Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Osy123

Zegarek do 3000 zl. Prosze o pomoc. :D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)Prosze o pomoc. :D Przyszedl czas ze postanowilem kupic sobie zegarek. Moj budzet pozwala mi wydac ok 3000 zl. Bardzo chcialbym zegarek klasyczny (ewentualnie z chrono), mechaniczny lub automatyczny (byle nie kwarcowy bo wole zegarki z dusza :D). To ma byc moj pierwszy powazniejszy zegarek wiec chcialbym cos co posluzy ladnych kilka lat. Bardzo mi sie spodobala ostatnio limitowana edycja Atlantica Worldmastera (Atlantic, 53753.41.25G, Worldmaster 1888 „The Original” Automatic). Co sadzicie o tym zegarku? I czy lepiej wybrac automat czy mechaniczny? Prosze o pomoc bo jestem laikiem w tym temacie. :D Ewentualnie jakies inne ciekawe propozycje za ta kwote (najlepiej szwajcarskie). Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji o preferencjach. Oczywiście zegarkowych. Czy zegarek do garnituru, czy casualowy, a może sportowy. Nurek, pilot ...itd. W przedziale do 3k można kupić kilka bardzo fajnych zegarków. Ale może uporządkujmy trochę. Czy automatyczny, czy nakręcany ręcznie. (na forum jest watek właśnie o tym, wiec poczytaj i odpowiedzi udzielisz sobie sam). Czy zegarek ma być nowy, czy może być używany. Czy tylko obecna produkcja, czy dopuszczasz vintage w dobrym stanie. Rodzaj zegarka, tarczy, indeksów.... to wszystko albo ma dla ciebie znaczenie, albo "wsio rawno" :).

Na koniec marki - dobrze rozpoznawalne, czy może niszowe, rzadko spotykane ale przez to bardziej ciekawe intrygujące...  Rozmiar zegarka, co przekłada się trochę z wielkości nadgarstka.

Pisz jak najwięcej to postaramy się Ci pomóc. Wracając do Atlantica, to IMHO fajny, ale masz budżet większy , więc jest z czego wybierać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy systematyzowac. :D Chodzi o zegarek ktory mozna nosic na codzien i do garnituru. Jezeli chodzi o rozmiar koperty to ok 42mm. Najlepiej automatyczny, ale mechanicznego tez nie wykluczam. Raczej klasyczna elegancja (bez chronografu, ale jak bedzie ladny to czemu nie :). Jezeli chodzi o marki to nie znam sie na tym za bardzo. Raczej sprawdzone, szwajcarskie. (Myslalem jeszcze o Omedze Seamaster vintage (lata 50-70), ale nie chce kupic jakiejs podrobki za cale posiadane oszczednosci :P). Wydaje mi sie ze na jakis piekny vintage przyjdzie jeszcze czas bo na jednym zegarku sie nie skonczy, takze teraz raczej cos nowego. Tarcza czarna albo srebrna, pasek najlepiej czarny. Niestety jestem laikiem w temacie i nie wiem na jakie firmy zwracac uwage i w czym szukac. Jezeli moglibyscie podrzucic jakies sprawdzone marki (ale raczej nie Tissot, czy Certina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cos w typie Atlantica Worldmastera lub Omegi Seamaster. Moze miec dodatkowy zegar z sekundnikiem, lub jakies inne "udziwnienia" na tarczy, "open heart" tez wchodzi w gre. Elegancki ale ciekawy. :D Acha. I koperta okragla (zadnych prostokatnych, kwadratowych itd.) Raczej "delikatna" (nie bardzo masywna) i na pasku a nie branzolecie. I nie kwarcowy!!! :P Nie wiem jak jeszcze moge pomoc. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz co ciekawego jest obecnie w dziale sprzedam lub przejdź się do apartu- być może będzie jakaś ciekawa promocja


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- bardzo trudno pogodzić funkcję typowego garniturowca z zegarkiem codziennym (chyba, że codziennie nosisz garnitur). Lepiej zacząć od zegarka codziennego, a później rozszerzyć o garniturowca. Pomysł z garniturowcem -vintage, całkiem trafiony;

- rozmiar 40 do 42 to teraz bardzo popularne rozmiary , więc nie powinno być problemu z wielkością, ale vintage to najczęściej 35 - 38 mm rzadziej więcej;

- jeśli używany to nie z ogólnych portali aukcyjnych, bo bez gruntownej wiedzy można się naciąć na malowankę lub składaka, ale bazarek jest stosunkowo bezpieczny i uczciwy.

- marka niszowa nie oznacza, że słabsza, czy też niegodna uwagi w stosunku do popularnej;

- charakter pracy ( użytkowania) ma wpływ na wybór pasek - bransoleta, nieraz lepiej, jeśli jest to możliwe wybrać zegarek z bransoletą, a pasek dokupić.

 

By od czegoś zacząć, proponuję przejrzeć kolekcję : Hamiltona, Stowę, Davosę, Steinharta i Nomosa. IMHO dobry stosunek ceny do jakości, a i z rozpoznawalnością marki nie najgorzej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak miałbym wybierać zegarek w twoim budżecie to pewnie kupiłbym http://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie-pl-2-3-4-5-6-7/hydroconquest/longines-hydroconquest-automatic-l3.695.4.03.6.html  jak dobrze poszukasz i potargujesz to za 3200pln kupisz.

Ja dostałem taką ofertę, wg mnie naprawdę fajny zegar.

Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Edoxach, bo znalazlem kilka ladnych i zastanawiam sie czy jeszcze nie przyoszczędzic troche i nie kupic czegos droższego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o EDOX'a, to nie ma co wg mnie dokładać do założonej kwoty. 3000PLN to kwota na bardzo dobry zegarek, znacznie lepszy, niż EDOX'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, edox to jest dobry zegar, tylko na forum tutaj niespecjalnie lubiany ;). Ważne jednak, aby nie wpuścić się w zakup w naszej sieci jubilerskiej i kwarca w tej kwocie. Automat ma te same mechanizmy co przytaczane inne marki. Zresztą w cenie do 3k bierz po prostu to co Ci się ze wspomnianych marek podoba bo w większości i tak będą miały w środku pospolitą Etę 2824-2, rzadziej 2892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. W takim razie będę dalej szukał. Gdybyście mogli tylko podrzucić jeszcze kilka marek (poza tymi, które już są - żeby w razie czego był większy wybór :P ), na które warto zwrócić uwage bede wdzieczny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam super propozycję. Zastanów się nad limitowaną edycją zegarka klubowego 2013 roku. Tu masz linki:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/96635-davosa-chrono-jako-zegarek-klubowy-2013/page-53

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/98630-oficjalny-zegarek-klubowy-davosa-kmziz-chrono-valjoux-7750-zapisy/

 

do czasu zakończenia projektu zdążysz zebrać resztę kasy. A cena jest dość korzystna jak na zegarek tej klasy i w dodatku w limitowanej edycji.

Fajne chrono w dobrym rozmiarze, niezła marka, indywidualny projekt uczestników. Może warto...  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tym razem odpuszczm poniewaz obecnie poszukuje innego typu zegarka, poza tym przekracza to troche moj budzet, ale moze przy nastepnej okazji... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wybór należy do Ciebie i jeśli nie odpowiada to nic na siłę. Zaproponowałem dlatego, iż pomny moich początków zabawy z zegarkami, też szukałem pomocy i wybór padł na Hamiltona, ale takie limitowane chrono w dość korzystnej cenie z terminem realizacji w połowie roku mogło być ciekawą ofertą.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje fundusze w szybkim i bardzo nieoczekiwanym tempie się skurczyły o ponad 1000 zł wiec chyba jednak kupię tego Atlantica Worldmastera (Zegarek Atlantic, 53753.41.25G, Worldmaster 1888 „The Original”), bo bardzo mi się podoba i myślę że nie jest to zły wybór, ale mam jeszcze ostatnie pytanie: zastanawiam się jaką wersję wybrać: Automatic (mechanizm ETA 2824 z automatycznym naciągiem), czy może Mechaniczny (mechanizm ETA 2804-2 z ręcznym naciągiem). Który byście doradzali? I jak się sprawa ma jeżeli chodzi o dokladność chodu w obu mechanizmach? Z tego co się orientuję (a raczej z doświadczenia nabytego w ciągu ostatnich 2 dni :P ) to są podstawowe mechanizmy szeroko używane przez producentów, więc prosiłbym o jakieś opinie. Z góry dziękuję. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Jeszcze jedno pytanie: Mechaniczny ma 17 kamieni a automatic 25 z rezerwą chodu do 42h. co to dokładnie oznacza? i jakie ma przełożenie w tych mechanizmach ilość kamieni na dokładność chodu? (jestem totalnym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.