Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, dbam o niego  :D  Regularnie przechodzi testy szczelności, więc nie masz się o co martwić  :lol: Więcej z Tobą takich interesów!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trafiła w dobre ręce, to mnie uspokaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja moją certinę ds1 kupiłem u KRUKA i również w ciągu doby na plusie ma 20 sek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoś trochę i jak się nie "dotrze", to do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy do DS1 z uwagi na 21mm w uszach można dokupić bransoletę z maskownicami inną niż oryginalna?


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj po małym upadku w DS Action Chrono (kwarc) wskazówka od 1/100 sec przestała odmierzać - tylko po zatrzymaniu stopera drga :wacko: . G10.211 do wywalenia czy naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci, jak wrazenia? Ja na swoja, identyczna polowalem z 2-3 miechy. Dopiero po kilku tygodniach od kupna sie ulezala, bo przy pierwszym kontakcie nie bylem przekonany w 100%.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia pozytywne, choc w 100% jeszcze sie nie przekonalem. Cena to rekompensuje bo jest teraz w promocji i kosztuje 235€.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja swoj w idealnym stanie kupilem za polowe tego :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kafir,

 

Z tego co pamiętam to standardowa DS-1 ma w normie +/- 20 sek.

Moja po miesiącu z +20 zeszła do +15 sek/dobę.

 

Do przeżycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj po małym upadku w DS Action Chrono (kwarc) wskazówka od 1/100 sec przestała odmierzać - tylko po zatrzymaniu stopera drga :wacko: . G10.211 do wywalenia czy naprawy ?

 

Było na Forum kilka przypadków awarii Certiny/Tissota właśnie z tym mechanizmem i z tego co pamiętam, okazywało się, że jest to werk nienaprawialny i konieczna jest jego wymiana. Najpierw idź do dobrego zegarmistrza (jeśli zegarek nie jest już na gwarancji to raczej nie idź do serwisu bo krzykną kilkaset złotych - 500-700). Niech on zobaczy co się stało. Jeśli się okaże, że nic z tego, może pomoże Ci w zakupie mechanizmu w korzystniejszej cenie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na Forum kilka przypadków awarii Certiny/Tissota właśnie z tym mechanizmem i z tego co pamiętam, okazywało się, że jest to werk nienaprawialny i konieczna jest jego wymiana. Najpierw idź do dobrego zegarmistrza (jeśli zegarek nie jest już na gwarancji to raczej nie idź do serwisu bo krzykną kilkaset złotych - 500-700). Niech on zobaczy co się stało. Jeśli się okaże, że nic z tego, może pomoże Ci w zakupie mechanizmu w korzystniejszej cenie.

 

Wiem, że te etk'i lubią się zepsuć. Znalazłem werk za ok. 200 pln i przełożenie ok 150. Dziwne bo dziś działa normalnie. (na moje szczęście) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyć możesz sobie sam. Nie jest to wielki problem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kafir,

 

Z tego co pamiętam to standardowa DS-1 ma w normie +/- 20 sek.

Moja po miesiącu z +20 zeszła do +15 sek/dobę.

 

Do przeżycia...

A moja tuż po kupieniu miała -6s na dobę, teraz w 7 roku użytkowania jest już po pierwszym przeglądzie i robi -9s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wreszcie udało dojść do ładu z moim Bjoerndalenem. Od zakupu musiałem go regularnie rozmagnesowywać, bo ciągle przyspieszał. Dochodziło do nawet kilku minut na dobę. Trochę mi to zajęło, ale znalazłem chyba przyczynę, i rozmagnesowałem ponownie. Na razie nic się nie dzieje, ale najlepsze jest to, że zegarek spieszy teraz tylko 0,5 sek. na dobę. Wreszcie mogę się cieszyć w 100% swoją Certiną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam torbę na laptopa, którą używam codziennie transportując służbowego laptopa do pracy i z powrotem. Nie ma ona klasycznego zamka, tylko klapkę. W narożnikach klapki oraz w dolnej części torby były w sumie 4 magnesy, żeby klapka się ładnie domykała. Oczywiście wiedziałem o tych magnesach, ale starałem się nie zbliżać do nich zegarka, więc podejrzenia padały na inne źródła pola magnetycznego. Dopiero jak wyprułem te magnesy z torby, okazało się, że mają jakąś mega moc. Jak się je połączyło, to ledwie można było je rozłączyć. Od momentu ich usunięcia zegarek przestał przyspieszać i przez 2 tygodnie spieszył cały czas jakieś 25 sekund na dobę, po tym jak się już wcześniej namagnesował. Po rozmagnesowaniu zegarek chodzi z dokładnością kwarcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam torbę na laptopa, którą używam codziennie transportując służbowego laptopa do pracy i z powrotem. Nie ma ona klasycznego zamka, tylko klapkę. W narożnikach klapki oraz w dolnej części torby były w sumie 4 magnesy, żeby klapka się ładnie domykała. Oczywiście wiedziałem o tych magnesach, ale starałem się nie zbliżać do nich zegarka, więc podejrzenia padały na inne źródła pola magnetycznego. Dopiero jak wyprułem te magnesy z torby, okazało się, że mają jakąś mega moc. Jak się je połączyło, to ledwie można było je rozłączyć. Od momentu ich usunięcia zegarek przestał przyspieszać i przez 2 tygodnie spieszył cały czas jakieś 25 sekund na dobę, po tym jak się już wcześniej namagnesował. Po rozmagnesowaniu zegarek chodzi z dokładnością kwarcu :)

Musisz sobie zorganizować normalną torbę z klasycznym suwaczkiem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan :) Właśnie szukam nowej torby. Póki co magnesy zostały wyprute, więc zagrożenie zostało wyeliminowane. Ale i tak muszę uważać, bo mam jeszcze prywatnego laptopa, który ma ten sam patent. W każdym narożniku jest magnes żeby się sam domykał. Tu raczej już magnesów nie usunę ;) Przez pewien czas to właśnie laptopa podejrzewałem o magnesowanie, bo jak piszę na klawiaturze, to zegarek jest tuż od jednego z magnesów. Ale robiłem testy z laptopem zanim go ponownie rozmagnesowałem, i zegarek nie przyspieszał. Tutaj magnesy są więc chyba dużo słabsze. Mimo to jak siadam do laptopa, to na wszelki wypadek ściągam zegarek :) Wygląda na to, że mechaniczne zegarki mają ciężkie życie we współczesnym świecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyć możesz sobie sam. Nie jest to wielki problem.

 

Moja manualność raczej jest nie wystarczająca. Dodatkowo brak wiedzy i narzędzi.

Hmm, ale teraz ambicje są większe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory jak na kasku Roberta. Bardzo fajna.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e92324807ee334392ca3e45abd0824ea.jpg

 

Ja też dziś dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy certiny, szukałem kwarca EDC i ten jakoś mi najbardziej podpasował :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.