Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie można u nas nabyć taki ołówek do tytanu? Kupiłem sobie tytanową Certinę na zbliżające się urodziny i przydałoby się ją trochę odświeżyć :)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

A gdzie można u nas nabyć taki ołówek do tytanu? Kupiłem sobie tytanową Certinę na zbliżające się urodziny i przydałoby się ją trochę odświeżyć :)

 

Np. tutaj:

 

https://www.etsy.com/de/listing/263565124/titan-refinishing-stift-entfernt-kratzer?gpla=1&gao=1&

 

czy tu:

 

https://www.watchobsession.co.uk/products/beco-technic-watch-scratch-pen-4mm?variant=338995302&currency=GBP&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic

 

Poszukaj, da sie cos znalezc w necie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dolaczam do klubu z moim pierwszym automatycznym chronografem 

IMG-4880 S.jpg

IMG-4885 S.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 😊 Od 5 lat jestem posiadaczem Certiny DS-1 i zaczyna chodzić mi po głowie myśl o chronografie. Chciał bym coś też w automacie. Zacząłem się rozglądać i mam wrażenie, że w sklepach jest jakaś totalna lipa i bardzo mały wybór. Moim ideałem jest kwarcowy model DS-2 Chrono C024.447.11.081.00  . Ta szara tarcza wygląda super. Mój kumpel go posiada. Problem w tym że z automatów widzę tylko dwa rodzaje. Większy 44mm ma cyfry na 8, 10 i 2 godzinie a mniejsza wersja 42mm ma cyfry na 3 i 9. Z racji nadgarstka to 42mm to taki maksymalny optimal. Z tego co czytałem to te podstawowe mechanizmy nie mają jakiś szałowych opini a te dwa modele to też nie do końca to o co mi chodzi. Czy możecie polecić jakieś inne ciekawe modele? W kwarcach jest spory wybór a z automatami jakoś mam wrażenie gorzej. Może coś przegapiłem.

Edytowane przez andykrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w minutę przynajmniej dwa modele DS-1 na Valjoux bez cyfr na tarczy.

I jeszcze DS Podium, choć ta faktycznie ma już 3 i 9.

 

Iljqle.jpg

IMG_9939_zpszdl3n1uh.jpg

post-39930-0-50268500-1537897731.jpg

002.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że taki model jest jak DS-1 chrono to ja wiem. Tylko nie widzę jej nigdzie w sprzedaży. Wszystkie sklepy mają status brak towaru. Pytanie czy to jakiś chwilowy przestój czy może ten model został wycofany? W którymś ze sklepów widziałem informacje, że ostatnio był dostępny w 2019 więc obstawiam to drugie.

To, że taki model jest jak DS-1 chrono to ja wiem. Tylko nie widzę jej nigdzie w sprzedaży. Wszystkie sklepy mają status brak towaru. Pytanie czy to jakiś chwilowy przestój czy może ten model został wycofany? W którymś ze sklepów widziałem informacje, że ostatnio był dostępny w 2019 więc obstawiam to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, andykrk napisał(-a):

To, że taki model jest jak DS-1 chrono to ja wiem. Tylko nie widzę jej nigdzie w sprzedaży. Wszystkie sklepy mają status brak towaru. Pytanie czy to jakiś chwilowy przestój czy może ten model został wycofany? W którymś ze sklepów widziałem informacje, że ostatnio był dostępny w 2019 więc obstawiam to drugie.

Z nowych raczej już chyba nieosiągalne. Poza tym ceny poszły strasznie do góry, więc myślę, że teraz mogła by się zaczynać od 6-7 z trzema zerami, a to jak za Certinę trochę dużo.

 

Ps. Forum jak zwykle wariuje i dubluje posty oraz fotki, super.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andykrk. Te DS1 chrono na Valjoux to fajne są ale to jest też kawał zegarka. Proponuje mimo wszystko poszukać i przed zakupem przymierzyć.

Przed pandemia widziałem jeden w  Krakowie w galerii Krakowskiej przy dworcu głównym.

Edytowane przez Balansujący Na Osi
Dodalem że w Krakowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar mojego nadgarstka to 17.5-18cm i 39mm mojego chrono jest nie za duze i czego sie obawialem za male.

Zegarek kupilem przez internet wiec mialem pewne watpliwosci.

Po miesiacu uzytkowania jestem zadowolony z rozmiaru tez.:)

 

 

 

 

 

Edytowane przez jerzy
blad gramatyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jerzy napisał(-a):

Rozmiar mojego nadtarstka to 17.5-18cm i 39mm mojego chrono jest nie za duze i czego sie obawialem za male.

Zegarek kupilem przez internet wiec mialem pewne watpliwosci.

Po miesiacu uzytkowania jestem zadowolony z rozmiaru tez.:)

IMG-4890 S.jpg

 

Widziałem też ten model ale zupełnie nie mój styl. 

 

Nie śledzę branży zegarkowej ale zauważyłem, że jest dosyć ograniczony wybór chronografów. Na stronach jest sporo niedostępnych modeli. Czy to wynika z jakiś covidowych problemów branży czy o co chodzi? Jak kupowałem 5 lat temu DS-1 to mam wrażenie, że tych chrono w automacie tak do 5tys był spory wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że chrono w automacie to droga komplikacja, a jesli komuś  zależy na używaniu tej funkcji, to bardziej sprawdzi się  bardziej tańszy kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2021 o 19:21, cordi7 napisał(-a):



Dzięki! Może coś trafię u nas ;)

A tymczasem zgłaszam swoją czwartą Certinę (nie licząc dwóch damek), ale pierwszą nowożytną (pozostałe to vintydże - roczniki '63, '66 i '71), którą sprawiłem sobie na niedawne urodziny :)
A przy okazji to mój pierwszy tytanowy zegarek!

IMG_20210610_090515.jpg

IMG_20210610_090524.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Mnie urzekła antracytowa tarcza ;)
No właśnie nie ma takiego wrażenia - waga zegarka jest bardzo przyjemna. Stal pewnie byłaby dla mnie (przyzwyczajonego do raczej niewielkich i lekkich starych zegarków) męcząca.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy na pasku pewnie nie byłby męczący ale na kajdanie i owszem ;)

 

Ja mam tylko jednego kwarca i to właśnie DS Podium GMT od Certiny bo bardzo mi sie podoba, chciałem też mieć jedno chrono, a na coś np. z Valjoux trochę dla

mnie za drogo dla chrono, no i zadowolony jestem. Myślałem kiedyś o tytanie ale bałem się, że będzie się rysowało. Teraz wydaje mi się, że niepotrzebnie.

 

Zegar fajny. Niech się nosi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://monochrome-watches.com/certina-ds-action-diver-38mm-sea-turtle-conservancy-hands-on-price/

 

Dla mnie to najładniejsza wersja nowego nurka Certiny. Szkoda tylko, że przycięli w niektórych miejscach na projekcie. Zegarek za lekko ponad 3k PLN, a dekiel i zapięcie bransolety jak w zegarku za 30 PLN. :(


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była bransoleta, jest pasek i też jest dobrze :)

 

 

 

 

IMG_20210622_101211-COLLAGE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.