Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się sprawuje twój Bjoerndalen? Mój właśnie poszedł drugi raz w ciągu 2 miesięcy do regulacji. W tym tygodniu coś mu odbiło i zaczął spieszyć 10 sekund na godzinę.

Przy okazji witam wszystkich właścicieli Certiny, bo to mój pierwszy post na tym forum :)

Edytowane przez Random

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje twój Bjoerndalen? Mój właśnie poszedł drugi raz w ciągu 2 miesięcy do regulacji. W tym tygodniu coś mu odbiło i zaczął spieszyć 10 sekund na godzinę.

Przy okazji witam wszystkich właścicieli Certiny, bo to mój pierwszy post na tym forum :)

Dobrze się spisuje. Jak jest jego dzień pracy, to przyspiesza około 3 sekund na dobę.

Nie wiem, co mu zrobiłeś, że oszalał. Może jakieś silne pole magnetyczne. Nic innego mi na myśl nie przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic mu nie zrobiłem. Nagle zaczął przyspieszać aż doszedł do 10 sekund na godzinę. Później zwolnił ale wciąż robił sekundę na godzinę, po czym znowu wrócił do +10/h. Pól magnetycznych unikam. Zawsze go odkładam z daleka od czegoś co mogłobyby mu zaszkodzić. Po pierwszej regulacji też było przez jakiś czas +3 na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego mam od ponad roku i żadnych fikołków nie robi.

Mógł się ewentualnie włos skleić, ale mało prawdopodobne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie po regulacji. Ja mojego mam od zaledwie 3 miesięcy. Ale cieszy mnie że to nie wygląda jak typowy problem powermatica, bo bałem się trochę że to jeszcze mało sprawdzony mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajmany są bardzo fajne, ale na mnie ciut za małe.

Bardzo ładne zegareczki na niezawodnym 2824.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zacnie się prezentuje na tym zdjęciu.

A mój Bjoerndalen właśnie wrócił z serwisu. Ponoć był po prostu namagnesowany i stąd tak spieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zacnie się prezentuje na tym zdjęciu.

A mój Bjoerndalen właśnie wrócił z serwisu. Ponoć był po prostu namagnesowany i stąd tak spieszył.

Zdarza się i to nawet dosyć często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można samemu sprawdzić czy zegarek jest namagnesowany czy po prostu wymaga regulacji? Jaka jest różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu się nie da. Chyba że masz specjalny tester. Różnica: namagnesowany wystarczy rozmagnesować (również specjalnym urządzeniem). Nie trzeba go w tym celu otwierać. Rozregulowany trzeba dla odmiany otworzyć i wyregulować.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Świetny zegar. Gdyby jeszcze miał lumę, byłby niemal idealny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palec do budki :D

 

Kupiony w stanie 8,5-9/10, za tak małe pieniądze, że czuję się prawie jak bym go ukradł :) Cieszy :)

 

a71007aeac25cc9f0dbb41f90d9bc4c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może czas się zgłosić na policję :P

 

A poważnie - też bym sobie taki sprawił. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Palec do budki :D

 

Kupiony w stanie 8,5-9/10, za tak małe pieniądze, że czuję się prawie jak bym go ukradł

 

To gdzie takie okazyje ?☺

Edytowane przez DawPi
Edycja cytatu.

by zawsze mieć: rower droższy niż samochód i zegarek droższy niż rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularne sprawdzanie czy jakieś nowe DS podium się nie pojawiło na allegro :) Kiedyś jedno takie sprzątnęli mi sprzed nosa bo się za długo zastanawiałem, teraz kupiłem 10 minut po wystawieniu aukcji :D jak się znudzi jestem przekonany, że będzie to pierwszy używany zegarek, który się zwróci z nawiązką :D

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palec do budki :D

 

Kupiony w stanie 8,5-9/10, za tak małe pieniądze, że czuję się prawie jak bym go ukradł :) Cieszy :)

 

Tani zakup cieszy niezmiernie. Niedawno gwiezdnęli mi sprzed nosa big size z bransoleta pvd za parę groszy. Ale wczoraj mi się udało nabyć czarnego big size z żółtymi wskazówkami też bardzo tanio :) jak przyjdzie to się pochwalę.szczytem był zakup ole einara ,nowego ,w cenie grubo poniżej 1,5.Niemniej gratuluję zakupu. Pozdrawiam

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, zwracam się z małą prośbą, otóż potrzebuję części do moich certin, a nie mogę żadnych znaleźć Emotikon frown
Chodzi o dwa kalibry:

25-661
25-652.

Ma ktoś może te werki na sprzedaż, na części, cokolwiek?

 

Przepraszam, że piszę w nieodpowiednim temacie, ale w tym jest szansa, że ktoś to zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zauważyliście, że zmieniła się strona Certiny. Kiedyś główny podział atakujący nas na starcie to był podział na mechaniczne i kwarcowe. Teraz są kolekcje.

Np. moja ds-4 jest w dziale Urban i wygląda na to, że nie jest już w ofercie. Za kilka lat będzie jak biały kruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.