jeszcze świetniej bym się czuł, gdybym w ten sposób odebrał jakąś część zysków takim "handlarzom" jak netrunner i qmaster. :D

 

Laferty - właśnie. Dziwi mnie, że nie można wklejać linków, bo są komercyjne, a pozwala się na taką ewidentną kryptoreklamę podpartą frazesami, półprawdami i kłamstwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rajh

orient ceral sklep w opolu 740zł oferta firmy z Bielska-białej podającej adres,nip,regon 545zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformaować wszystkich, że Szwajcarzy od 2007 roku zaostrzyli normy dotyczące napisu "swiss made" na zegarku.

Dla zegarków mechanicznych aż 80% musi być wykonane w Szwajcarii, a dla elektronicznych aż 60%.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Acmaciek

dzień dobry to moj pierwszy wpis i pewnie nie bedzie ich juz za wiele mianowicie chcioałbm sie doradzić w sprawie kupna zegarka marki swatch z kolekcji 007 james bond - franz sanchez (taki kolorowy) czy ktos m,ożer wie cos o tym zegarku bo nigdzie nie jest napisane , każda informacja cenna !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeczytałem post kolegi darq i zgadzam się.

Za dobrego szwajcara trzeba zapłacić.

Przy okazji mam pytanie do kolegów. Chcem kupić zegarek mam już cztery typy:

1. Adriatica 8134 Calendarium Bicolor 5 Atm

2. Seiko Automat SNK 805 k2

3. Casio WVQ- 121LE-1AVER

4. Adriatica 1115 All Stell/ Gold Grand Data 10Atm

Właśnie zastanawiam się czy suma 400zł to jeszcze dfla Szwajcara niska półka cenowa czy nie?

Poradźcie może któryś z kolegów używał taki zegarek i może podzielić się wiedzą na temat jego trwałości itd.

Czy Automat Seiko i w ogóle automaty są w miarę trwałe?

Casio ten który podałem wart jest kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Przeczytałem post kolegi darq i zgadzam się.

Za dobrego szwajcara trzeba zapłacić.

Przy okazji mam pytanie do kolegów. Chcem kupić zegarek mam już cztery typy:

1. Adriatica 8134 Calendarium Bicolor 5 Atm

2. Seiko Automat SNK 805 k2

3. Casio WVQ- 121LE-1AVER

4. Adriatica 1115 All Stell/ Gold Grand Data 10Atm

 

Kup ten który Ci się podoba.

Seiko będzie bardzo trwałe i dokładne. Bez obaw.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Właśnie zastanawiam się czy suma 400zł to jeszcze dfla Szwajcara niska półka cenowa czy nie?

To tak jakbyś pytał czy nowy Mercedes za 10 000 zł jest jeszcze z niskiej półki czy już ze średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Adriatica jednak odpada. Chociaż ta z cyframi rzymskimi jest ładna.

Wszystkie zegarki które wcześniej podałem są Ładne każdy ma swój urok. Ale dla mnie chodzi teraz o trwałość i dokładność. I chcem wybrać spośród tych czterech. Chyba zostaje Casio i Seiko automat.

Mam jednak obawy co do automata bo słyszałem że trwałe nie są. Kolego Lawnowerman polecił mi Seiko- trochę mnie podbudował. Chciałbym jeszcze aby ktoś się wypowiedział na temat tych czasomierzy.

Jeszcze jedna kwestia. Tyle się mówi o podróbach. W takim razie gdzie kupić nowego, oryginalnego np. Seiko czy Casio które podałem- bez ryzyka że będzi to Chiński chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie gdzie kupić nowego, oryginalnego np. Seiko czy Casio które podałem- bez ryzyka że będzi to Chiński chłam.

 

 

W dziale BAZAR


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

rzadko kiedy Casio i Seiko są podrabiane, poza tym oryginalne tez mogą byc montowane w Chinach :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie popatrzyłem w Necie i doszedłem do wniosku że adriatiki nie kupię pomimo bardzo mi się podoba. Adriatikę zakładałbym od czasu do czasu- okazyjnie i trzeba by było mocno uważać żeby gdzieś nie stuknąć zegarkiem lub ręką.

Mój najnowszy pomysł na zegarki to:

1. Seiko SNK 809 K2 - jako że lubię mechaniaki i koledzy z forum dobrze się wypowiadali na temat tego zegarka. ( wygląda na solidny)

2. Q&Q Radio control W 802 J 205- ze względu na dokładność i umiarkowaną cenę. Martwi mnie tylko branzoleta, ale ją można wymienić na pasek.( nie mogę używać bransolety ze względów reumatycznych)

Sejko będę nosił po pracy a Q&Q częściej. Jeszcze nie kupiłem tych zegarków czekam na kasę, otwarty jestem więc na sugestie.

Zaznaczam że w pracy muszę mieć wytrzymały zegarek, no i oczywiście dokładny.

Pozdrawiam wszystkich.

 

CZAS TO POJĘCIE WZGLĘDNE- jeżeli ktoś ma komputer to wie o czym mówię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q&Q sobie odpuść :) Bierz Seiko, Mechanik to mechanik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Rozumiem że chcesz kupić oba zegarki?? :) Seiko to dobry wybór, a i QQłka w sumie nie jest taka ostatnia, ale za 200zł można kupić też inne fajne zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałabym zasięgnąć waszej rady.

Planuje kupić chłopakowi zegarek oczywiście <_<

Ostatnio widziałam jak ogląda sobie aukcje na allegro i widzę ze interesują go te ciągle przez Was (poczytałam trochę forum) krytykowane emporio armani takie z kauczukowym paskiem.

 

*Dysponuje budżetem 400 zł

 

zegarek powinien mieć:

*ładne precyzyjne czcionki z drobnymi kontrastowymi podziałkami w tonacji czerń stal / srebro matowe

*dlugie nie poszerzane wskazówki

*koperta o wąskim obrysie

*chronometr czytelny 2 lub 3 tarczowy

* no i ten silikonowy/gumowy pasek

 

Znalazłam coś takiego

http://www.zegarekcasio.pl/dress-mens-watch-p-111.html

 

http://allegro.pl/tag-heuer-carrera-extra-prezent-na-swieta-i1365306782.html

 

http://allegro.pl/fossil-ch2573-kurier-gratis-najtaniej-i1351960599.html

 

 

Proszę doradźcie mi coś :lol:

Edytowane przez ala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

 

Sarkastycznie podejdę do tematu

 

Tanie i dobre - czy to idzie w parze ? :-).

Edytowane przez rafik_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to tylko Seiko 5 automat na cal. 7s26B - masz mnóstwo kopert do wyboru. za ok 400 zl bedziesz mial to seiko z wr 100.

Tylko niestety w tej cenie bedzie to zegarek montowany w ChRL :)


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złodziejstwo ma różne oblicza - dla mnie 150% marży sklepu to jest złodziejstwo

 

A czynsz 30 EUR+ z m2 (Warszawa) i ZUS pracowników to kto zapłaci - własciciel ? Dlatego w sklepie ZAWSZE będzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.