Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andys74

Czy znajdę godnego następcę OC-102 (2717)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

ponieważ mój wierny druh, Oceanus OC-102

696370d1335877683-casio-oceanus-oc-102l-

ma mechanizm do wymiany, a jego koszt to 150zł, zaczynam się zastanawiać czy nie udało by mi się wymienić go na coś fajniejszego za 300-500zł. Chciałbym prosić Was o pomoc i poradę w wyborze, dlatego też napiszę w kolejności wagi kryteria, jakie powinien spełniać dla mnie nowy zegarek:

1. dokładność wskazań czasu (dlatego myślę tylko o zegarkach kwarcowych, w podanym przedziale cenowym mogę chyba niestety zapomnieć o synchronizacji radiowej :(, miałem kiedyś nowego Atlantica, którego sprzedałem ze względu na małą dokładność, choć był piękny)

2. wygląd zewnętrzny, okrągła, spora koperta, koniecznie na pasku, bądź z możliwością wymiany na pasek, czarny cyferblat, raczej nieprzekombinowany (dlatego umieściłem zdjęcie obecnego Casio), zamiast cyfr, może mieć spokojnie pogrubione indeksy godzinowe. Koniecznie analogowy.

3. bajery mi niepotrzebne (stoper, kompas, itp.), ale datownik (może być z samym dniem tygodnia) byłby mile widziany (automatyczny datownik byłby ideałem, choć nie wiem czy w tym przedziale cenowym mam szansę).

 

Podsumowując, szukam męskiego, sporego, okrągłego zegarka (marka nie ma większego znaczenia), z szerokim paskiem i datownikiem. Chodzącego tak dokładnie jak tylko to możliwe w tej cenie, możliwie jak najmniej obsługowego (np. automatyczny datownik).

 

Jeśli znacie zegarki spełniające powyższe kryteria, bądź część z nich, będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze. Jeśli nie da się spełnić większości podanych kryteriów w podanym przedziale cenowym, pewnie zdecyduję się na reanimację Oceanus`a.

 

--

Pozdrawiam,

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za 150zł zostanie wsadzony ten sam mechanizm, który tam jest, to warto go naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za 150zł zostanie wsadzony ten sam mechanizm, który tam jest, to warto go naprawić...

Nie mam pojęcia, co zegarmistrz chce mi do niego wsadzić. Rozmawiałem z jednym, z polecanych na forum zegarmistrzów z mojego miasta. Powiedział, że ze zaciera się na czopach i mogę go naprawić, za 90zł - 6 miesięcy gwarancji lub 150zł za nowy mechanizm - 12m. gwarancji. Nie pytałem czy mechanizm będzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czyni wielką różnicę, wkleić mechanizm za kilka złociszy to żadna sztuka. Przypuszczam, że oryginał startuje od 50-100$, ale jak zawsze, mogę się mylić. Musisz dopytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już mi pomogłeś, sam bym na to nie wpadł, że można do środka wsadzić byle co. Podpytam oczywiście w poniedziałek, ale niestety obawiam się, że możesz mieć rację z ceną, gdyż wczoraj dzwoniłem do najbardziej polecanego z Łodzi zegarmistrza, który w zasadzie nie zajmuje się "jednorazówkami" Casio i od razu uprzedził, że wymiana mechanizmu w tym Casio to około 70-80% wartości nowego zegarka (ale on się tym nie zajmuje), dlatego dziś byłem u drugiego na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innego twojego wątku, miyota 1M12 za 10$. Widać napis Oceanus po bandzie, do wielkiego nie zobowiązuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed "chwilą" dokonałem tego "odkrycia". Cóż, szczerze mówiąc, najwyraźniej dokładność na poziomie +/- 20s na miesiąc (taką deklaruje Miyota) była dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Problem w tym, że nie mogę znaleźć tego mechanizmu w polskim sklepie (wszędzie status niedostępny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.