Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

A ja przeszedłem się po kilku salonach z zegarkami i nie jestem odosobniony w kwestii przesuniętego koła datownika. Również podobny problem wystąpił w TAGu Link, opisany na forum WUS. Podobno tyczy się to też kwarcowych Breitlingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mym zdaniem na pasku się chyba lepiej prezenci! :)

I chyba Boga w sercu nie masz mając tak niecne zamiary co do tej "dziewczynki" :angry:

bowiem ładniejsza ( prosta i skromna ) niż Twe "marzenia" które za nią chcesz spełnić. :P

 

Nie mam do czego jej nosić <_< Bardzo atrakcyjna Cytrynka, ale póki co leży sobie i odpoczywa na półeczce, niech jeszcze sobie poleży, ale jak coś zaplanuje jej godną przyszłość w lepszych warunkach, także bez obaw :lol:


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum, a tu towarzystwa przybywa, cieszy z pewnością różnorodność "Cytrynek". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

Witajcie koledzy.Pozwolę sobię dołączyć do grona Cytromaniaków z moim nowym nabytkiem klasyczną DS1 na bransolecie.

post-43249-0-75442100-1393347072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej udany zegarek Certiny ostatnich lat.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

Brałem pod uwagę jeszcze najnowszą wersję ds1 powermatic ale jest brzydka poprostu i nie ma charakteru.Do tego jeszcze mechanizm z plastikowymi elementami o którym jeszcze nie za wiele można powiedzieć.Wybór w moim przekonaniu słuszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj! Tam...Oj! Tam.....

 

Ładna, Najładniejsza i jeszcze w dodatku śliczna.

 

Rozumiem, że lico bez piegów, to jak noc bez gwiazd

a nie da się ukryć, iż ta ma trochę centek na facjacie.

Osobiście wolę bardziej subtelne twarzyczki 

co wcale nie oznacza, iż wymieniona 

jest całkowitym "kaszalotem"!

Oczywizda w mych

kaprawych oczętach. :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę jeszcze najnowszą wersję ds1 powermatic ale jest brzydka poprostu i nie ma charakteru.Do tego jeszcze mechanizm z plastikowymi elementami o którym jeszcze nie za wiele można powiedzieć.Wybór w moim przekonaniu słuszny.

Chodziło Ci chyba o DS Powermatic. Nie ma DS1 Powermatic.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

Dokładnie tak ja napisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem kilka dni temu ds-2 w automacie wersję z 1968-1975 roku - wieczorem dodam fotki. Poratuje może ktoś ktoś tarczą ? Bo niestety ta moja pomimo dobrego stanu zegarka jest fatalna  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym Was o rade, który zegarek marki Certina wybrać... bo kto jak nie fani marki będą wiedzieć najlepiej.

Interesuje mnie wyłącznie "kwarc" nawet do 3 tys zł. Styl - najlepiej do koszuli

1. jak dla mnie najładniejszy (nie za bardzo sportowy) ... tylko na mechanizmie Eta g10
http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie-pl-2/ds-podium/certina-ds-podium-ref-c001.417.16.037.01.html

2. i 3. to DS 2 Precidrive tylko jeden na pasku drugi z certyfikatem (wg mnie ładniejszy ale czy opłaca się dołożyć 600 zł do zabawy?)
http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-certina-nowosci/certina-ds-2-gent-precidrive-cosc-chronometer-c024.448.11.031.00-le.html (certyfikat)
http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-certina-nowosci/certina-ds-2-gent-precidrive-chrono-c024.447.16.051.03.html

Czy ta g10 jest aż tak bardzo ryzykowna? za cenę DS 2 z certyfikatem mam dwa DS podium chrono.... tylko że zegarek ma być pamiątką i najlepiej gdyby mnie przeżył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba, bierz z certyfikatem. Osobiście brałbym nr. 3, ale, kto co lubi. W zegarku jest nowy mechanizm produkowany dla Certiny, super dokładny, może się maksymalnie pomylić o 10 sekund na rok i nie jest to G10, tylko naprawialny ( w razie czego) 251.264.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba, bierz z certyfikatem. Osobiście brałbym nr. 3, ale, kto co lubi. W zegarku jest nowy mechanizm produkowany dla Certiny, super dokładny, może się maksymalnie pomylić o 10 sekund na rok i nie jest to G10, tylko naprawialny ( w razie czego) 251.264.

Mnie z tych trzech najbardziej podoba się ten drugi, jest limitowany no i ma certyfikat, niestety jest najdroższy. Ja kupiłem sobie DS Podium Chrono GMT ze względu na budżet, ale ten drugi jest ładniejszych.

Co do mechanizmu to nie wiedziałem w momencie kupowania że jest tam ''wątpliwy'' mechanizm i gdybym miał obecną wiedzę to chyba bym do zbierał budżet i kupił ten drugi.

Poczytaj poniższy temat, dowiesz się o G10 więcej

 

http://forums.watchuseek.com/f71/eta-g10-movement-81820.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 3 zaproponowane maja pasowac do koszuli? Nie bałdzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koszuli będą pasowały wszystkie :D

Do garnituru, to inna sprawa... B)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koledzy i Koleżanki:)

 

jest możliwość kupna w dobrej cenie poprzez znajomych jednejCertinki i się zastanawiam której:)

 

post-69219-0-84106700-1394312275_thumb.jpg

 

za ds 1 przemawia wiadomo co:) klasyka sama w sobie:)

powermatic najbardziej mi odpowiada wizualnie, tylko boję się że mechaniznm jeszcze nie jest sprawdzony tak do konca, plastyki i takie tam

a caimano? no też jest elegancka :)

 

ds1 i caimano mają znany wszystkim mechanizm natomiast powermatic jest z nich największa i najdroższa ale o cenie tu nie rozmawiamy:) powermatic ma też najdłuższą rezerwę chodu.

 

Chyba odrzucę cajmankę ale i tak głowa boli bo zostaje ds1 i powermatic. Co sądzicie? Cenowo dla mnie to będzie to samo prawie tylko boję się owego mechanizmu powera.

Pomóżcie wybrać.

 

 

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koszuli w każdym wieku :D

Do garnituru raczej dla młodszych (20-40) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od wielu lat posiadam zegarek Certina DS 2 automatic, który otrzymałem jako pamiątkę rodzinną. Niestety już od kilku lat nie działa. Ostatnio gdy postanowiłem go wyczyścić ku memu zdziwieniu wskazówka sekundnika zaczeła się poruszać(trwało to kilka minut) i od tej pory już stoi.Przy próbie nakrecenia czuc wyrazny opor. Proszę o pobieżne oszacowanie kosztów naprawy, o ile to możliwe.Nr ref. 8370995.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jeszcze dzisiaj wrzucic kilka fotek mojej cytrynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty naprawy wyniosą tyle ile serwis mechanizmu po latach eksploatacji. Zależne indywidualnie od zegarmistrza (strzelam- 200 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mysle ze warto bedzie zainwestowac.Gdzie moge szukac informacji na temat tego modelu (rok prod. Instrukcja, itp.) I czy polecacie jakis konkretny serwis jezeli chodzi wlasnie o certine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.