Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze. Na naszym forum istnieje wiele fanklubów, a mimo to zabrakło bardzo popularnej i lubianej przeze mnie Certiny. Zapraszam zatem do dzielenia się w tym wątku posiadanymi przez Was zegarkami. Na dobry początek zamieszczam wizerunek mojego maleństwa Certina DS Action. Pozdrawiam.

post-65717-0-90369200-1388519632_thumb.jpg

post-65717-0-76359900-1388519636_thumb.jpg

post-65717-0-38354400-1388519645_thumb.jpg

post-65717-0-97502600-1388519648_thumb.jpg

post-65717-0-41611100-1388519654_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sam od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem założenia takiego tematu.

Aczkolwiek pod nieco innym tytułem:

CERTINA CLUB 2000

Wynikało to z tego, iż często spotykanym jest w marce CERTINA dopisek na tarczy

CLUB 2000.

Z czego to wynika nie mogłem dociec szperając może i nie udolnie w sieci.

Nie mniej zegarki z taką nazwą pojawiły się na długo przed rokiem 2000 i zachodzę w głowę jaki mógł być powód jej stosowania. Można jednak przyjąć, iż asumptem do zastosowania tego niejako poszerzonego logo przez producenta tych zegarków było właśnie, to mające dopiero nadejść symboliczne wydarzenie jak wejście w nowe Milenium. Wielu z nas obserwowało i pamięta otwarcie drzwi Bazyliki Św. Piotra przez Jana Pawła II i przejście jego przez próg traktowane jako symboliczne wprowadzenie w nowe Tysiąclecie dla ludzkości.

Dla mnie osobiście, to wydarzenie nierozerwalnie będzie się kojarzyć z Sylwestrową zabawą na pl. Zwycięstwa i udekorowanym jak symboliczny tort świeczkami Teatrem Narodowym spowitym w gęstej mgle. Właśnie w tym miejscu daleko wcześniej wygłaszał swą homilię Nasz Papież i tam powinien stanąć jego pomnik siedzącego na symbolicznym tronie wspartego na swym Papieskim pastorale i zadumanego nad przywarami narodu. Powstało różnych wiele ale tam gdzie powinien stanąć za głupotą miastowych decydentów pozwolono zabłysnąć obcemu nam kulturowo człowiekowi, który zafundował nam nowoczesną maszkarę mającą się nijak do zabudowy placu.

Sorry!!! Za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

Powracając do Certiny,

czyżby oznaczanie na wiele lat wcześniej części swych produktów tym dopiskiem było świadomym chwytem reklamowym producenta? Chyba jednak obecnie mało zrozumiałym, gdyż następne lata całkiem zmieniły postrzeganie i design zegarków. Bowiem na obecną chwilę, młodsze pokolenia traktują te stare wzornictwo z przymrużeniem oka.

 

Choć jeszcze nie zdają sobie sprawy, że wśród nich rośnie pokolenie urodzonych w tym znamiennym roku.

Pokolenie  CLUB -u  2000.

 

Piszę to między innymi dla tego, iż pod mym bokiem rośnie mi taka klubowiczka dla której właśnie zbieram te zegarki.

Oto jeden z nich: 

post-63153-0-43259500-1388547420_thumb.jpeg

post-63153-0-94802400-1388547443_thumb.jpeg

post-63153-0-72810900-1388547459_thumb.jpeg

post-63153-0-23223000-1388547478_thumb.jpeg

post-63153-0-24842400-1388547499_thumb.jpeg

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam, lecz zdjęcia nienajlepszej jakość.

post-67555-0-35788300-1388571640_thumb.jpg

post-67555-0-70114300-1388571651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dorzucam moją codzienną towarzyszkę. Certina DS-2 z 1968 roku w kolorystyce nie do zdobycia :)

Z tyłu tradycyjna skorupa żółwia i oryginalna bransoleta z fantastycznym zapięciem, które ma wbudowana sprężynkę. Nosząc zegarek i zginając nadgarstek bransoleta poddaje się i nie wpija się w skórę. Głównie dzięki temu gości na moim nadgarstku najczęściej. Ostatnio te modele nabrały wartości i po pierwsze ciężko je nabyć a po drugie ceny grubo przekraczają 1000zł za używane sztuki. Model na bransolecie w stali to już dziś prawdziwy rarytas. Przez 4 lata jak ja posiadam tylko raz nosiłem się z zamiarem sprzedaży ....ale już mi przeszło ;)

 

wdic.jpg
uq9v.jpg
5nf4.jpg
5xmy.jpg



 


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest - teraz sie nie dziwie ze cały czas ja trzymasz :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia niebawem zagoszczą w galerii, tylko aparat wróci do właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) Wielu z nas obserwowało i pamięta otwarcie drzwi Bazyliki Św. Piotra przez Jana Pawła II i przejście jego przez próg traktowane jako symboliczne wprowadzenie w nowe Tysiąclecie dla ludzkości.

Dla mnie osobiście, to wydarzenie nierozerwalnie będzie się kojarzyć z Sylwestrową zabawą na pl. Zwycięstwa i udekorowanym jak symboliczny tort świeczkami Teatrem Narodowym spowitym w gęstej mgle. Właśnie w tym miejscu daleko wcześniej wygłaszał swą homilię Nasz Papież i tam powinien stanąć jego pomnik siedzącego na symbolicznym tronie wspartego na swym Papieskim pastorale i zadumanego nad przywarami narodu. Powstało różnych wiele ale tam gdzie powinien stanąć za głupotą miastowych decydentów pozwolono zabłysnąć obcemu nam kulturowo człowiekowi, który zafundował nam nowoczesną maszkarę mającą się nijak do zabudowy placu.

Sorry!!! Za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

 

 

Z całym szacunkiem, ale co do zegarków ma JP II (i jego pomniki, z którymi jednak nie powinniśmy przesadzać)?

Millenium jako takie było ciekawym wydarzeniem, ale chyba nie ma potrzeby aż takiej nadinterpretacji. Pamiętam, że głównie obawiano się globalnej awarii komputerów i sieci co dzisiaj wydaje się nieco śmieszne :)

 

A co do Certinek, mimo, że nie są to zegarki z "najwyższego szczebla" (co dla niektórych przekreśla tę markę) czuję do nich pewną sympatię. To tak, jak do francuskich samochodów, które mimo, że są o jeden krok za germańskimi bezdusznymi maszynami, mają w sobie to coś. Ten powiew świeżości, lekkość i wdzięk. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna ciekawego starszego modelu z serii Blue Ribbon lub Bristol.

 

mjr.b - bardzo ładny, jubileuszowy model - mnie cały czas nie może dać spokoju jego werk :)

 

Dorzucę zdjęcie mojego obecnie wymarzonego zestawu:

post-35535-0-01414800-1388598139_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę DS-2 do kolekcji, upolowana na Ebay-u, dodatkowo " dopieszczona " przez Mwatcha.

Jak ktoś z forumowiczów określi lata wypustu to będę wdzięczny.

 

SAM_5375.JPG

SAM_5374.JPGSAM_5393.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatni model z kolekcji, też proszę o ewentualne informacje.  :D

 

SAM_5470.JPGSAM_5149.JPGSAM_5475.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87 - model jubileuszowy przypadł mi do gustu przede wszystkim wyglądem, jednocześnie pojawia się wiele rozbieżnych zdań na temat zastosowanego mechanizmu. Prawdą jest, że to nowe rozwiązanie i wiele może się wydarzyć, czas pokaże na razie użytkuję dość intensywnie. Samo wyrażanie opinii, zarówno negatywnych jak i pozytywnych nie zastąpi własnych doświadczeń.

 

A propos powyższych postów bardzo ciekawe egzemplarza koledzy zgromadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale co do zegarków ma JP II (i jego pomniki, z którymi jednak nie powinniśmy przesadzać)?

Millenium jako takie było ciekawym wydarzeniem, ale chyba nie ma potrzeby aż takiej nadinterpretacji. Pamiętam, że głównie obawiano się globalnej awarii komputerów i sieci co dzisiaj wydaje się nieco śmieszne :)

 

A co do Certinek, mimo, że nie są to zegarki z "najwyższego szczebla" (co dla niektórych przekreśla tę markę) czuję do nich pewną sympatię. To tak, jak do francuskich samochodów, które mimo, że są o jeden krok za germańskimi bezdusznymi maszynami, mają w sobie to coś. Ten powiew świeżości, lekkość i wdzięk. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna ciekawego starszego modelu z serii Blue Ribbon lub Bristol.

 

mjr.b - bardzo ładny, jubileuszowy model - mnie cały czas nie może dać spokoju jego werk :)

 

Dorzucę zdjęcie mojego obecnie wymarzonego zestawu:

Może i nie ma,  :(

gdyż pewnie sam nigdy zegarka nie nosił  :P

a w późniejszym wieku wierny zausznik znał zawsze godzinę.  ;)

Co do pomników, to podzielam zdanie, że nie w ilości sztuka  :angry:

a może tylko w miejscu gdzie powinien ewentualnie taki stanąć.

Zresztą za te swe reminiscencje przeprosiłem. :P

 

Co do reszty nadal jestem w ciemniej d*pie i nie wiem dlaczego CLUB 2000.

 

Panowie a wasze wszystkie zegary są godne uwagi i przynajmniej u mnie wzbudzają zachwyt! :wub:

 

Dołączam następnego klubowicza :)

post-63153-0-07939500-1388611717_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma,  :(

gdyż pewnie sam nigdy zegarka nie nosił  :P

 

 

Nosił, m.in. Rolexa :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale a co tam :)
29cnsxk.jpg
2qt8sn4.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeden i drugi wzbudza moją "chuć" :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie i ja zaprezenotować moją Certinę. Zegarek, który bardzo często gości na moim nadgarstku. Jest to model Certiday z lat 70-tych - z polskim datownikiem na oryginalnej bransoletce.

 

post-60184-0-50017900-1388696791_thumb.jpg

post-60184-0-04558800-1388696801_thumb.jpg

post-60184-0-49947200-1388696811_thumb.jpg

Edytowane przez piotr850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym jeszcze jak radziecka "stadionowa" kibolówka ;)  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę jak się klub rozruszał. Prezentowane vintage Certiny - świetne!

 

Oto moja (więcej zdjęć w galerii):

 

certina57.jpg

 

PS. Może warto scalić oba wątki o Klubie Certin w jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym jeszcze jak radziecka "stadionowa" kibolówka ;)  

 

E tam, Rosjanie mieli wiele swoich stadionowo - kibolowych sprzetów "cięższego kalibru", wiec Certiny raczej w to nie mieszajmy :)

Choć rozmiarem nie pozostaje bardzo w tyle......

 

 

 

post-60184-0-23454500-1388736219_thumb.jpg

Edytowane przez piotr850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc w ślad postu Pawelee, słuszna propozycja mógłby ktoś połączyć owe wątki w jeden ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr850

 

Jednakże musisz przyznać, iż tarcza tej o której mowa budzi skojarzenia z Łużnikami  :D

 

@mjr.b

 

I jak to mówił nasz bywszy zwierzchnik:

Jestem za a nawet przeciw ;)

 

@asterix

 

No! No!

Ta kość swą wagę posiada a i gabaryt chyba słuszny? :wacko:

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.