Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Certina DS Podium to drugi mechaniczny zegarek w mym doroslym zyciu, kupiony z inspiracji F1 i naszego w niej rodzynka. Obecnie noszony rzadko z uwagi na IWC ;-)

Tak sie prezentuje

cc7fc983e77da7c2b1a1318e6b4c9599.jpg

3d0c941db0ef6c7943437d48972b7255.jpg

1ba2477c24856d78594c2de34c147cd7.jpg

7a374abca22c3fa24f3863a73bd4fe39.jpg

Edytowane przez zbyszek_z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten IWC boski.... No ale to klub Certiny :-D wziąłem aby sprzedać z zyskiem ale po paru dniach jednak się waham czy aby nie powinien zostać ze mną. Ta Certina ma coś w sobie, sam nie wiem czy to przez tego żółwia ;-)

 

a4e5556774938fb7cad0f67db3826381.jpg

b873661bbd4869ab4f454af7ae56fa4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CERTINA wciąga ;-) wprawdzie było to 4 lata temu, jak kupiłem swoją pierwszą kwarcową DS ACTION chrono, ale do tej pory mi się podoba, choć noszę ją tylko kilka razy w roku.

Tak się właśnie zastanawiam, czy nie nadszedł czas na zmiany i na mechanika lub automata.

post-33253-0-83037700-1418139438_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował pływać/nurkować z Certiną DS1? Chodzi mi o nurkowanie rekreacyjne max do 5m.

Pytam bo niby WR100, ale brak zakręcanej koronki co jednak wzbudza mój lekki niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 25 lat mam taką certinę.

Niestety w tym roku przestała działać - pomimo nowej baterii zatrzymuje się co jakiś niepowtarzalny czas.

Ogromnie byłem zadowolony z tego zegarka.

Wprawdzie nic nie wiem o tym modelu ale sentyment do marki mam nadal

 

post-76770-0-72487800-1419601165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że WR100 pozwala na pływanie, ale z drugiej strony utarło mi się, że żeby być faktycznie bezpiecznym w wodzie powinna być zakręcana koronka.

Stąd moje pytanie czy ktoś pływał w Cytrynkach z WR100 bez zakręcanej koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pływałem kilka sezonów w swojej ds1 i nic się nie wydarzyło złego z zegarkiem.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alex-W, dnia 26 Gru 2014 - 14:40, napisał:

Od około 25 lat mam taką certinę.

Niestety w tym roku przestała działać - pomimo nowej baterii zatrzymuje się co jakiś niepowtarzalny czas.

 

 

 

Witam,

w podobnym czasie kupiłem Mamie ten zegarek (wersja damska) - działa do dziś :)

Sam używałem przez wiele lat (20) Certinę DS Q. Po kilkunastu latach wystąpiły objawy podobne do Twoich > serwis (zestarzały smar), konserwacja i chodzi dalej :) .

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój pierwszy automat. Jak narazie jestem zachwycony, zarówno wyglądem jak i dokładnością chodu.

:D

Tak wyglada na ręku:

Certina DS Powermatic _2

Certina DS Powermatic _1

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie mam nadzieję, że dobrze wybrałem temat, ale przymierzam się do zakupu http://www.zegarkionline.pl/klasyczne-zegarek-certina-automatic-moonphase-limited-edition-c0064251603100-p-2887.html takiego oto modelu - po prostu mnie urzekł !! Czy osoby mądrzejsze od mnie mogą mi coś na ten temat powiedzieć czy może wybić go z głowy albo wprost potwierdzić że co w sercu to i na ręku?? Bardzo proszę o poradę.PS. dostałem lepszą cenę niż ta na załączanym linku.

Edytowane przez krzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój pierwszy automat. Jak narazie jestem zachwycony, zarówno wyglądem jak i dokładnością chodu.

:D

Tak wyglada na ręku:

 
 

 

Pozdrawiam!

 

Gratuluję zakupu!!! Na zdjęciach słabo widać ale on ma chyba złote indeksy tak jak LE. Świetny jest i moim zdaniem to obecnie najładniejsza wersja powermatica.

Też przymierzałem się do zakupu tego modelu, ale ostatecznie wybrałem DS1 z czarną tarczą i jak na razie również jestem zadowolony.

Niech się dobrze nosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu!!! Na zdjęciach słabo widać ale on ma chyba złote indeksy tak jak LE. Świetny jest i moim zdaniem to obecnie najładniejsza wersja powermatica.

Też przymierzałem się do zakupu tego modelu, ale ostatecznie wybrałem DS1 z czarną tarczą i jak na razie również jestem zadowolony.

Niech się dobrze nosi...

Dzięki! Tak, indeksy, cyfry i wskazówki sa złote, w środku wypełnione luminową. Najlepsza jest tarcza, nie da sie tego oddać  na zdjęciach, ale mieni się tak "brązowo - antracytowo". Jest śliczna!

Kolorystycznie to taka sama wersja jak limitka, tylko że "nielimitka" :)

Przyznam uczciwie ,że nie brakuje mi dodatkowego wiersza, bo i tak sporo sie "rozpisali" i trochę już tych napisów jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manu,

Ja to Ci zazdroszczę tej rezerwy 80h. W mojej DS1 przydałoby się trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś może mi podpowiedzec??

 

Onieśmieliłeś wszystkich tym "mądrzejszym"

Podpowiadam, ale wcale mądrzejszym się nie czuję.

Bardzo dużo dzieje się na tarczy, imponuje ilość komplikacji, miałem podobną omegę (bez faz księżyca), fajnie to wygląda, ale trzeba nabrać wprawy w szybkim odczytwaniu wskazań zegarka.

Jeśli go nie używasz nonstop, to trochę trwa również uaktualnienie ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś może mi podpowiedzec??

Sam jestem użytkownikiem DS-1 7750 Valjoux i niechętnie zmieniam ją na inne zegarki. Wygodna, dokładna, dobrze wykonana, choć dopiero drugi egzemplarz taki jest, i piękna. Przedstawiona przez Ciebie Cytrynka bardzo ładna, choć jak dla mnie już tam jest wszystkiego troszkę za dużo. Ważne jednak, by Tobie się podobała i powodowała uśmieh na twarzy zawsze, gdy na nią spojrzysz.

Dla niektórych taka cena za Cytrynę to zdecydowanie za dużo, niektórzy nawet 4k by nie dali. Ma ona niezaprzeczalną zaletę na Valjoux- drogi mechanizm i tani napis. Za taką cenę tak skomplikowanego zegarka raczej nie kupisz. Wadą może być stosunkowo niski prestiż, spore koszaty serwisu i pewne trudności w ewentualnej odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.