Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikeb

JLC Ultra Thin vs GP 1996

Jaeger Le Coultre Ultra Thin vs Girard Perregaux 1966  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych dwóch zegarków byście wybrali i dlaczego? Oba uznanych manufaktur, oba na własnych kalibrach.  Przyznaję, że zastanawiam się pomiędzy stalowym JLC a GP w białym złocie. Tutaj dla porównywalności cenowej (ok 30-35 tys zł) oba w złocie. Zegarek ma być do garnituru, klasyczny, ponadczasowy i na zawsze (chyba, że kiedyś będę miał na VC Patrimony :wub: ). Marki pod względem prestiżu, historii, itp na zbliżonym poziomie chociaż mam wrażenie, że JLC chyba bardziej ceniony (?). Oprócz głosowania ciekaw jestem Waszych komentarzy.

 

 

post-61776-0-07731700-1388448368_thumb.jpg

post-61776-0-85900800-1388448423_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP!!!!!

 

Bo subtelniejszy no i wywalająca na plecy niebieska sekunda.

To jest to!

O czym jeszcze marzą stare wylniałe tygrysy.  :wub:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

GP bo z sekundą. Niebieską !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą miętę czuję do GP jako marki, ale gdybym miał wybierać dla siebie na zawsze to zdecydowanie JLC, ponieważ nie ma daty i sekundy. Uwielbiam taką sterylność :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie JLC , oczywiście stalowy. Klasyka gatunku, dyskretny i elegancki. Technicznie też najwyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ oba stylistycznie są bardzo podobne warto wziąć pod uwagę:

 

power reserve - JLC 43 h, GP - 54 h,

waterproof - JLC 50m, GP 30m,

cena - ?

JLC jest znacząco wyżej w rankingu prestiżu, stąd przy porównywalnej cenie wybrałbym Ultra Thin.


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP bardziej praktyczny ( data, dłuższa rezerwa, sekunda) . Niektórzy wolą widzieć że zegarek mechaniczny żyje ( sekunda).

JLC bardziej elegancki

Wybieram JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w tym dziale trudny wybór ;) Z tych dwóch postawiłbym na GP ponieważ jak dla mnie JLC ma nieco zbyt monotonną tarczę i raczej wybieram zegarki z sekundnikiem. Ale przede wszystkim w zbliżonej stylistyce i budżecie dodałbym do "wyścigu" minimum jeszcze:

1) Chopard L.U.C. XPS ref: 161920-5001

2) UN San Marco Classico ref: 8156-111-2/91

3) Parmigiani Tonda 1950 ref: PFC267-1002400-HA1241    (nieco wystaje ponad budżet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdecydowanie z tej dwójki bardziej podoba się GP.

Dodatkowo na jego korzyść przemawia też to (JLC ma zdaje się pełny dekiel):

 

post-15646-0-05374000-1388487104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram JLC,dlatego,że czuję "mięte" do tej firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wybrałbym GP z tych dwóch.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

GP, a gdyby jeszcze miał złoty sekundnik, to na całe życie.

Jakoś nie widzę np. 80-latka chętnie zakładającego GP z niebieskim sekundnikiem. Ładne, niewielkie okienko datownika nie ma znaczenia, bo go i tak nie dojrzy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie GP.

Za: przeszklony dekiel, niebieska sekunda, data, jakość wykonania (JLC swego czasu mialo problemy z jakością niektórych swoich zegarków), manufaktura mniej rozpoznawalna (dla mnie wielki plus), prestiż taki sam jak JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do JLC aczkolwiek ładniejszy jest GP zatem głos na ... hm... JLC


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC Ultra Thin też ma przeszklony dekiel:

market_image.3195708.jpg

 

Odpowiednikiem dla przedstawionego GP byłby raczej JLC Master Control

15405-1.jpg

15405-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zdecydowanie wygrał GP co mnie osobiście zaskoczyło. Jakoś nie mogę się przekonać do marki. Niby też high-end ale serce wybrałoby JLC, AP, VC... Ale może to uprzedzenie  :)

 

Wizualnie GP dla mnie też ładniejszy chociaż JLC jest w stylu PP Calatravy - absolutny klasyk i minimalizm. Czegoś mu jednak brakuje, trochę jest nudny. Abstrahując od ceny wolę zdecydowanie Patrimony Contemporaire chociaż też dwuwskazówkowiec ale jakieś delikatne niuanse sprawiają, że mnie zauroczył a ten JLC nie do końca.

 

@zorka: JLC Master Control mierzyłem i nie jest dla mnie tutaj do końca konkurencją bo ma bardziej casualowy styl. Tzn zegarek jest piękny ale chodziło o typowego garniturowca. Chociaż masz rację, że sekunda i data w stylu GP.

 

@StaryWilk: Tego AP JulesA nie mierzyłem - dziękuję za podpowiedź, muszę obejrzeć na żywo. Zauroczył mnie inny AP JA:

post-61776-0-74341600-1388709767.png

 

ale to inna kategoria cenowa. Ten może być fajnym pomysłem chociaż nie przepadam za rzymskimi cyframi :)

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za JLC. JLC jak dla mnie to ta sama półka prestiżu co AP i VC, niewiele niżej od PP. Mechanizmy z JLC chodzą w AP, VC i PP a to już dla mnie bardzo dużo znaczy. GP nie ma u mnie takiej siły.

Zegarek z JLC wcale nie jest nudny - na garniturowcu nie powinno się za wiele dziać i tak jest w tym przypadku. Niebieska sekunda w GP łamie styl i mi wyraźnie przeszkadza.

Ja tam jestem za JLC - dla mnie ideał na garnitur, podobnie tak jak Patrimony i pokazane na zdjęciu AP. Surowa, piękna klasyka najwyższej jakości. Niebieska sekunda ? W żadnym razie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną opinię nt. prestiżu GP. Niby high-end ale "niższy". JLC ma w ogóle chyba najlepszą relację ceny do "wartości". Dlatego zaskoczyły mnie wyniki ankiety a także opinia Prezesa  :) 

 

Masz także rację co do klasyki. VC Patrimony, który mnie zachwycił (podbnie jak te AP JA) też jest "nudny":

post-61776-0-37760400-1388767076_thumb.jpg

 

tylko, że detale wykończenia i wzornictwa sprawiają, że w ogóle go tak nie postrzegam i jest piękny. W tym JLC czegoś brakuje. Albo po prostu JLC bardziej przypomina mi PP Calatravę a zdecydowanie wolę VC Patrimony. Abstrahuję tu od marki - mówię jedynie o wyglądzie i osobistym guście.

 

GP jest piękny ale podobnie jak UN Classico mniej klasyczny i chyba mniej elegancki. Nadal mam dylemat, tym bardziej że raczej będzie to stal/białe złoto (chociaż...) a tu GP jest droższy o ca. 10 tys. zł. Ale jak patrzę na zbliżenie GP to jego jakość wykonania, detale, kolor i ta wskazówka...  :wub: 

post-61776-0-16147400-1388767559_thumb.jpg

post-61776-0-06081200-1388767563_thumb.jpg

 

No cóż - chyba wybiorę się do Berlina albo Zurychu i przymierzę oba naraz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AP którego zdjęcie wkleiłeś jest piękny, ale świadomie go nie proponowałem, bo kosztuje ok 60 000 zł. To bezpośredni konkurent VC Patrimony.

 

GP ma lepszą cenę od JLC - za ok 30 000 kupisz w złocie. JLC w złocie to już ok 35 000 tak ja napisałeś wcześniej, wiec do gry włącza się AP z linka który wkleiłem, który defakto ma zdaje sie kaliber bazowy JLC.

 

Rozumiem, że Zenitha odwalasz z miejsca? Poniżej 25 000 kupisz w złocie, a nawet za 12-14 000 kupisz w stali - mają wiele ciekawych garniturowców na in-housach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AP którego zdjęcie wkleiłeś jest piękny, ale świadomie go nie proponowałem, bo kosztuje ok 60 000 zł. To bezpośredni konkurent VC Patrimony.

 

GP ma lepszą cenę od JLC - za ok 30 000 kupisz w złocie. JLC w złocie to już ok 35 000 tak ja napisałeś wcześniej, wiec do gry włącza się AP z linka który wkleiłem, który defakto ma zdaje sie kaliber bazowy JLC.

 

Rozumiem, że Zenitha odwalasz z miejsca? Poniżej 25 000 kupisz w złocie, a nawet za 12-14 000 kupisz w stali - mają wiele ciekawych garniturowców na in-housach.

 

Zenith zupelnie do mnie nie przemawia. Mierzylem kilka modeli i nie sa dla mnie :ph34r:

Tego AP musze zobaczyc na zywo, na zdjeciach mnie nie przekonuje ale to o niczym nie swiadczy. Panerai na zdjeciach tez mnie nie przekonywal. W kazdym razie dziekuje Wam bo dzieki Waszym opiniom ten GP 1966 wszedl na pierwsza pozycje na liscie przed JLC. Co sie jeszcze moze oczywiscie zmienic ale wybieranie to najwieksza frajda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.