Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza Certina

c7654693c75da8d851ee796cd02c169f.jpg

Edytowane przez grembi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów.

 

Oto mój zegareczek - Certina DS-2 Chrono Precidrive.

Mam go już od ok. roku.

W ciekawy sposób stałem się właścicelem - wygrałem w plebiscycie motoryzacyjnym tygodnika "Motor" - Autolider.

A przyznam, że już wcześciej (przed wygraną) ten model zwrócił moją uwagę i bardzo mi się spodobał.

post-37744-0-31838300-1458904299_thumb.jpg

 

Tym sposobem koszt nabycia zegarka wyniósł mnie jedynie wartość należnego podatku od nagrody (200 zł).

Do tej pory byłem właścicielem jedynie zegarków japońskich (Casio) i długo myślałem nad wejściem w posiadanie jakiegoś "Szwajcara". Jednym z kandydatów do zakupu był właśnie ten model, który udało mi się wygrać (więc radość była tym większa).

Uważam, że w dziedzinie "kwarców" Certina wyprzedziła konkurencję upowszechciając rozwiązanie "Precidrive" z termokompensacją. Do niedawna to było coś niszowego, wybór zegarków z taką dokładnością był bardzo ograniczony. A teraz widzę, że Certina czyni z Precidrive swój "znak rozpoznawczy". Tak jak u "japończyków" Casio uczyniło ze swoim "Waveceptor".

Moim marzeniem zawsze były zegarki o nak największej precyzji - żeby mieć na ręce taki "wzorzec czasu", w odróżnieniu od telefonu niezależny od zasięgu i naładowania. Stąd moje wcześniejsze zainteresowania Casio Waveceptor (mam Oceanusa z końcówki oferty na Europę). A teraz Certina zapewnia tę pewność wskazań czasu (ochyłka deklarowana przez firmę to +/- 10 s na rok). I jak widzę, marka rozszerza tę ofertę na ciekawe modele - nie tylko sportowe, ale i tzw. "garniturowce".

Edytowane przez Maciek L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy dobrze trafiłem wbijając się ze swoim staruszkiem :) jeśli nie to przepraszam.

W ostatnim czasie udało mi się zakupić za przysłowiową flaszkę :) Certinę Kurth Freres Antimagnetic cal K.F 320-tyle wyczytałem z koperty i mechanizmu.

Zegarek jest sprawny, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na jego temat. Jedynie w linku poniżej znalazłem jego zdjęcie na jakimś starym plakacie.

Chyba 4 zdjęcie...

 

http://manufakturaczasu.pl/certina-kurth-freres-sa-historia-marki/

 

Czy któryś z doświadczonych kolegów podpowie coś na temat tego zegarka?

Jestem nowy na forum a moje zegarki (2 Weltmaistery Atlantic i teraz Certina) to nie mega cacka, ale każdy z nas jakoś zaczynał pasję.

Zastanawiam się czy w tej Certinie nie wymienić szkła i odnowić wskazówek oraz indeksów.

Może ktoś mądrzejszy podpowie co zrobić żeby przywrócić jej trochę blasku? Chyba że nie ma sensu :)

Będę wdzięczny jeśli ktoś poświęci mi trochę CZASU i podpowie co i jak lub wskaże jakiś źródła wiedzy.

Dziękuję i pozdrawiam

post-89964-0-49710300-1458936354_thumb.jpg

post-89964-0-46703700-1458936362_thumb.jpg

post-89964-0-06393200-1458936369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Certinka. Koperta stalowa, tzw. krab. Mechanizm cal. 320. Produkcja początek lat 50. Więcej info --> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&&2uswk&Certina_320

 

i tu -->> https://en.wikipedia.org/wiki/Certina_Kurth_Fr%C3%A8res

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Walter.wydaje mi się ze jest cała w oryginale i nie wiem czy ją RUSZAĆ i poprawiać czy tak zostawić jak jest. Jeszcze raz dzięki za informacje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie nie radze RUSZAĆ .Na moje oko zegarek ma widoczne tzw "Radium Burns" co świadczy o tym ze na indeksach i w wypełnieniu wskazówek jest użyta masa zawierająca radioaktywny rad., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie to tylko mogę ją nakręcić

 

Dlaczego rad?ktoś jeszcze robi takie rzeczy?W jednej wskazowce brakuje części wypełnienia

 

Mayor,dzięki za informacje

 

To wina telefonu. Podzieliło mi przez emoty. Pozdrawiam

Edytowane przez DawPi
Nie piszemy postów pod sobą. Połączono 3 posty. A teraz 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to też zasługa zdjęcia, ale świetny zegarek!

 

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) na żywo wygląda równie dobrze ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wertuje nową stronę Certiny i nie mogę odnaleźć klasycznej DS-1 automatic... Czyżby wycofali z produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma wynipała w ciuchlandzie zegarek certina, sygnowana logiem  Sparebank, na odwrocie znalazłem tylko takie symbole EOL 176 1040 26B, wysłała mi zdjęcie także nie mogłem zerknąć do wnętrza. Znalazłem tylko taki obrazek w necie, strasznie mały :(http://img.allearchiwum.pl/?663452526, myślę że to kwarc, czy możecie podpowiedzieć coś więcej?

Edytowane przez yahhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

To na pewno kwarc z funkcją EndOfLife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ten model?

Całkiem dobrze wygląda.

Certina DS 1 Powermatic 80 Himalaya Special Edition

 

certina-ds-1-9921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się oprzeć wrażeniu, że coś przypomina. Hour vision? Ale ładnie zegar wygląda.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Ciężko się oprzeć wrażeniu, że coś przypomina. Hour vision? Ale ładnie zegar wygląda.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Przypomina tę z roku 1960.

 

Edqdlr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Czy oni muszą wszędzie teraz pchać ten werk... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Tego nie napisałem.Jednak kilka rzeczy mi nie pasuje. Nie kupię zegarka na tym werku, a te 80h rezerwy chodu to dla mnie mydlenie oczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak, jeżeli na zwykłej Ecie, która ma rezerwę chodu chyba ze 36 godzin wykręcę 50% to zegarek wytrzyma mi 18 godzin.

A w Powermaticu ta połowa to teoretycznie już 40 godzin. 

 

Pytanie ile trzeba nosić na nadgarstku standardową Etę i Powermatica aby dojśc do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje swoje nowe cytryny, bo od 16 dni cisza :D Dodam, że jeśli ktoś myśli o sprzedaży swojej Certiny, to proszę pisać na priv :)

To mój ulubiony czasomierz:

3ready.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.