Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Niedoceniany Sinn 103 A SA Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił do mnie w ramach wymiany,niedoceniany model 103 z początkowej fazy produkcji z roku 1994. 103 A SA automatik (przez "k").

Wersja ta standardowo posiadała plexi, które dzisiaj w nobilitujący sposób określane jest mianem hesalitu. Mój egzemplarz wyposażony jest w opcjonalny sferyczny szafir, aby go osadzić należało zastosować stalowy pierścień w który następnie wpasowano wypukły szafir. W pierwszej połowie lat 90 tych szafir nie był jeszcze powszechnie stosowany, to też dodatkowo cieszy opcjonalna wersja.

Troszkę danych technicznych:

- średnica 41,5 mm, grubość 15,8 mm, rozstaw uszu 20mm

- klasa szczelności 300 m ze stalowym deklem lub 200 m z przeszklonym.

- standardowy VJ 7750 z ubogo zdobionym wahnikiem przyozdobionym literką "S" w typowym dla Sinna kształcie

- zakręcane przyciski stopera i zakręcana korona

- bezel obustronnie obrotowy bez blokady wykonany z lotniczego anodyzowanego aluminium.

Gdy go dostałem, diagnoza brzmiała - uszkodzony bezel, nie klika i obraca się w obie strony ... Oczywiście powątpiewałem nieco, że on kiedykolwiek miał blokadę czy też "klikanie" i zaczęły się poszukiwania czy coś takiego kiedyś powstało ? Jako, że firma znana jest dzisiaj z nowszych modeli z typowymi rozwiązaniami technicznymi, to też nie było łatwo. Wszystko się rozjaśniło gdy odnalazłem stary temat o limitowanej wersji 103 A SA Hd

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://forums.watchuseek.com/f24/came-sinn-103-sa-hd-1900.html&prev=/search%3Fq%3Dhttp://forums.watchuseek.com/f24/came-sinn-103-sa-hd-1900.html%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dc6Y%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official

Dwu poziomowa tarcza z niżej osadzonymi giloszowanymi białymi tatalizatorami chronografu sprawia dobre wrażenie, choć kiedyś byłem przeciwnikiem takiej kolorystyki. Okazało się, że to jeden z wcześniejszych modeli tej linii, która ponoć była zaprojektowana przez Helmuta dla Jego przyjaciela lotnika. Nie wierząc w takie bajki postanowiłem poszukać argumentów przeciw, co oczywiście jak to zazwyczaj bywa okazało się owocne :)

 

4foh.jpg

 

Breguet Typ XX produkowany w  niewielkich ilościach w latach 1970-80 głownie na potrzeby wojska.

Wskazówki, bezel, koperta i jeszcze kilka drobiazgów wskazują na dokładnie ten model, który w prostej linii pochodzi od typ 20 i typ 21 - wojskowych modeli lotniczych produkowanych po zakończeniu WW II w latach 40/50 tych (Dodane, Vixa) .

Ku mojemu zdumieniu okazało się, ze stałem się posiadaczem LOTNIKA :lol: .

Ponieważ w międzyczasie wiele poczytałem o sławnym Helmucie Sinnie pilocie z II WŚ, np :

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.mwrforum.net/forums/showthread.php%3Ft%3D54570&prev=/search%3Fq%3DHelmut%2BSinn%2Bworld%2Bwar%26start%3D20%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1366%26bih%3D637

Akurat z powyższego tematu utkwiło mi w pamięci określenie dwunastu produkowanych modeli dla Armii Brytyjskiej WWW mianem "parszywej dwunastki"

Z ciekawości pomyślałem zobaczę gdzie służył Twórca mojego egzemplarza i oto :

Jednostka : 2. (F) / Aufklärungsgruppe 22  stopień: Oberleutnant

Podobno główne zadania to loty zwiadowcze nad południowym rejonem ZSRR w roku 1941 i 1942 oczywiście nie uwierzyłem w to ... ale to temat na "inną razę"

Model ten różni się kilkoma drobiazgami od współcześnie produkowanych, poza tym co widać od razu są niuanse - "swiss made" "Automatik nad dolnym totalizatorem" dekiel bez ref i oznaczeń modelu (jedynie numer seryjny), dwa razy drobniejsze moletowanie koron zakręcanych przycisków stopera itd.

W sumie różnic jest około 15.

Koperta została odnowiona oryginalnie polerowana i tak też zostało, udało mi się dokupić dzięki uprzejmości Kolegi z Niemiec oryginalną 20 letnią bransoletę która w oryginale również powinna być polerowana ale nie przeżyłbym czegoś takiego, więc zrobiłem ją satynowaną.

Bransoleta ku mojemu zdumieniu okazała się wyśmienicie dopracowana i wykończona, jednostronne oryginalne teleskopy dopełniły mojego zaskoczenia.

Ogniwa są na śrubki o średnicy 1,5mm , pierścienie dystansowe przy blokadzie zamknięcia itd. Oznaczenie "S" Edelstahl.

Kupiłem jeszcze współczesną gumę 20mm Sinna ale nie wiem czy będę ją zakładał, jest 3 razy grubsza od bransolety wyjątkowo wygodnej i idealnie dopasowanej do nadgarstka, maskownice również idealnie pasują co nawet dzisiaj nie zawsze jest oczywiste.

Ponieważ nie chciałem wysyłać zegarka do Niemiec, to jeszcze jednego do szczęścia brakowało - świecących wskazówek.

Podsumowując przydługi wywód - ciekawy zegarek, choć ma 20 lat pod żadnym względem nie ustępuje dzisiejszym egzemplarzom.

Widać, że mi się podoba, inaczej nie "nawypisywałbym" aż takich wypocin :rolleyes:

Pora na zdjęcia z komórki a te południowe tereny ZSRR i Lotnik znalazły odzwierciedlenie w tle.

 

hloa.jpg
 

sr56.jpg

c8g4.jpg
 

48x7.jpg

xn27.jpg

ls9l.jpg

hzs8.jpg

xfg1.jpg

5d0a.jpg

Dziękuję za poświęcony czas.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny zegarek, no i ten design - gdybys nie napisał, że to projekt sprzed 20 lat, szedłbym w zaparte, że to aktualny model :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny robił Olech&Wais

Mirage MK II i III


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek skad brales gume do sinna bo tez sie nad nia zastanawiam?


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay de. niestety 95% ofert dotyczy wysyłki na terenie Niemiec, nówka w sklepie w sieci z zapięciem to koszt 175 euro.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny..moje klimaty.. :)

 

choć wolałbym w piaskowanej( satynowanej) wersji.. ale to już szczegół..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Michale, piaskowane są niezłe jednak coś z tym póżniej zrobić to już nieco trudniej, sama koperta ma niewiele powierzchni zewnętrznej więc tragedii nie ma.

Jeszcze może wkleję gumę o którą wcześniej pytał Kolega

 

http://www.pointoftime.de/article_232_357_silikonarmband-mit-gehaeuseintegration-.htm

 

Ja taką kupiłem tylko używaną, sama guma kosztuje 50 euro

 

http://www.pointoftime.de/article_319_357_silikonband-schwarz-mit-und-ohne-schli-.htm

Na ebayu różnie schodzą


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się pod tą gumę dopasować jakąś inną klamrę, czy tylko te Sinnowe pasują? Bo te 175eur to trochę przegięta cena jak dla mnie.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny. nie wydaje się na ręce trochę za gruby (16 mm)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma jest gruba i nie wiem czy da się coś innego dopasować. Grubość nie jest problemem, szafir jest wypukły a dekiel ma kształt ściętego stożka więc na ręku leży nawet nieżle, 300 m i VJ niestety cieniej się nie da, nie wiem czy są cieńsze koperty z VJ i WR 300 bo grubsze to na pewno.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no,on raczej musi być taki "pękaty".. ale nie narzekałbym..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek, rzeczywiście design trochę ponadczasowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, ze kiedyś odświeżę ten temat. Sinn 103 zrobił na mnie na tyle dobre wrażenie, ze postanowiłem sprawić sobie nowego, który ma wiele nieodzownych cech niestety nie dostępnych w zegarkach wielu innych znamienitych firm. Podobno to narzędzie a nie zegarek ale na żywo robi duuuużo lepsze wrażenie niż na fotkach z telefonu... AR zmienia tarczę nie do poznania na plus oczywiście.

Co to to ma ? Dwa szafiry w tym jeden wypukły oba z AR jeden wewnętrzny (tarcza), drugi zewnętrzny (dekiel) temp. pracy -45 do +80 st.C

zakręcane przyciski stopera, dzień tygodnia który to bardzo lubię a który wiele firm ignoruje przy VJ. Nie tak dawno kupiłem Omegę 2594 chrono SMP z pełnymi wskazowkami, ponieważ nie lubie dziurawych i co się okazało ? Imitacje moletowanych koron przy niby zakręcanych przyciskach - porażka moim zdaniem... Pierwowzór- Breguet jest tak lichy przy tym czymś , że szkoda gadać.  Świeci to to dobrze i chodzi jak Rolex na razie (chyba jak ktoś był dziadem przez tyle lat to już dziadem zostanie przy wyborze zegarków :blink: ) Kilka fotek nowego egzemplarza na szybko.

sinn_011.jpg
adult image upload

sinn_018.jpg
images hosting

sinn_021.jpg
image upload

sinn_024.jpg
20mb image hosting

sinnek_002.jpg
free upload

sinnek_004.jpg
image hosting services

 

EDIT: zapomniałem dodać - "S" na koronie ustawia się idealnie w poziomie przy zakręconej koronie i bezel ma to to prosty i idealnie zgrywający się z tarczą :rolleyes:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie.Tragedia, i mało prestiżowy :(

Wywal go Pan w te pędy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek  a raczej czasomierz jest rewelacyjny:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciiii teraz uczę sie dni tygodnia po niemiecku :wacko: , ale poważnie dawno żaden nawet o woele droższy zegarek mnie tak nie cieszył jak ten a kiedy pozbyłem się poprzedniego który miał kilka ujm jak dla mnie nie do przeżycia to strasznie tęskniłem :wub: tylko wtedy nie wiedziałem za czym :D, prestiżu to faktycznie zbyt wiele on nie ma ale co zrobić coś za coś, prestiżowe leżą i czekają cholera wie na co ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciiii teraz uczę sie dni tygodnia po niemiecku :wacko: , ale poważnie dawno żaden nawet o woele droższy zegarek mnie tak nie cieszył jak ten a kiedy pozbyłem się poprzedniego który miał kilka ujm jak dla mnie nie do przeżycia to strasznie tęskniłem :wub: tylko wtedy nie wiedziałem za czym :D, prestiżu to faktycznie zbyt wiele on nie ma ale co zrobić coś za coś, prestiżowe leżą i czekają cholera wie na co ...

 

zgadzam się:]

 

hm... po koleżeńsku poradzę Tobie byś nie używał niecenzuralnych słów. Łamiesz w ten sposób 8 punkt regulaminu forum i Moderator da Ci karniaka;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się:]

 

hm... po koleżeńsku poradzę Tobie byś nie używał niecenzuralnych słów. Łamiesz w ten sposób 8 punkt regulaminu forum i Moderator da Ci karniaka;)

 

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

 

Mam Cię!  :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

 

Mam Cię!  :P

 

czuję się osaczony... wszędzie kontrol;)

 

wracając jednak do tematu wątku należy przyznać, że może wzornictwo prezentowanego Sinna nie jest najnowsze, ale z pewnościa jest to czasomierz z klasą. Jak się doda do tego niezawodnośc oraz solidnośc marki to... czego chcieć więcej? :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek. Gratuluję.

Sinn to dobra a nawet bardzo dobra i trochę niedoceniana marka.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.