Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mam chyba pecha do mojego divera w kwarcu... jedzie trzeci raz do serwisu... zauważyłem ostatnio ze potrafi zatrzymać się raz,dwa razy dziennie na kilka minut... leżał w pudełku kilkanaście dni to nawet data była już z poprzedniego dnia... miał ktoś takie cuda? Bo ja to powoli się załamuje. ...

 

Miałem podobny problem z Tissotem PRC200 na ETA 805.112. Nowy od chwili zakupu do zatrzymania się pochodził około 5 godzin. Sprzedawca wymienił mi zegarek na kolejny nowy - ten zatrzymał się po 4 dniach ostatecznie zaproponowano mi zwrot gotówki. Pech ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie :)

 

gecak8vujwc8_t.jpg

Edytowane przez jbravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie :)

 

DS1 to zawsze świetny wybór - gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS1 to zawsze świetny wybór - gratulacje :)

 

najlepszy wybór :P

 

IMG_20170602_203832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem słabość do żółwików a tego odświeżałem dziś rano

post-29151-0-31392100-1496515251_thumb.jpg

post-29151-0-90739000-1496515291_thumb.jpg

post-29151-0-36113900-1496515353_thumb.jpg

post-29151-0-40589000-1496515398_thumb.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Koperte zdecydowanie mozna jeszcze poprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to vintage nie zamierzam go doprowadzać do stanu "nowy" A i tak wyglada naprawdę świetnie


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja Certina DS1 w miejsce fabrycznego dostała nowy pasek na lato :)

gallery_72690_3106_205562.jpg
 

 

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem kupienia tego zegarka:

https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-ds-1-c006-407-11-088-00.html

 

Ma on być na bardziej formalne wyjścia (do garnituru, ale też samej koszuli). 

Mam parę pytań:

1. Pasek czy bransoleta? Ogólnie chciałbym, żeby zegarek był trochę bardziej uniwersalny (dlatego czarna tarcza, białe tarcze są ekstra, ale nadają się raczej tylko do garnituru) i myślałem żeby kupić z bransoletą i dokupić sobie skórzany pasek do tego modelu.

2. Mechanizm. Automat to mus jak dla mnie, ale jest jeszcze taka wersja https://www.maxtime.pl/Zegarek-Certina-C029.407.11.051.00-DS-1-Powermatic-80.html Byłem u zegarmistrza i powiedział mi, że tutaj jest lepszy mechanizm i pytanie do was. Czy różnica jest na prawdę znaczna (zwykły DS-1 mi się bardziej podoba).

3. Jakaś inna warta uwagi elegancka certina do 3000-3500zł?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

1. Bransoleta,

2. Automat,

3. DS1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Której wersji byś nie kupił, będzie OK. Wybierz tą, która bardziej Ci się podoba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Wybierz tą, która bardziej Ci się podoba :).

Słyszałem opinię i ją podzielam, że starsze wersje DS1 były ładniejsze. Mowa o tej z "celownikiem" :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię i ją podzielam, że starsze wersje DS1 były ładniejsze. Mowa o tej z "celownikiem" :wub:

De gustibus not est disputandum :).

Mnie się podobają Powermatiki. Miałem Bjoerndalena. Sprzedałem, bo ciut za mały, inaczej by miał dożywocie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jak to wreszcie jest z tym żółwiem na dekielku DS Action Diver Automatic  ? ( chodzi o wypukłość graweru ) Czy jest to prawda, że producent wyprodukował na początek tej serii zegarka grawer z płaskim żółwiem by później poprawić na bardziej wypukły grawer żółwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe do ustalenia jak nabyć ten z poprawionym grawerem ? Np data produkcji tych poprawionych może sprawę załatwić. 


Jak to ustalić aby być posiadaczem tego zegarka z wypukłym grawerem żółwia. Sprawdzałem w kilku sklepach i niestety wszędzie były "płaskie żółwiki" więc gdzie szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach pewnie mają zdjęcia "stockowe". Pytałeś bezpośrednio sklepów czy opierasz się na zdjęciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w sklepach i faktycznie grawery są " płaskie " kiepska jakość. Natomiast gdy się zapytałem o poprawioną wersje tych żółwików na dekielku to obsługa sklepu sprawiała wrażenie, że pierwszy raz o tym słyszą. Być może produkowane z początku wersje płaskich żółwików będą w przyszłości bardziej wartościowymi niż poprawiane na wypukłe przez firmę Certina. Nie wiem w dzisiejszych czasach  wszystko możliwe. 


Chyba, że to wszystko jest pic na wodę. A może dekielki z wersją kwarcową mają wypukłego żółwika i dlatego tak teraz jest to porównywane, taka wersje też jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast gdy się zapytałem o poprawioną wersje tych żółwików na dekielku to obsługa sklepu sprawiała wrażenie, że pierwszy raz o tym słyszą.

Nie ma się co dziwić. Tutaj są pasjonaci, a obsługa sklepu po prostu do pracy przychodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką mam gwarancję, że przy zakupie zegarka otrzymam towar prosto z magazynu a nie powystawowy, gdzie np taki zegarek jest do dyspozycji klienta, który z kolei pozostawia odciski linii papilarnych, przekręca koronką, pozostawia wszelkiego rodzaju zarysowania a co za tym idzie po prostu jest mocno eksploatowany. Nie chcę aby taki zegarek trafił do mnie. Czy istnieje możliwość aby zegarek prosto z magazynu np. sklepowego czy innego trafił w moje ręce. Jak fachowo poznać taki towar prosto z magazynu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić u zaufanego sprzedawcy albo w sklepie (np internetowym), gdzie się dużo zegarków sprzedaje.

W salonie wiele zależy od życzliwości i uczciwości sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.